Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

S kompakty jakého výrobce máte nejlepší zkušenosti?

Petr S. (328)|4.10.2010 07:12
S kompakty jakého výrobce máte nejlepší zkušenosti?
  • Canon
  • Fujifilm
  • Nikon
  • Panasonic
  • Olympus
  • Sony
  • Jiný
Poznámka: Pro hlasování je anketa k dispozici na homepage magazínu Digimanie v pravém sloupci.
Milan Šurkala (3381)|4.10.2010 12:21
Co se tyce recenzi, tak za obecne nejlepsi povazuji Panasonic, Canon a Sony. Jen malokdy me zklamou, ale stava se to. Vybrat z techto tri ale vyrobce, se kterym mam opravdu nejlepsi zkusenosti, to bych asi nevybral.
busy (782)|4.10.2010 21:08
V rokoch 2001+ som mal najlepsie skusenosti s Olympusom (model C-2 mam dodnes a dodnes mi verne sluzi a slape bez jedinej chybicky ako hodinky). A v poslednych dvoch rokoch je to zase Panasonic (model FZ28 je proste vynikajuci).
Milan Šurkala (3381)|4.10.2010 23:16
No a zapomnel jsem, ze v posledni dobe se hodne nahoru dere Samsung :-) Ale tam tomu jeste trosku chybi.
maxigabriel (1)|5.10.2010 09:57
[quote=Petr S.;7329]S kompakty jakého výrobce máte nejlepší zkušenosti?
  • Canon
  • Fujifilm
  • Nikon
  • Panasonic
  • Olympus
  • Sony
  • Jiný
Poznámka: Pro hlasování je anketa k dispozici na homepage magazínu Digimanie v pravém sloupci.[/quote]

myslim si, ze je dost velka chyba, ze Samsung nema vlastnu kolonku na hodnotenie! Pritom v tejto triede ma vyborne zastupenie!
petnek (75)|5.10.2010 11:08
Nejlepší zkušenosti mám s Canonem. Jiný kompakt v mém blízkém okolí zatím ale nebyl. Přátelé mají mnohdy Sony a co jsem je zkoušel a porovnával, jsou také na velmi dobré úrovni.
pokquok (9)|5.10.2010 22:11
Z kompaktů mě nejvíc oslovil Canon. Za sebe bych řekl, že nabízí nejlepší výsledky za dané peníze. Až v poslední době jsem z něj trochu rozpačitý. Používám momentálně sx20 a jsem z něho trochu zklamaný. Buď jsem už dozrál do zrcadlovek nebo se Canon žene za omračujícími parametry víc než je zdrávo a kvalita snímků tím trpí. Ale přesto je to právě Canon, který považuji v kompaktech za vyjímečný.
Milan Šurkala (3381)|6.10.2010 11:12
[quote=pokquok;7343]Z kompaktů mě nejvíc oslovil Canon. Za sebe bych řekl, že nabízí nejlepší výsledky za dané peníze. Až v poslední době jsem z něj trochu rozpačitý. Používám momentálně sx20 a jsem z něho trochu zklamaný. Buď jsem už dozrál do zrcadlovek nebo se Canon žene za omračujícími parametry víc než je zdrávo a kvalita snímků tím trpí. Ale přesto je to právě Canon, který považuji v kompaktech za vyjímečný.[/quote]

No Canon je ted vselijaky. Kdysi mel "co kompakt, to perla", ale dnes se hodne zene za marketingem (ostatne, co zabilo Olympus? ;-)), takze uplne pohrbil radu SX, a to at se tyka modelu SX130 IS, ktery sice nemusi byt spatny pristroj, ale svetelnost je uplne jinde nez u predchudce a rozliseni zas vyssi, tak i ultrazoomy typu SX10/20/30 IS, ktere kvuli vysokemu zoomu maji velmi spatnou svetelnost, brutalne aberuji,...

Naopak i dnes stale prichazi s kompakty, ktere jsou vynikajici. Zminit muzeme napr. skvelou G11, G12, pripadne S90, S95 a opravdu se povedl i IXUS 300 HS. To jsou skutecne skvosty. Ja jen doufam, ze bude vice davat duraz na ty "skvosty" nez na ty marketingove pitomosti. Bohuzel SX30 IS me papirovymi specifikacemi presvedcila, ze to s tim duraz na fotografii asi nebude az tak zhave.
pamětník (36)|7.10.2010 15:09
Já osobně mám nejlepší zkušenosti s Canonem, ale myslím, že je nezbytně nutné mít možnost si vybrat nejlepší "kus". Podle mých zkušeností je u "spotřebky" obecně veliký kvalitativní rozptyl, tj. trefíte na super výrobek, i na šmejd. Když si ale vyberete, zjistíte, že Canon není špatná značka.
stalak (162)|7.10.2010 21:30
[quote=Milan Šurkala;7337]No a zapomnel jsem, ze v posledni dobe se hodne nahoru dere Samsung :-) Ale tam tomu jeste trosku chybi.[/quote]
UF:),to jsem rád že jsi Milane vzpomněl i Samsung,docela v jeho řadách hledám kvalitnější kompakt a náhradu za Samsung PL 51 s kterým jsem jinak nadmíru spokojený.Ale přeci jenom schází manuální nastavení a tak bych na to každodenní tahání chtěl něco "propracovanějšího".Ale nevím jestli jít do WB 650 nebo třeba EX 1 :confused: na mé makro určitě WB 650/600,ale zkoušel jsem osahat i HX5 od Sony a PanasonicTZ10,také pěkné "mašinky" a hlavně se dají pohodlně tahat každý den.Jinak si myslím ale že s tou troškou jak píšeš co chybí Samsungu to nebude nic strašného oproti konkurenci,snad.
Milan Šurkala (3381)|7.10.2010 22:15
No, Samsung ma spis problem v takove nepropracovanosti do konce. Tzn. obcas nektere volby trochu zakopane (nelogicky umistene nebo divne ovladane), nektere modely obcas zatuhnou a podobne. Clovek z nich nema dojem, ze jsou dokonale promyslene jako napr. Panasonic a Canon. Nicmene vetsinou toho nabizi vic, jen vyzaduji trochu trpelivosti (pokud clovek vi jak, tak z nich dokaze hodne vytriskat). Takze ono v podstate nic vazneho a treba EX1 je opravdu namakany pristroj.