Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Produktová fotografie

fotoskoly.cz (1)|14.10.2010 17:36
Máte vlastní e-shop a potřebujete kvalitní fotografie produktů? Přijďte se podívat na workshop produktové fotografie, kde Vás zkušený lektor naučí jak správně nasvítit různé druhy produktů a následně upravit tak, aby fotografie udělali na zákazníka co nejlepší dojem.

Více informací naleznete ZDE:

http://www.fotoskoly.cz/aktualni-workshopy/produktova-fotografie-3-se-zamerenim-na-fotografovani-produktu-pro-e-shopy/
panasonic650 (20)|20.1.2011 14:03
Akurat presne o toto sa zaujimam. Vie mi niekto poradit dobry web kde by bolo popisane ako na to a aby to nebolo financne narocne. Fotak mam... ziadne svetlo ci platno. Vdaka.
Faidra (1)|16.2.2011 15:45
Zdravím. Přidávám svůj článek k workshopu zabývajícím se 3D focením, produktovým focením do e-shopů, který se konal letos. Pro představu, jak a co tam zhruba probíhalo.

WORKSHOP
3D & PANORAMATICKÁ FOTOGRAFIE
aneb
Fotíme u piva

Poslední lednovou sobotu jsem se spolu s 16 dalšími nadšenci zúčastnila workshopu zaměřeného na focení 3D fotografií, který jsem si našla na workshopových stránkách http://www.fotoskoly.cz. Konal se v ateliéru Photon Europe, kde nás Jan Vojtek spolu s Petrem Kuchařem zasvětili do tajů produktového focení a při té příležitosti představili zařízení, díky kterému je to doslova brnkačka.

3D fotografie se využívají zejména ke komerčním účelům - své místo mají hlavně v e-shopech. Tomu odpovídalo i složení návštěvníků - téměř všichni na tomto workshopu byli především kvůli podnikání, nebo - slovy jednoho kolegy: "Jsem tu pro zábavu, ale když z toho něco kápne, tak se nic nestane." Čistokrevný milovník fotografií byl mezi námi všehovšudy jen jeden.

Workshop se skládal ze dvou částí. Protože v e-shopech jde většinou spíš o kvantitu než o kvalitu, byla první tříhodinovka jakýmsi všeobecným seznámením s 3D fotografiemi a také s přístrojem 3D Master, díky kterému jak nadsadil Honza Vojtek, můžete spáchat kvalitní 3D fota a v klidu zvládnete i pivo - pokud ho tedy stihnete vypít během tří minut, protože to je zhruba doba, za kterou se to dá od nafocení po vložení na web zrealizovat.
Jeden z účastníků měl na začátku workshopu obavu, zda nejde pouze o nějakou předváděčku. Z těchto pocitů nás však lektor vyvedl dalším průběhem workshopu, kde nás naučil obecně platné postupy, jak dělat 3D fotografie třeba i s pomocí primitivní otočné destičky s vyznačenými úhly. Dále jsme pochopili, jak z fotografií vytvořit filmový pás a jak jej zobrazit jako 3D animaci v e-shopu či jinde. Takže já osobně jsem vyzdvižení strojku spíš než jako propagaci brala coby zjednodušující a cenově dostupný postup, který je rozumným kompromisem mezi astronomicky drahou technikou pro 3D fotografování na jedné straně a nekonečně zdlouhavými postupy na straně druhé.

V první části se načala spousta věcí, které se doprobíraly odpoledne, tam jsem nebyla, i když tuším, že díky praktičtějšímu zaměření to mohlo být ještě o něco zajímavější. Tak je mi líto, že už jsem měla jiný program, protože panoramatická 3D fotografie nabízí spoustu možností a praktické ukázky postprocesingu i automatizování úprav sérií fotek pro potřeby prezentace na e-shopu nebo webu obecně by nebylo špatné slyšet a zkusit…za sebe vřele doporučuji.