Citace Původně odesláno od Milan Šurkala Zobrazit příspěvek
Nekdy muze byt pusobivejsi ta zasumenejsi. I kdyz jsem technicky dost zalozeny clovek a nektera technika me hodne zajima (fotoaparaty, aute, kdysi pocitace), souhlasim spise s FotoZemkem. Dulezite je na fotografii celkove vzezreni. Nekdy to nejdulezitejsi muze byt prave ta ostrost, detailnost, nulovy sum, nekdy to naopak muhou byt ty emoce, treba i technickou "nekvalitou" podporene.

U tech fotoaparatu je dulezite take to, zda s nim uzivatel muze udelat oboje. Proto napr. nemam moc rad zpracovani obrazu u kompaktnich Nikonu, ze ktereho proste clovek nedostane ani technicky kvalitni fotku ani pekny sum, protoze je to proste rozpatlane a nechutne doostrene (a je jedno, zda je to CCD nebo CMOS). Proste predigitalizovane. A naopak proto se mi libi napr. CMOS u Sony, kde technika umoznuje neuveritelne formy digitalni stabilizace, sekvencniho snimani a podobne, klidne muzu fotit na ISO 3200 a dostanu sice neprilis ostrou, ale krasne jemne "kinofilmove" zasumenou fotku, ktera proste prave diky tomu sumu a jemne neostrosti ma neco do sebe.

Kazdeho jednoduse oslovuje neco jineho. Myslim, ze davat prehnany duraz na technickou kvalitu muze byt hodne zavadejici, presprilis "dokonale" fotky casto prave ztraci takovou tu bezprostrednost, zivot. Osobne mi neni prilis sympaticka primo chorobna snaha o dokonalost, spise ocenuji momentalni napad (pokud to neni hloupy vycvak :-)).

BTW. Nejlip se mi foti s Panasonicy na rezim Kinofilmove zrno (nebo tak nejak), kde je natvrdo nastavena citlivost ISO 1600, je to navic jeste dosumene, cernobile se zvyraznenym kontrastem.

Tak tak, spíš by šlo o to aby člověk poznal klady a zápory toho co má a podle toho se zařídil. Jistě, za týden to nepozná, chce to čas.
Např. Když sem kupoval digimašinu, tak mě v prvé míře zajímalo jestli to má nějaký čudlík kterým jde všecko vypnout, např. jedno moje nastavení je na plný manual. Odmítám aby mi do toho nějakej ,,polovodič,, kecal. I když musím přiznat že většinou to nechávám na tý automatice a pak teprve zmačknu ten čudl a dělám to po svým. když to de a je na to čas.