Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Bazarové objektivy

HimiX (187)|12.11.2008 17:42
Kupujete bazarová skla?
dkas (154)|13.11.2008 10:28
Jak jsem už psal, zatím ne, asi proto, že bych k tomu neměl důvěru. Ale nikdy neříkej nikdy, že, takže je možný, že někdy něco v bazaru koupim ;)
HimiX (187)|13.11.2008 10:43
Ja jeste taky nic, ale ne, ze bych se bal, ale proto, ze na moji znacku toho fakt moc neni.

Jinak koupit v bazaci sklo bych se nebal, v klidku si to vyzkousis, pokud by byla cocka poskrabana tak to vidis a ostatni jako ostreni a clonu poznas pri testu na svem fotaku. Navic dobre foto bazace poskytuji na veci nejakou tu /sice kratkou/ zaruku.
Samara (5)|16.11.2008 13:48
Nemám sice z bazaru,ale přes inzerát,a pokud je možnost si ho na místě "osahat" popř.vyzkoušet,tak se tomu nebráním.Samozřejmě je mínus oproti novému objektivu záruka.Ale koupila jsem tak sigmu 70-300mm a byla jsem s ním spokojena.Rozdíl v ceně byl 50% a to může u někoho hrát velkou roli....
RTeo (65)|20.11.2008 15:34
Taky nemám důvěru k bazarovým objektivům, ale pokud by byla cena mimořádně výhodná, asi bych to zvážil.
Karlos5573 (269)|22.11.2008 10:42
Já vím že, známý se domluví s prodavačem v bazaru před zavíračkou. Vezme si foťák + notebook vyzkouší na notebooku ještě zkontroluje fotky jestli jsou ok a nemají nějaké vady které by neměly mít. Někdo mi jednou říkal že na objektivech nových mohou být nějaké vady snad černajicí rohy které se nedají reklamovat.
HimiX (187)|23.11.2008 13:47
Kdyz jsme u tech bazacu, vcera jsem byl s kamosem na Fotoburze v Praglu
http://www.fotoburzapraha.cz/ bohuzel jsme tam dorazili pozde a tak tam uz bylo malo "stanecku" a ti ostatni uz balily :-(, presto jsme neco opravdu levne nakoupili a jeste perfektne pokecali.

Kona se to tak 6x do roka, podle lidicek s kteryma jsme hodili rec tam clovek musi prijt brzo, nejlepe na otviracku. Ja ted zacnu byt pravidelnym navstevnikem, takze doporucuju.
RTeo (65)|8.12.2008 11:59
[QUOTE=Karlos5573;555]Já vím že, známý se domluví s prodavačem v bazaru před zavíračkou. Vezme si foťák + notebook vyzkouší na notebooku ještě zkontroluje fotky jestli jsou ok a nemají nějaké vady které by neměly mít. Někdo mi jednou říkal že na objektivech nových mohou být nějaké vady snad černajicí rohy které se nedají reklamovat.[/QUOTE]
Jsou-li "černající" rohy způsobeny vinětací, tak ta se vážně reklamovat nedá. Pokud např. použiješ objektiv konstruovaný pro formát APS-C na plnoformátový snímač (FULL FRAME), projeví se vinětace (stmívání rohů) poměrně brutálně. Není to však vada objektivu, ale jeho nesprávný výběr pro daný formát. Jinak mírná vinětace je vlastnosí každého objektivu, většinou však zanedbatelná. Nejvíce je patrná u extrémě širokých ohnisek zoomových objektivů.
Templ (37)|6.7.2009 06:51
[QUOTE=Karlos5573;555]Já vím že, známý se domluví s prodavačem v bazaru před zavíračkou. Vezme si foťák + notebook vyzkouší na notebooku ještě zkontroluje fotky jestli jsou ok a nemají nějaké vady které by neměly mít. Někdo mi jednou říkal že na objektivech nových mohou být nějaké vady snad černajicí rohy které se nedají reklamovat.[/QUOTE]

Souhlas. Pokud se dá objektiv osahat, není problém.

http://www.panoramio.com/user/531158
wayne (15)|9.12.2009 11:04
ja som kupil naslepo 5 objektivov za 300 eur pred rokom (uz som ich zacal rozpredavat..) fungovali bezchybne a hoci boli trosku zvonka obite (bol som na to upozorneny a bral som na to ohlad) po optickej stranke boli perfektne, ziaden bf/ff... konkretne slo o 15-20 rokov stare minolty AF, a divil som sa, ze objektiv z roku 1991 ma taky prekrasny vystup (konkretne 50/1.4 RS) rovnako stara 35-105/3.5-4.5 bola na plnu dieru ostrejsia ako akykolvek lowend dnes a stala ma 30 eur (!)...

neviem ako je to u ostatnych znaciek, nikon by som pokladal za bezproblemovy, u canonu by som asi naslepo nekupoval, a s olympusom/pentaxom mam nulove skusenosti...

taka vyroba objektivu trva aj 6 tyzdnov a pokial je to kvalitny kusok vydrzi aj desatrocie-dva-tri bez problemov..

urcite by som bazarovo nekupoval objektivy tretich stran - sigma, tamron, ale rovno siel po originaloch a kvalite.