Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 34

Téma: Hledám foťák

Nováček
    Registrace
    Mar 2008

Zdravim všechny, potřeboval bych pomoct s výběrem fotoaparátu. Mám pár základních požadavků toho co by měl zvládat:
    1) focení za šera a v tmavých místnostech se špatným osvětlením
    2) širší záběr, na krajinky a hloučky lidí v malé místnosti
    3) trošku větší zoom a slušné makro
    4) pokud možno ne na AA

nemusí to být kompakt, třeba i fotoaparát s EVF

cena rozumná kvalitě
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008
    Fotografií
    4

Jestli tomu dobře rozumím, hledáš zlatý grál . Nevím, jestli tenhle odpovídá tomu, co myslíš pod pojmem "cena rozumná kvalitě" a nemá až takový zoom, jinak je ale podle všeho velice vydařený: Panasonic LX3E

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    12

Nejsem si jistý, jestli tohle je ta cennová kategorie kterou hledá.

Registrace
    Jan 2008
    Fotografií
    4

Citace Původně odesláno od Karlos5573 Zobrazit příspěvek
    Nejsem si jistý, jestli tohle je ta cennová kategorie kterou hledá.
    To zjistíme, až se vyjádří.... Každopádně to asi skončí kompromisem.

Nováček
    Registrace
    Mar 2008

Hm, ten Panasonic DMC-LX3E-K vypadá zajímavě, já se koukal zatím na tenhle http://www.digimanie.cz/canon-pricha...rshot-g10/2434

Ta cena u obou je sice větší, ale co, žijem jen jednou. Jen ten zoom je u toho vašeho trošku menší , ale jinak parametry super .

Registrace
    Jan 2008
    Fotografií
    4

Zapomněl jsem přidat recenzi: http://www.grafika.cz/art/df/Lumix-LX3.html

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    12

Pokud ti nevadí velikost, a baví tě fotit režim manuál tak tohle
    http://www.megapixel.cz/nikon-d40-18-55-mm-ed-ii je to sice levné zrcadlo ale můžes koupit lepší objektiv a podle mě to je pořád lepší než všechky EVF nebo komapkty do 10 tisíc. S lepším objektivem můžeš i večer krásně fotit. Pokud chceš něco malého tak nějaký Canon asi

Nováček
    Registrace
    Mar 2008

No, stou zrcadlovkou nevi, preci jen tahat sebou brasnu s foťákem a objektivem, nic moc, ikdyž ta cena je zajímavá.

Ale radši bych zustal u kompaktů

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

No s tou zrcadlovkou bych to neviděl tak hrozně. Pokud jsi schopný akceptovat ultrazoom, který má cca 500 gramů, tak by nemusel být problém tahat menší zrcadlovku s objektivem, která bude mít tak 650-700 gramů. Jestli to má ale mít nějaký solidní zoom, tak to bude muset být větší objektiv a ne základní s 3× zoomem.
    Panasonic LX3 určitě bude jeden z vhodných kandidátů na focení za šera v kategorii kompaktů. Má skvělou světelnost, která dovolí dvakrát nižší ISO při stejné času v porovnání s konkurencí. Nevýhodou je naprosto miniaturní zoom.
    Canon G10 má větší zoom, také širokoúhlý, i když ne tak moc, z kompaktů je to na focení v noci jeden z nejlepších. Možná by nemusel být špatný ani Canon SX1 IS s CMOS snímačem, ale těžko říci.
    Osobně mám pro tebe jeden lepší tip, a tím je Panasonic G1. Jedná se kompakt s výměnnými objektivy. Má velký 4/3" Live MOS snímač, který bude ve tmě určitě lépe fotit než kterýkoli kompakt a navíc jej lze sehnat i s širokoúhlými skly. Nevýhodou bude patrně vysoká cena. No uvidíme, právě teď se dostává do prodeje a vypadá zajímavě. Ale není to zrovna nejmenší přístroj, takových 550-600 gramů s objektivem asi vážit bude.

Registrace
    Jan 2008
    Fotografií
    4

IMHO za cenu té G1 (17-18k) bych už šel do DSLR (Canon 450D). A nebo až spadne cena, otázka je kam...

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od deeean Zobrazit příspěvek
    IMHO za cenu té G1 (17-18k) bych už šel do DSLR (Canon 450D). A nebo až spadne cena, otázka je kam...
    Jsem toho názoru, že cena padne velmi rychle, protože za ty peníze je to neprodejné. V podstatě s tím počítám. Zrcadlovka má nevýhodu ve velkých rozměrech. G1 sice není právě nejmenší (Olympus E420 je v podstatě stejně tak velký a těžký), ale bude mít především menší a lehčí objektivy. Myslím, že cena brzy spadne tak k 11-13 tisícům v kitu. Až představí Olympus svůj model Micro 4/3 System, možná to klesne ještě trochu. Inu, levné zrcadlovky budou cenu stále tlačit níže a budou muset jít taky. jinak tato velká příležitost vyšumí.

Nováček
    Registrace
    Mar 2008

Ta G1 vypadá fakt super, ale cena je fakt nechutná. Pokud by spadla na uroveň G10 tak mám vybráno , jen jak dlouho to může trvat?

Registrace
    Jan 2008
    Fotografií
    4

Jen bych si tipnul, že cena těch objektivů bude (jako ostaně jakékoli orig. vybavení od Panasonicu) nechutná a to samé bude platit o té "redukci" na 4/3 objektivy.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    12

Nevím, do Pana. bych nešel. Mrkni ještě po fuji něco jako mám já sou celkem levné a menší než zrcátka
    Ale rovnou říkám, že malé objektivy klasických komapktů mají horší světelenost než zrcátka a focení v šeru buď znamá rozmazaná fotka nebo šum ... až na nějakou tu výjimku. Ale myslím že větší se ti bude lépe držet, já bych svůj vyměnil hned za něco většího i třeba za něco staršího.
    Naposledy upraveno uživatelem Karlos5573: 17-11-2008 v 09:28

Nováček
    Registrace
    Mar 2008

Hm, hlavně mi jde o to focení třeba v tmavé místnosti bez blesku a za šera venku, a pokud to znamená nějakou zrcadlovku tak se hold nedá nic dělat, ale ty kompakty co jsou tu zmiňované by to zvládat mohli, ne?

PS: že foťák zaostří i v skoro úplné tmě(zamračená noc) na objekt cca 3-4m daleko je normální nebo to zvládaj taky jen některé?

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Hledam rozumny Kompakt do hor
    Od hasman75 v sekci Kompakty
    Reakcí: 20
    Poslední příspěvek: 03-01-2014, 11:12
  2. Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 13-02-2012, 18:01