Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Digitální zrcadlovky: dilema.... fotak versus kamera

Neregistrovaný (0)|9.11.2010 20:57
Tazatel: Milan M.

Znění dotazu: Dobry den, resim koupi "stroje co umi full HD video a slusne fotit" Zhruba v cenove relaci kolem 20tis. Prvotne jsem vybiral kamery napr. Panasonic SD60 resp.SD600. SD60 jsem zavrhl kvuli kvalite obrazu, SD600 ok ale foceni-ostreni atd. s tim si clovek moc nevyhraje. Dale na rady resit toto spise zrcadlovkou.. takze patrani po Canon 550D, NikonD90 a neposledni rade Sony A33. Zacinam se trochu ztracet ... nekdo mi tvrdi ze jedina A33 umi zaostrit kvalitne video automatem jinak ostatni velky stestim a umenim autora. Jedna se mi o idealni skloubeni obojiho. Nejsem zadny profik jen bych chtel kvalitne fotit a dat nejaky rozumny video dohromady. V soucasne dobe ma TZ1 jiz nestaci. Pomooocccc... :-))
busy (782)|10.11.2010 06:57
Klasicke digitalne zrkadlovky z principu nemozu pri natacani videa pouzivat na ostrenie svoje specializovane fazove senzory, ale musia ostrit len kontrastom tak ako bezne kompakty, takze vo videu moze byt vidiet rozne preostrovacie pokusy pokym sa najde to spravne zaostrenie. A niektorym zrkadlovkam trva ostrenie kontrastom aj 5 sekund :(

Naproti tomu koncept "bezzrkadloviek so zrkadlom" ako by sa dalo nazvat Sony A33, A55 moze stale pouzivat plnohodnotne fazove senzory aj pri videu a liveview, takze vzdy zaostri velmi rychlo, presne. Myslim ze toto ma buducnost a pre natacanie videa je to ovela lepsie.
Milan Šurkala (3381)|10.11.2010 10:25
Pokud jde o nataceni videa, tak klasicke digitalni zrcadlovky jsou schopne produkovat slusne video opravdu jen s manualnim ostrenim. Jak rikal busy, ta detekce kontrastu je tam silene pomala. Naproti tomu Sony A33 a A55 i pri videu pouzivaji fazove ostreni a ono skutecne je to naprosto o nicem jinem. Kvalita a hloubka ostrosti zrcadlovky s vynikajici rychlosti automatickeho ostreni. Takze pokud chcete video s automatickym ostrenim, je A33/A55 idealni volba. Nebo pak nektere kompakty jako Sony HX5, WX5, Panasonic FZ100, Canon SX1 IS.
Neregistrovaný (0)|11.11.2010 09:24
Dekuji za radu... muzete mi jeste zhruba popsat zda tento fotoaparat netrpi nejakym velkym minusem v oblasti foceni. Z praktickych veci jsem slysel jen mensi vydrz baterie vzhledem k elektronickemu hledacku. Jnak se mi libi, ze se da kombinovat s sirokou skalu objektivu a take mechanicka stabilizace primo na tele. (az mi to priroste k ruce) :-))
Milan Šurkala (3381)|11.11.2010 11:32
[quote=Neregistrovaný;7669]Dekuji za radu... muzete mi jeste zhruba popsat zda tento fotoaparat netrpi nejakym velkym minusem v oblasti foceni. Z praktickych veci jsem slysel jen mensi vydrz baterie vzhledem k elektronickemu hledacku. Jnak se mi libi, ze se da kombinovat s sirokou skalu objektivu a take mechanicka stabilizace primo na tele. (az mi to priroste k ruce) :-))[/quote]

Dnes vysla recenze, takze se tam dozvite vse potrebne :-) (https://www.digimanie.cz/recenze-sony-slt-a33-presvedcivy-revolucionar/3528)
Neregistrovaný (0)|11.11.2010 22:40
Tak a je to jasne ... jdu do nej :-)) ... jinak recenze s takovym nadhledem u lidi co v tom chodi jako vy klobouk dolu... bravoooo