Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Alternativa Coolpix S8000

kissman21 (2)|12.11.2010 23:21
Zdravím, koukám po novem aparátu a zalíbil se mi Coolpix S8000. Mám u něj zůstat nebo jsou jěšte jiné alternativy? Prioritou je: zoom, stabilizace a HD video (plynulé a se zvukem). Fotit se bude na 99% automatem a předmětem foceni budou rodinné fotografie, děti a turistika... bylo by dobré, aby byly i pěkné fotky. Předem děkuji za radu.
Milan Šurkala (3381)|13.11.2010 01:39
Nikon Coolpix S8000 nema HD video :-) Resp. jedine, co je na nem HD, je rozliseni 1280x720 pixelu, ale jinak je to des a bida. I Samsung EX1 s VGA videem (640×480 pixelu) udela stokrat lepsi sluzbu. S8000 ma i pres vysoke rozliseni bidny obraz a pouze digitalni zoom. To znamena, ze kdyz jen trochu zazoomujes, dostanes se na uroven videosekvenci x let starych kompaktu. Tento fotak ma ale vynikajici stabilizaci. Fotky rovnez nejsou zadny zazrak (Nikon velmi silne odsumuje a pak nechutne doostruje), nicmene i presto prekvapi napr. pomerne slusnymi fotkami za horsiho svetla. Rozumej, normalni kompakt foti dobre ve dne a priserne v noci, S8000 foti blbe ve dne, ale pak se to tolik nezhorsi a v noci je to furt o trochu lepsi nez priserne :-) Ja bych se koukal po Panasonic TZ8/TZ10, Samsung WB600/WB650.
kissman21 (2)|13.11.2010 05:43
nasel jsem jeste v noci Sony HX5V (coz je zatim favorit) nebo Casio EX-FH100 plus ty dva co jsi napsal... tak ted nevim uz vubec.
Milan Šurkala (3381)|13.11.2010 13:39
Jo, na Sony HX5 jsem zapomnel :-) Tato trojka, Sony HX5, Panasonic TZ10, Samsung WB650 je trojice nejlepsich. Toto jsem psal uz nekomu jinemu:

Panasonic TZ10 - velmi kvalitni denni snimky, naopak velmi spatne za horsiho svetla, prumerne manualni nastaveni,
Sony HX5 - slusne denni snimky, obcasne patlani, nadprumerne nocni snimky, velmi omezene manualni nastaveni, vyborna rychlost, HDR
Samsung WB650 - prijatelne denni snimky (s akceptovatelnym patlanim), prijatelne nocni (hodne zasumene, ale aspon ten sum vypada docela pekne), rozsahle moznosti manualniho nastaveni, slusne telemakro, horsi rychlost