Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 4 z 4

Téma: Alternativa Coolpix S8000

Nováček
    Registrace
    Jul 2008

Zdravím, koukám po novem aparátu a zalíbil se mi Coolpix S8000. Mám u něj zůstat nebo jsou jěšte jiné alternativy? Prioritou je: zoom, stabilizace a HD video (plynulé a se zvukem). Fotit se bude na 99% automatem a předmětem foceni budou rodinné fotografie, děti a turistika... bylo by dobré, aby byly i pěkné fotky. Předem děkuji za radu.
    Naposledy upraveno uživatelem kissman21: 12-11-2010 v 23:27
    Odpovídat lze po přihlášení

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Nikon Coolpix S8000 nema HD video :-) Resp. jedine, co je na nem HD, je rozliseni 1280x720 pixelu, ale jinak je to des a bida. I Samsung EX1 s VGA videem (640×480 pixelu) udela stokrat lepsi sluzbu. S8000 ma i pres vysoke rozliseni bidny obraz a pouze digitalni zoom. To znamena, ze kdyz jen trochu zazoomujes, dostanes se na uroven videosekvenci x let starych kompaktu. Tento fotak ma ale vynikajici stabilizaci. Fotky rovnez nejsou zadny zazrak (Nikon velmi silne odsumuje a pak nechutne doostruje), nicmene i presto prekvapi napr. pomerne slusnymi fotkami za horsiho svetla. Rozumej, normalni kompakt foti dobre ve dne a priserne v noci, S8000 foti blbe ve dne, ale pak se to tolik nezhorsi a v noci je to furt o trochu lepsi nez priserne :-) Ja bych se koukal po Panasonic TZ8/TZ10, Samsung WB600/WB650.

Nováček
    Registrace
    Jul 2008

nasel jsem jeste v noci Sony HX5V (coz je zatim favorit) nebo Casio EX-FH100 plus ty dva co jsi napsal... tak ted nevim uz vubec.
    Naposledy upraveno uživatelem kissman21: 13-11-2010 v 05:55

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Jo, na Sony HX5 jsem zapomnel :-) Tato trojka, Sony HX5, Panasonic TZ10, Samsung WB650 je trojice nejlepsich. Toto jsem psal uz nekomu jinemu:

Panasonic TZ10 - velmi kvalitni denni snimky, naopak velmi spatne za horsiho svetla, prumerne manualni nastaveni,
    Sony HX5 - slusne denni snimky, obcasne patlani, nadprumerne nocni snimky, velmi omezene manualni nastaveni, vyborna rychlost, HDR
    Samsung WB650 - prijatelne denni snimky (s akceptovatelnym patlanim), prijatelne nocni (hodne zasumene, ale aspon ten sum vypada docela pekne), rozsahle moznosti manualniho nastaveni, slusne telemakro, horsi rychlost

Podobná témata

1. Alternativa Canon PowerShot A4000 IS
    Od lastsaves v sekci Kompakty
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 07-08-2013, 08:05
  2. Kompakty: Alternativa Samsungu
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 15-02-2012, 20:45
  3. Nikon Coolpix 8800 alternatíva zo súčasných UZ
    Od prorab v sekci Fotoaparáty s EVF