Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Nikon Coolpix 110L vs. Canon Powershot SX 130 IS

bhoy67 (2)|14.11.2010 01:39
Zdravím Milana a ostatní zasvěcené. Sháním ultra zoom kompakt do 5 000,- Kč, focení spíš venku a to hlavně krajina a budovy, tzn. široký ohnisko, dobrou světelnost. Měl by slušně fotit i v noci. Hlavní pro mne je kvalita fotografie. Video kvalita záznamu by však měla být taky dobrá. Ze všech možných recenzí a srovnávacích testů mi nejlíp vylezl Canon Powershot SX 130 IS a Nikon Coolpix 110L. Má tento výběr smysl nebo jsem střelil úplně mimo, případně, jaký další kompakt výše zmíněné převišuje? Díky za odpověď.
Milan Šurkala (3381)|14.11.2010 14:15
Nikonem si střelil úplně mimo. Sice jsem L110 netestoval, pouze předchůdce L100, ale to co vyvádí ten objektiv (u obou modelů shodný), to už bylo i na mě příliš. Na nejdelších ohniscích to v podstatě nemá kresbu, aberace více než šílená. Vynikající je ale makro, na to je ten foťák opravdu skvělý. Canon SX130 IS jsem netestoval, opět nemohu hodnotit. Oba fotoaparáty nemají příliš dobrou světelnost a v noci nebudou fotit kdovíjak dobře. Osobně bych koupil spíše menší Samsung WB600, který je sice trochu dražší, ale nabízí stejně jako Canon manuální ovládání, má vyjinakící rozsah ohnisek a průběh světelnosti je velmi dobrý (ač hraniční hodnoty rovněž nejsou žádný zázrak). Dokud ale nevyzkouším SX130 IS, nechci se o ní více vyjadřovat, protože nevím, jaký ten fotoaparát je. Určitě bych ale nekupoval ten Nikon. Každopádně za 5000Kč nebude v noci fotit dobře nic (alespoň ne bez stativu a ručním nastavením citlivosti na minimum).
bhoy67 (2)|14.11.2010 14:34
Ok, díky moc za info!
slick (3)|23.11.2010 10:54
Zdarec, osobne muzu Nikon L110 maximalne nedoporucit, byla to nejvetsi chyba, kterou jsem letos nakoupil. V rijnu se mi narodil prcek, tak sem chtel obmenit starej Canon A710 IS za neco novejsiho at ho mame hezky nafocenyho. Ve finale porad fotime starym canonem, protoze nikon je predevsim v mistnosti absolutne nepouzitelnej a kdyz vedle sebe porovnam dve stejny fotky z nikonu a 5let staryho canonu, tak starej canon A710 jednoznacne vyhrava.
Pockam si na recenzi te SX130 a nikon asi prodame a nahradime necim pouzitelnejsim. Popripadne jestli mate nekdo nejakej tip na nejakej kompakt do 6-7tisic, kterej umi fotit v mistnosti budu rad.
Milan Šurkala (3381)|23.11.2010 11:41
[quote=slick;7850]Pockam si na recenzi te SX130 a nikon asi prodame a nahradime necim pouzitelnejsim. Popripadne jestli mate nekdo nejakej tip na nejakej kompakt do 6-7tisic, kterej umi fotit v mistnosti budu rad.[/quote]

Co me tak v rychlosti napada, tak Canon IXUS 300 HS, Samsung WB2000, Sony WX5 (pozor ale na stin blesku pri 24mm ohnisku).
Rawac (5)|24.11.2010 00:15
Mám zkušenost s oběma - podívej se na mé příspěvky v této diskuzi :-) Možná ti to pomůže...
https://www.digimanie.cz/forum/showthread.php/1035-canon-powershot-sx130-is-nebo