Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Jaký typ akumulátoru upřednostňujete?

Petr S. (328)|14.11.2010 22:30
Jaký typ akumulátoru upřednostňujete?
  • Li-Ion
  • NiCd
  • NiMH
Poznámka: Pro hlasování je anketa k dispozici na homepage magazínu Digimanie v pravém sloupci.
busy (782)|15.11.2010 06:10
No, myslim ze NiCd v modernych zariadeniach uz dnes hadam nikto nepouziva :)

Pred nejakym casom som v tejto diskusii:
https://www.digimanie.cz/forum/showthread.php/768-aa-baterie-nebo-lithiova-baterie-co-je-celkove-lepsi
skusil popisat rozne vyhody a nevyhody Li-Ion verzus NiMH.

Inak, ludia sa velmi casto ohanaju tvrdenim ze NiMH su lepsie, lebo sa robia v tvare tuzkovych baterii a tie mozu pouzit do viacerych pristrojov. Nie je to az tak celkom pravda, mnoho pristrojov (medzi nimi aj digitalne fotoaparaty) su na minituzkove AAA baterky, takze aj na tomto poli mame viacero roznych, navzajom nekompatibilnych standartov. Aj ked je pravda, ze tych fotakov na AAA nie je vela.

Ale aby som aj odpovedal na otazku - ja ako elektrotechnik jednoznacne uprednostnujem modernejsiu technologiu Li-Ion. Moj prvy digital (Oly C-2) bol na dve AA, najprv som pouzival 2x AA NiMH, ale neskor som si kupil dobijatelnu R-CRV3 pretoze bola Li-Ion. A pri vybere mojho dalsieho fotaku jednou z prioritnych podmienok bolo aby mal Li-Ion akumulator.
Tchutcho (186)|16.11.2010 16:12
No já teda nevím,co bych v tomhle měl,či neměl upřednostňovat.Jednoduše to v tom mám,takhle jsem to koupil a co s tím tak asi nadělam.Říct prodavačce,ať se nezlobí,ale že chci ten novej Canon na placatou baterku,to je asi kravina,co?Ale ne,vážně.Určitě mi sedí zdroj Li-ion.Je to něco jinýho,než do toho cpát tužkovky.I když,už mi dost dlouhou dobu vrtá v hlavě,že půjdu do gripu.Je pravda,že když náhodou je potřeba fotit,fotit a fotit a najednou začne blikat červená ikonka,zdroj proudu nikde a i kdyby,zapomněl jsem si nabíječku,pak se dají baterky koupit třebas i na benzínce a v kteroukoli dobu.Nemluvě o lepší stabilizaci aparátu s tím gripem.Už mě tohle jednou takhle vypeklo.Na druhou stranu mě kdysi vypekl i půjčenej kompakt,kterej jel jen na dvě tužkovky a měl spotřebu,jak tank.Pár snímků a měl jsem vymalováno a benzínka nedostižná,daleko a problém číslo jedna,všichni nalitý jak dáni,nikdo nemohl řídit.Každopádně co se týče výdrže akumulátoru,myslím si,že asi taky dost záleží na typu focení,používání fotoaparátu a především typu samotnýho fotoaparátu.Ze zkušenosti,za mne jednoznačně preference Li-ion.