Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Které fotky Ženský akt se Vám nejvíce líbí?

Karel Polívka (315)|15.11.2010 14:15
Podívejte se výše na 10 nejlepších fotografií na téma Ženský akt (po kliknutí na miniaturu se zobrazí větší verze) a dejte hlas až třem z nich, které se Vám nejvíce líbí.

Pro hlasování je třeba být přihlášený.
Sponzorem je obchod s fototechnikou Centrum FotoŠkoda a výrobce fotobatohů a fotobrašen TamracJedná se o finále 5. kola naší soutěže FotoVýzva.

Vítěz získá kompaktní Fotobatoh Tamrac 5788 Evolution 8 a ministativ Joby Gorilapod SLR Zoom.

Tchutcho (186)|15.11.2010 19:47
I když toto téma k fotografii a fotografování bezpochyby patří,mne to nějak moc neoslovilo.Věděl jsem,že se zde objeví jak fotografie opravdu kvalitní a profesionální,ale stejně tak i fotografie pochybných kvalit,nad kterými se akorád rozum zastaví:D.Opět musím uznat,že porota vabrala nakonec dobrou a kvalitní desítku.No a za mě dávám pouze tentokrát jen jeden hlásek a to fotografii od ivan.ml (1).Skvělá modelka se skvělým tělem a už jen palec nahoru autorovi zato,že nejenže to dobře vyfotil,ale že to i dobře namaloval.:D:thumb
ulyses1 (13)|15.11.2010 20:31
Akt není mojí parketou, ale myslím, že některé snímky byly do finále vybrány nešťastně. Pro mne bohužel zvítězil většinový vkus (technická dokonalost ateliérových kytiček) nad originálním popř. odvážným nápadem, jednoduše myšlenkou. Proto tentokrát jen jeden hlas, a to pro hlavkoma 3. Kontrapunkt ženské nevtíravé ("nevyvnaděné") krásy zachycené v neotřelé póze a chladného kamene ve tvaru lebky, křehkého života a tíživé smrti.
kubiii (61)|15.11.2010 21:47
Je jasný, že toto téma bylo jenom pro profíky a asi až na jednu fotku (řekl bych lehce z milosti) se to potvrdilo ve finále. Moc nerozumím tomu, že zde byla ženská krása, zvířátka, akt... trochu to zavání... :D

Za sebe dávám hlas těmto:

Under underwear: to se mi líbí velice - nápad, erotika, TK...
... (od stejného autora): ta modelka je nádherná a fotka jakbysmet, drama
Voda: podařený a navíc je to trochu něco jinýho než ostatní kousky


Věřím, že se příště dočkáme tématu pro širší masy. Ten mix profi kousků a nepovedenýho homeporna tomuto povedenému webu IMHO nesluší. ;)
ivan.ml (2)|16.11.2010 08:42
To je ale nesmysl, ne? Podle mě nic jako téma pro širší masy neexistuje. Nebo co je to podle Vás? V každém tématu se myslím sejdou fotky různých kvalit, a určitě bych nedělil fotky na "amatérské" a "profesionální", fotky jsou prostě buď dobré, nebo špatné.....a platí to pro jakékoliv téma, které Vás jenom napadne....
kerob (1)|16.11.2010 09:44
Ženu ve fotografii vidím jako naprosto ůžasný téma. Jsou tu přirozeně fotky lepší i horší. Jde však hlavně o zábavu a tak není třeba příliš přísných hodnocení. Já osobně skládám poklonu všem co se pokusili.
kubiii (61)|16.11.2010 16:18
Myslím to tak, že u tématu akt (resp. ženská krása - tam šlo vesměs taky o akty) v podstatě nemáte šanci udělat kvalitní fotku bez za a studia a za b modelky! A to prostě masy (nebo někdo má rád úžasné spojení "obyčejný člověk" :D) nemají.

Myslím, že téma "svět zvířat" nebo "jarní probuzení" a podobné jsou toho důkazem - tam vyhrály zástupci širší fotoveřejnosti.

Jsem přesvědčen, že na mém tvrzení není nic nesmyslného.
ivan.ml (2)|17.11.2010 11:12
Nemyslel jsem to nijak pejorativně. Nesouhlasím ale, že je k dobrému aktu nutné studio, a profesionální modelky. Jedny z mých nejlepších fotek vznikly v exteriérech a jen s přírodním světlem, a s mou přítelkyní. Prostě si myslím, že dobrá fotka není o perfektně vybaveném fotostudiu a technice za statisíce, a dokonale stavěné modelce. Je to o dobrým oku a dobrým světle a citu pro estetiku a atmosféru. Uznávám, že i tímhle ne každý disponuje....ale tak o tom by to asi právě mělo být, nebo ne?
kubiii (61)|17.11.2010 22:34
Jistě, jsou tu pěkné fotky z exteriérů, takže to je dejme tomu dostupné každému, ale ta modelka (ať už je jí profesionálka, přítelkyně nebo manželka) je pro většinu zdejších čtenářů prostě problém. Například pohled na moji ženu také čočky objektivů nerozbíjí, ale běhat nahou po lese ji prostě nedonutím :D

Jinak řečeno, na témata typu akt/ženská krása nestačí jen výběr místa, cit, dobré oko a světlo, s tím nesouhlasím - pokud nemáte k dispozici poslušně spolupracující objekt, není šance!

Ale aby to nevypadalo, že chci apriori kritizovat, FotoVýzvy se mi moc líbí a rád je sleduji, jen osobně považuji témata akt/ženská vhodnější spíše pro server orientující se na profi/poloprofi čtenáře. Toť můj názor.
busy (782)|18.11.2010 18:23
[quote=kubiii;7795]Například pohled na moji ženu také čočky objektivů nerozbíjí, ale běhat nahou po lese ji prostě nedonutím :D[/quote]

V lese, kde siroko-daleko nikto nie je by to mozno este slo, ale co napriklad na takom namesti cez den, alebo pri nejakej fotogenickej historickej pamiatke...

[quote=kubiii;7795]Jinak řečeno, na témata typu akt/ženská krása nestačí jen výběr místa, cit, dobré oko a světlo, s tím nesouhlasím - pokud nemáte k dispozici poslušně spolupracující objekt, není šance![/quote]

Presne tak :)
martin.haburaj (1)|19.11.2010 19:00
Poviem za seba toľko:

V prvom rade nie som profík. Profík to robí ako zdroj obživy. Nemusí ani z ďaleka produkovať tak kvalitné fotky ako hromady fotiek vystavených na hoci akých fotoserveroch.

Toto vôbec nie je téma pre úzky okruh ľudí. Je to pre každého kto to chce robiť. Tak isto ako fotenie kvetiniek či krajiniek. Že to robí menej ľudí je len dopad možno príliš konzervatívnej spoločnosti.

A ak máte o to ozaj záujem tak sa modelka dá vždy nájsť. Mne osobne to trvalo až nepekne dlho, no určite to nie je nemožné. Proste stačí chcieť.
Hana Konečná (15)|30.11.2010 12:21
Hodnocení fotografií v 5. kole FotoVýzvy s tématem Ženský akt, kterého se zúčastnilo 66 fotografií, máme za námi. Nadešel čas na vyhodnocení.

Finálové pořadí:

1. místo: ivan.ml (37 % hlasů od 271 hlasujících)
Odměna za 1. místo:

Fotobatoh Tamrac 5788 Evolution 8 + ministativ Joby Gorilapod SLR Zoom2. - 3. místo: libb (30 % hlasů od 271 hlasujících)
2. - 3. místo: martin.haburaj (30 % hlasů od 271 hlasujících)
Výherci gratuluji, dnes bude zkontaktován pomocí e-mailu ohledně odeslání ceny za 1. místo. Trojice nejlepších fotografií byla umístěna na stránku vítězných fotek společně s uvedením autorů.


Všem děkujeme za účast a doufáme, že i v příštím kole zkusí své štěstí :thumb
Nastafa (6)|4.7.2014 11:22
Paci sa mi takyto typ tvorby. Len tak mat neustale po ruke atelier a modelkou s peknou postavou :)