Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Objektiv v setu nebo nebo samostatně?

Deee-aN (97)|17.11.2010 13:19
Dobrý den,

silně zvažuji upgrade své fotovýbavy a přemýšlým, jakým způsobem to pořídit.
Buďto koupit set (kit) tělo+objektiv nebo tělo a objektiv zvlášť. Ze čtení tun fór vím, že je nejlepší si objektiv vybrat osobně. Nejsem si ale jistý, jestli bych dokázal posoudit, který z nabízených kusů je nejlepší. V tom je koupě setu "jednodušší". Nejen, že to někdy vyjde trochu levněji, ale volba objektivu je provedena výrobcem. Říkám si ale, jestli třeba do těch setů nedávají horší kousky... Co myslíte/víte?:)
Nejsem fanoušek vracení zakoupeného zboží ve čtrnáctidenní lhůtě a to nemluvím o tom, že jestli to budu brát přes e-bay, nevím jestli tahle lhůta funguje i v rámci EU.
Milan Šurkala (3381)|17.11.2010 13:54
Kupovat telo a zvlast k tomu objektiv, ktery se nabizi i v setu, je hloupost. Prodelas na tom neskutecne penize. Pokud se rozhodovat mezi setem a telem s nejakym lepsim objektivem zvlast (rekneme misto kitoveho 18-55mm treba Sigma 18-70 nebo Tamron 17-50), tak to uz logiku ma. Pokud bude kitovy objektiv spatny, tak jej samozrejme muzes reklamovat. Nicmene setove objektivy mivaji vetsinou docela konzistentni kvalitu, coz se prave neda rici o objektivech druhych vyrobcu a prave zde ma smysl si vyzkouset objektiv osobne. Kdyz se podivam napr. na ceny nejlevnejsich zrcadlovek, tak koupe setu vyjde treba o necelou tisicovku draz nez koupe tela, pricemze samotny objektiv zvlast stoji 4500 Kc. No nevim, nevim, zda skoro 4000 Kc (tj. 30% ceny) navic je adekvatni tomu, ze si muzes vybrat objektiv. Navic ani ten nejlepsi setak, ktery v obchodu najdes, stale nebude zadny zazrak. Dobry prodejce by ti mel umoznit si to vyzkouset i tak (vyzkouset treba i ty sety).
Deee-aN (97)|17.11.2010 14:06
Díky za reakci!:)

Vím, je to asi hloupé, ale nechci to zakřiknout a tak jsem nepsal, o který set se jedná. :stupid:DNaznačím tedy, že výrobce začíná na "C", objektiv je z elkové řady a set vyjde na něco přes 60k. :)
Myslíš tedy, že tam se není čeho bát?
Milan Šurkala (3381)|17.11.2010 14:49
Tak v teto cenove hladine je to uz trochu o necem jinem. Zde bych nasel takoveho prodejce, ktery ti dovoli si to pred koupi vyzkouset. Ostatne i zde plati, ze pokud by objektiv byl vadny, musi ti jej vymenit. Ostatne i tak to mozna bude muset jit do servisu na serizeni, nicmene zde bych naopak ocekaval, ze vyroce sety jiz seridi pred prodejem a koupe setu by mohla byt vetsi "jistota". Jestli to ale dela, to netusim.
Deee-aN (97)|17.11.2010 15:10
Takže bude lepší si trochu (proti e-bay cca 12%) připlatit a nechat si set předvést. Plus k tomu záruka celé 2 roky.
Tchutcho (186)|20.11.2010 19:26
Já jsem jenom načouhnul;).Rád bych jen k tomu.Koukám,že se bavíte o seťákách.Já nevím,všichni na to nadávaj,jakej je to šunt a kdoví co,ale já teda musím říct,že jsem s ním spokojenej.Jako není to nic teda opravdu světobornýho,plasťáček,občas nějaká vůle,s ostřením musí mít člověk trpělivost,ale jinak dobrý,já si teda na něj nestěžuju a jsem rád,že ho mám.Jediný,co je fakt nedomyšlený,že s polarizákem je to ostření na pytel,ne nic rychlího to není,ale když si s tím člověk v klidu pohraje,výsledek je fajn.Prostě já seťák nezatracuju.:)
Deee-aN (97)|20.11.2010 20:43
Já seťáky taky nezatracuju :). Jen jsem si říkal, jestli do těch "krabic" náhodou nedávají "horší" kousky, když je to místy o tolik levnější.
Slovem "horší" nemyslím "špatné". Nepředpokládám, že by si renomovaní výrobci dovolili něco nekvalitního pustit do prodeje. Chyba se asi stane, ale to je všude.:)
piter (146)|20.11.2010 20:47
ak maju v sete ten co chces a je to elko, nebal by som sa. ak je to samozrejme nove. 12% pri tych peniazoch je fakt vela.
piter (146)|20.11.2010 20:48
[quote=Deee-aN;7817]Já seťáky taky nezatracuju :). Jen jsem si říkal, jestli do těch "krabic" náhodou nedávají "horší" kousky, když je to místy o tolik levnější.
Slovem "horší" nemyslím "špatné". Nepředpokládám, že by si renomovaní výrobci dovolili něco nekvalitního pustit do prodeje. Chyba se asi stane, ale to je všude.:)[/quote]

jo, existuje nieco ako "biela krabica", co canon pouziva ako nazov na reparovane kusky, ale do setu ich nedavaju (over si to pred kupou)