Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Víkendová diskuze: Akty jen pro profesionály?

Petr S. (328)|19.11.2010 08:00
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Víkendová diskuze: Akty jen pro profesionály?

Akty jsou ve fotografii značně oblíbené, ale ne každý je může fotit. Jak jste na tom vy? Líbí se vám tento typ fotografie? Fotografovali jste už nějaké? Jaké máte zkušenosti se sháněním modelek (resp. modelů)? Zapojte se do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
Neregistrovaný (0)|19.11.2010 14:23
No priznam se, ze ackoli bych se rad souteze s akty zucastnil, tak modelku nesezenu. Na profesionalni modelku jako amater nemam prostedky a nevim jak ani kde sehnat amaterku, ktera by byla ochotna pozovat. Myslim si ze zeny fotografky jako treba "Emoke" v tomto maji dost vyhodu.
kubiii (61)|19.11.2010 17:04
Tak tady se evidentně navazuje na diskuzi pod aktuálním kolem FotoVýzvy...

Jak jsem naznačil tam, domnívám se, že akt je opravdu téměř výhradně pro profesionální nebo poloprofesionální fotografy. Určitě existuje pár výjimek, ale ty dle mého pouze potvrzují pravidlo.

Akt jako disciplína se mi líbí, zvláště když se fotografovi podaří zůstat v rovině nevyřčených náznaků. V aktuální soutěži se objevilo mnoho opravdu podařených fotek, ale troufám si říct, že žádná z nich není od ryzího amatéra. Ti se bohužel poznají až příliš snadno a často patří spíše na web zaobírající se náhledem do soukromí sexuálního života "obyčejného člověka" ;)

Ještě jedna zajímavá skutečnost: většina lepších fotek se v soutěži objevila na poslední chvíli. Autoři evidentně nechtěli ukázat karty příliš brzy...
vladys199 (1)|19.11.2010 19:16
[quote=kubiii;7807]Tak tady se evidentně navazuje na diskuzi pod aktuálním kolem FotoVýzvy...

Jak jsem naznačil tam, domnívám se, že akt je opravdu téměř výhradně pro profesionální nebo poloprofesionální fotografy. Určitě existuje pár výjimek, ale ty dle mého pouze potvrzují pravidlo.

Akt jako disciplína se mi líbí, zvláště když se fotografovi podaří zůstat v rovině nevyřčených náznaků. V aktuální soutěži se objevilo mnoho opravdu podařených fotek, ale troufám si říct, že žádná z nich není od ryzího amatéra. Ti se bohužel poznají až příliš snadno a často patří spíše na web zaobírající se náhledem do soukromí sexuálního života "obyčejného člověka" ;)

Ještě jedna zajímavá skutečnost: většina lepších fotek se v soutěži objevila na poslední chvíli. Autoři evidentně nechtěli ukázat karty příliš brzy...[/quote]

Měl bych pár poznámek k této diskuzi.Tak fotit AKTY samozřejmě může každý,záleží jen na podmínkách.
Moje osobní zkušenosti jsou takové:
Za prvé je třeba neřešit,zda se svlíkne či ne a soustředit se jen na tvorbu.A to je kdo?Manželka?Milenka?Náhodná dívka oslovená na ulici?(pokud jste pohledný sympaťák,je to snažší).Anebo objednaná modelka s kterou dohodnete finanční záležitosti .Tato poslední možnost je ideální v tom,že se Vám pod vidinou honoráře bude "modelovat" jak chcete.
Za druhé kde.Tady souhlasím s Kubiii,že vybavená studia si mohou dovolit profíci,nebo bohatí amatéři.A ti ostatní fotí doma nebo v přírodě a výsledky jsou leckdy žalostné.
Napadla mě jedna neuskutečnitelná varianta "objektivních" podmínek...A to: jeden atelier,jedna modelka a každý fotograf by měl hodinu na focení...a fotky by hodnotila (to je druhý kámen úrazu)nezávislá,odborná porota..vím,že je to utopie,ale jakés takés objektivity by se dosáhlo...toť můj pohled na věc
Tchutcho (186)|19.11.2010 21:59
Myslím,že nezáleží na tom,kdo to fotografuje,jestli profik,nebo úplný amater.Není pravda,že amater nemůže vyfotit kvalitní akt a že se nedá v přírodě vyfotit kvalitní akt,že je na tohle zapotřebí parádní atelier a ještě parádnější modelka,model.Souhlasím tady s názorama,že pokud někdo chce,může fotit akty,jak se mu zachce.Je to,jako se vším a s jakoukoli fotografií vůbec.Samozřejmě,že je k tomu zapotřebí hlavně mít pro to cit a taky je to o vkusu.Pokud člověk chce a něco pro to udělá,musí se mu to podařit.Prostě můj názor je ten,že akt není ničím složitým a nedostupným tématem k fotografování,třebas pro amatéra.Je jasný,že nějaký náhodný objekt,který člověk potká a osloví na ulici,těžko přesvědčí,aby s ním šel fotit akty do lesa.Tady musí nastoupit velmi dobrý známý objekt,přítelkyně,nebo manželka.Ze zkušenosti vím,že s manželkama je ale horší pořízení,jak s přítelkyní.Pokud to byla přítelkyně,je zajímavý,jak ochotně by se nechala fotit,ovšem,jak už se z ní stane manželka,pak už dělá caviky.Přítelkyni nevadí,když je ji vidět do tváře,ale manželce už jo.Přítelkyni nevadí,když fotíš manželku,ale manželce nesmírně vadí,když fotíš přítelkyni.Zajímavý fakt.Aspoň já jsem se s tímhle setkal:D.Proto snad i toto téma raději už vynechávám a nefotím,ale je to krásná a zajímavá záležitost.:cool:
FotoZemek (77)|20.11.2010 01:40
ceny modelek - fotopátračka - kolem 1500-2000,- takže to není problém. Aspoň u nás na Zlínsku. /ne na hodinu, ale na den(cca 2-4hod/. Nebojte holky poznaj jestli je chcete okukovat, nebo fakt nevíte jak fotat. Kolikrát i pomůžou, nedělaj to poprvé, obzvlášť když to popravdě přiznáte.
ceny pronájmu vybaveného atelieru - 200-500,-/h, to je moc ?
ceny světel, kolem dvacítky základ, mimochodem prvý Akt který sem dělal sem svítil jednou stolní lampou, po dvaceti letech sem modelku navštívil a furt jim visel ten kousek na zdi. /byl sem hepy jak sviňa/.

jinak vás zdravím z Londýna. mějtese.