Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Canon IXUS 300 HS nebo Canon PowerShot S95

rimidalv (2)|4.12.2010 17:19
Ahoj Milane, nějak se nemůžu rozhodnout, který si pořídit. Kvalita videa není rozhodující. Podstatná je kvalita fotek. Díky .
Milan Šurkala (3381)|4.12.2010 18:23
Kvalita fotek je temer srovnatelna. IXUS 300 HS ma totiz vynikajici zpracovani obrazu a u dennich fotek skoro ani nepoznas, ze to ma jen 1/2,3" cip, zatimco S95 podstatne vetsi 1/1,7". U vyssich citlivosti CCD zacina sumet, u CMOSu se projevuje mala uhlopricka cipu, ale zas to dohani technologie CMOS jako takova, ktera na vyssich citlivostech tolik nezvysuje sum jako CCD (kdyz to prezenu, CMOS sumi furt stredne :-), CCD na nizkem ISO vubec, na vysokem hodne). Celkove ale lze cekat trochu lepsi vysledky od S95, ktery ma navic RAW format.
chalupník (85)|4.12.2010 21:22
Zrovna dnes jsem to taky študoval. Ten IXUS je o 2000 Kč levnější, což je pro mne dobrý argument. A bez rawu se obejdu.
rimidalv (2)|5.12.2010 20:01
Za zhodnocení výkonů jednotlivých čipů děkuji. Myslel jsem si, že za horších světelných podmínek bude S95 dělat výrazně lepší fotky. Moje váhání je hrozné i proto, že 300 HS se mi fakt líbí, ale u S95 by mi vyhovovalo větší ovlivnění výsledné fotografie manuálním nastavením. A hlavně možnost nastavení ovládacího prstence. No, asi si budu muset hodit korunou:)