Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Canon eos 500D vs Pentax K-r ?

Johny2711 (3)|4.12.2010 20:32
Dobrý den,

Hodlám si koupit svoji první zrcadlovku, takže jsem začátečník. Dosud jsem fotil jen s kompaktem. Byl jsem rozhodnut si koupit Canon eos 500D s objektivem 18-135mm, ale nedávno jsem se dočetl o Pentaxu K-r který s objektivy 18-50mm a 50-200mm stojí téměř stejně jako výše zmíněný Canon. Mám veliké dilema který si vybrat, proto se obracím na vás zkušené fotografy. Prosím o rady s vysvětlením, který má pro mě vetší cenu a z jakého důvodu. Ještě nemám jasno co přesně budu fotit proto volím tyto univerzální objektivy. Jinak určitě budu fotit lidi, krajinu, zvířata, apod.

Předem Děkuji za Vaše reakce.
piter (146)|7.12.2010 14:00
ak nehodlas dokupovat moc veci a nezaujima ta video fullhd, vybral by som pentax. ma lepsie ostrenie, stabilizator v tele, menej megapixelov na o malinko vecsi chip a kvalitnejsi setak. canon ma ale lepsi vyber prislusenstva, viac second hand techniky a moznost upgradovat vsetko vratane tela az tam, kam pentax nedosiahne.
Johny2711 (3)|7.12.2010 15:14
Jsem student takze penize na nejake dobre objektivy urcite nebudou. Full hd video nepotrebuji na to mam kameru. Co bych tak dokupoval by byl polarizak slunecni clona popripade nejaky blesk. Takze myslite ze s tema setovyma objektivama udela lepsi fotky ten pentax?? Jinak diky za reakci.
piter (146)|7.12.2010 15:40
[quote=Johny2711;7973]Jsem student takze penize na nejake dobre objektivy urcite nebudou. Full hd video nepotrebuji na to mam kameru. Co bych tak dokupoval by byl polarizak slunecni clona popripade nejaky blesk. Takze myslite ze s tema setovyma objektivama udela lepsi fotky ten pentax?? Jinak diky za reakci.[/quote]

ja si myslim, ze oba fotaky robia dobre fotky, to ci bude lepsia fotka z pentaxu alebo z canonu zalezi na fotografovi. s pentaxom ziskas viac ohniska, takze s nim urobis fotky co by si s canonom urobit nemohol bez dalsej investicie...ale rataj s tym, ze vsetky objektivy tu spominane su setaky, cize kvalitou skor podpriemer v zrkadlovkach
Milan Šurkala (3381)|7.12.2010 19:25
Canon levne objektivy moc neumi, ta 18-135mm neni zadny zazrak (dost aberuje, ale samozrejme pouzit se to da). Pentax je naopak znam pomerne dobrymi setaky, osobne jsemje ale nezkousel. Zatim jsem ale nevidel spatny 55-200mm objektiv, jak Nikon, tak Sony byly proti 18-55mm nebo 18-135 a 18-200mm objektivum nadherne ostre, predpokladam, ze Pentax nebude vyjimka. Pokud ti nevadi menit objektivy, vzal bych Pentax, pokud chces neco univerzalniho, pak bude lepsi Canon (aspon v teto kombinaci objektivu).
Johny2711 (3)|8.12.2010 14:04
Tak já dám na vaše rady a půjdu do toho pentaxu. Díky moc za pomoc.
Martin Vítek (6)|10.12.2010 02:00
[quote=Johny2711;7986]Tak já dám na vaše rady a půjdu do toho pentaxu. Díky moc za pomoc.[/quote]

Pentaxu K-r se neboj. Je to povedený stroj s velmi dobrým výstupem (má snímač CMOS Sony, který se osvědčil už v K-x) a na entry level tělo i výbornou výbavou a parametry. Má novou generaci ostření SAFOX IX (konečně ostří rychle a přesně i ve špatných světelných podmínkách, a to platí i o ostření přes LiveView) a přisvětlovací lampu, manuální výběr ostřícího bodu, ISO až do 25600 a sériové snímání myslím přes 5 sn/s, standardě používá aku, ale když dojde, můžeš tam naházet 4 AA baterie. Popravdě je to tělo, které je vstupním modelem, ale zasloužilo by si vyšší post... :-)