Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Digitální zrcadlovky: Výběr zrcadlovky

Neregistrovaný (0)|8.12.2010 14:29
Tazatel: Cihlis

Znění dotazu: Zdravím, a zároveň mám velkou prosbu...chtěla bych si zakoupit fotoaparát, hlavně na focení pohybu a na focení při zhoršených světelných podmínkách a v místnosti :-)...chtěla bych, aby když budu fotit psi v běhu, byl pes ostrý a nééé rozmázlá šmouha. Vůbec netuším do jaké značky jít...mám kompakt panasonic DMC-FS3 a bohužel s tím se mi povede tak 1 fotka z 20 zbytek je v pohybu rozmázlý...proto bych chtěla nějaký foťák, který tohle dokáže nafotit...budu ráda za každý názor...děkuju moc
Milan Šurkala (3381)|8.12.2010 15:11
To bude chtit zrcadlovku a nejaky dostatecne svetelny objektiv se strednim ohniskem (idealne asi tak 85mm F1,8, nebo alespon nejaky svetelnejsi zoom), takze alespon tak 20 tisic. U kompaktu (i tech nejlepsich) to bude vzdy velmi tezke vyfotit. Ono bude docela jedno, kterou z nich. Krome tech nejlevnejsich (tj. Canon EOS 1000D, Nikon D3000 a Olympus E-450 lze doporucit kazdou).
Neregistrovaný (0)|8.12.2010 15:58
Děkuji moc za radu, měla jsem třeba na mysli Nikon D90, nebo Nikon D3100, D5000. musím říct, že se v těch údajích ztrácím :-) takže ani pořádně nevím podle čeho mám vybírat ...je toho spousta...
ovecka29 (5)|9.12.2010 08:53
pokud peníze nehrají roli a líbí se vám nikon, tak z uvedených D90, má vlastní motorek pro automatické ostření a můžete bez problémů používat starší objektivy nikkor bez AF-S, které seženete z druhé ruky za pár korun
Neregistrovaný (0)|14.12.2010 20:50
Tak děkuji moc za radu, takže to vypadá, že to bude Nikon D90