Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Víkendová diskuze: Foťák k vánocům?

Petr S. (328)|10.12.2010 09:30
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Víkendová diskuze: Foťák k vánocům?

Vánoce se kvapem blíží a s nimi i každoroční nákupní horečka. Plánujete svým blízkým darovat fotoaparát nebo něco jiného z fotografické branže? Co za dárek jste vybrali a proč? Podělte se s námi o vaše tipy a zapojte se do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
Michal500d (5)|10.12.2010 12:53
Ségře jsme koupili Sony HX5. Na kompakt za 6,5tis to fotí myslim slušně.
Výtku bych měl k rychlosti co do ovládání, reaguje trochu pomaleji. A LCD je taky slabší, na něm vypadá fotka dost špatně, což ve skutečnosti není pravda.
Až na tyto dvě, pro nás drobnosti, šlušnej strojek, 10x zoom a 10MPx.
stalak (162)|10.12.2010 21:15
Já si chtěl sobě nadělit Samsung NX10.Nebude nic,protože slibovaný makro objektiv ke konci tohoto roku zase není i když byl slibovaný:( a nechci kupovat něco,když nevím jak kvalitní věc k té či oné "mašince"bude v prodeji zase až někdy.
Synátor by tedy také chtěl nějaký foťáček,ale jako každý má podmínku kvalitnější video.Tak jsem ho uzemnil že nic podobného do 3-3.5tis.není a mám klid :D
Takže letošní nadílka dárků asi bude u nás bez fotoaparátu.
stalak (162)|10.12.2010 21:25
[quote=Michal500d;8006]Ségře jsme koupili Sony HX5. Na kompakt za 6,5tis to fotí myslim slušně.
Výtku bych měl k rychlosti co do ovládání, reaguje trochu pomaleji. A LCD je taky slabší, na něm vypadá fotka dost špatně, což ve skutečnosti není pravda.
Až na tyto dvě, pro nás drobnosti, šlušnej strojek, 10x zoom a 10MPx.[/quote]
To jsem si také myslel že WB600 bude fotit slušně,možná jsem jenom čekal hodně,ale výsledek mě nepřesvědčil ani omylem,hodnotím to spíš jako katastrofu.10 dní jsem ho měl vypůjčený a jsem rád že jsem ho nekoupil a to mám jinak Samsung rád.Problém je v těch MPx,neostrost fotek,patlání (venku to celkem šlo za dobrého světla),kde mě ale potěšil tak to je ostření i do téměř tmavého koutu ostřil perfektně a rychle včetně nočních snímků venku.Tohle můj PL51 nezvládal,ale fotky z něj jinak vypadávají pěkné i když zaostřovací rámeček trval na červené :)
Tchutcho (186)|11.12.2010 07:44
Mě Ježíšek naděloval už vloni,takže letos a asi i dál,mám už smůlu:D.Napsal jsem si sice o objektiv.Prahnu po krátkým ohnisku,ale vím,že ani toto nedopadne,páč jsme si letos s manželkou nadělili pod stromeček nová okna do našeho hradu:).Z prvu jsem krvácel,páč za to by byl fotoježíšek,úplně luxusní,ale teď jsem rád,že tady máme teploučko a nefičí nám sem a venku,ať se třeba ženěj čerti.:D
piter (146)|11.12.2010 09:43
ee, ziaden fotak na vianoce, fotak uz mam... a ani objektiv, aj ked chcel by som tiez sirokac ako Tchutcho, ale nas jezisko je na socialke a tak len cakam ci mi aspon ten ND filter donesie, ze by som mohol nejake foto do sutaze zosmolit...
Rimmerak (6)|11.12.2010 11:10
Já jsem si koupil k mému Pentaxu K-m teleobjektiv Pentax SMC DA 50-200 WR ale neodolal jsem a samozřejmně ho už používám a spokojenost velká :-) Mno a přítelkyni udělám radost co se týče foťáků samolepkou na její Mju 1010 s kytičkami http://mojemju.cz/ :-)
Yokac (18)|11.12.2010 13:08
To ja uz mam tri tydny zabalenou svou prvni zrcadlovku, jeste jsem ji ani nevidel, hned po koupi mi ji manzelka zabavila a zabalila, tak jsem zvedavej, jak to s ni zvladnu.
Rimmerak (6)|11.12.2010 13:55
Taky to na mě zkoušejí... že Vánoce jsou až 24.týho tak jakýpak používat :-)
Myslím, že ze zrcadlovkou budeš spokojen, i já byl a jsem. Jakou budeš mít?
majky358 (0)|11.12.2010 19:34
asi to bude canon eos 1000d na neco lepsi nemam cash, a pro zacatocnika to bude stacit :)
Yokac (18)|12.12.2010 00:09
[quote=Rimmerak;8018]Taky to na mě zkoušejí... že Vánoce jsou až 24.týho tak jakýpak používat :-)
Myslím, že ze zrcadlovkou budeš spokojen, i já byl a jsem. Jakou budeš mít?[/quote]

Nikon D3000, D3100 uz na me byla moc draha, resp. tolik za fotak nedam:-)
majky358 (2)|12.12.2010 19:37
škoda, že tá d3000 nemá češtinu a Lv, ináč by to bola super entry zrkadlovka