Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Makro objektiv - extrémní přiblížení

Baader (36)|12.12.2010 13:10
Zdravím, narazil jsem na stránky Tomáše Raka, kde prezentuje svoje makro fotografie a naprosto mě uchvátila kvalita a hlavně přiblížení detailů viz. foto. Docela by mě zajímalo, jaké parametry by musel objektiv mít, aby dosáhl takovéhoto přiblížení. Můžete mi někdo poradit? Děkuji.
metalizova-osicka-2000pix.jpg
Baader (36)|12.12.2010 16:19
Já umím číst, ale nejsem Bořek stavitel abych si vykuchal objektiv a slepil nějaký super makroobjektiv...
piter (146)|13.12.2010 11:51
[quote=Baader;8032]Já umím číst, ale nejsem Bořek stavitel abych si vykuchal objektiv a slepil nějaký super makroobjektiv...[/quote]

keby si vedel tak dobre citat, tak si precitas, ze na extremne priblizenie pouziva mp-e 65mm + 5 medzikrúžkov (36,36,20,20,12mm) telekonverter 1,4 a objektív na maximálnom 5x priblížení. okrem toho fotka, ktoru si ukazal je zlozena z desiatok ak nie stoviek zaberov koli hlbke ostrosti. btw tomatito je fakt borec.
Baader (36)|13.12.2010 21:06
Co to znamená, že fotka je složena s desítek nebo stovek záběrů....? Tomu nerozumím.
piter (146)|13.12.2010 23:45
[quote=Baader;8044]Co to znamená, že fotka je složena s desítek nebo stovek záběrů....? Tomu nerozumím.[/quote]

pri takychto zvecseniach je hlbka ostrosti extremne mala a na jeden (ani dva, ani desat) zaberov sa technicky neda urobit taka fotka aku si ty ukazal. treba ich vyfotit vela a skombinovat aby bol objekt komplet ostry. su na to aj programy, ono ta technika ma aj svoje meno, len si teraz nespomeniem ako sa vola.
Baader (36)|14.12.2010 15:47
Tak to je pro mě novinka ani jsem nevěděl, že se něco takového dělá. Díval jsem se na ten objektiv, co Tomatito používá a je to snad jediný makro objektiv, co zvládá zvětšení 5:1, bohužel je na Canon. Pro Nikon jsou jen 1:1 co jsem se tak koukal.