Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Nej kompakt na HD videa

scythe20 (1)|25.12.2010 11:32
Zdravím

jsem tu novej, ale vypadá to tu hodně profi tak snad na jdu odpověď:)

hledám kompakt, superzoom , který podporuje HD videa - jde mi o co nejlepší světelnost objektivu, co nejmenší šum, (hodnota zoomu mě ani tak nezajímá) - a ovšem kompatkní rozměry (nejde ani tak o to aby byl nejmenší.. prostě aby ty videa byly opravdu kvalitní (koukal jsme na youtube na Panasonic TZ8 a Canon SX210 a musím říct že výsledná videa jsou působivá... nějaké nápady, rady a tipy na nej kompakt na videa?? (fotky mě opravdu nezajímají...

Díky moc

Petr
Milan Šurkala (3381)|25.12.2010 12:11
Myslim, zes vybral dobre. Na fotky a videa je dobry ten Panasonic TZ8 i TZ10. Canon SX210 IS je vynikajici na videa (skvela stabilizace), o trochu horsi je to s temi fotkami a ergonomii pristroje. Do vyberu bych dal jeste Sony HX5, ktere ma vynikajici Full HD video (solidni kvalita a vynikajici stabilizace).
Ghost_sk (11)|25.12.2010 12:28
A co tak SAMSUNG WB2000? Svetelnost ma super a videa robi velmi dobre....Navyse je tam aj moznost vysokorychlostneho snimania (az 10fps pri fotkach a 1000fps pri videu), ma RAW, spickovy AMLOED display, plny manual a milion dalsich veci....
robo669 (6)|2.1.2011 18:35
Tak ja mám Sony HX5 a môžem povedať že video na ňom je super.porovnal som napr. z panasonic TZ7. Má super stabilizáciu aj pri chôdzi to dobre drží. Dokonca aj v tme ked sú predmety dostatočne osvetlené -akvárium, terárium je to super, ale ked je proste slabé svetlo v izbe a chcem točiť deti tak tam už vidno slabú svetelnosť objektívu. Zoom je super bez zvuku motorčeku, lebo vtedy spomalí. Zaostrovanie bez problémov. Trochu je problém s mikrofonom vonku ked fúka TZ7 to mala lepšie.Prehráva AVCHD video priamo z karty na TV Panasonic - krásne. Foto je už trochu horšie ale zas to porovnávam z mojim starým super foťákom FUJI F30. Má horšiu kresbu a ostrosť fotiek, hlavne pri horšej svetelnosti, pri dobrom svetle je to celkom použitelné.

ALE AJ TAK hľadám niečo s takým super videom, ale aby lepšie fotil. Skúste poradiť.
busy (782)|2.1.2011 20:54
Pazvuky sposobene fukanim vetra do mikrofonu sa velmi lahko daju vyeliminovat tak ze sa na mikrofon nalepi kusok peny alebo vaty :)
cz pida (34)|6.1.2011 15:43
Ahoj,
potřeboval bych trochu poradit,
sháním kompakt do 6 000Kč aby měl co nejkvalitnější HDready video.
Původně jsem myslel tak do 4 000kč čili na Nikon coolpix s5100 ale po přečtení všelijakých recenzí a shlédnutí několika videí jsem názor změnil. Pak jsem přemýšlel o k Fuji FinePix JZ300 a SONY DSC-W350 ale kvalita videa mě a hlavně hlasité zoomování mě odradilo. Zoomování bych rád pomalejší, plynulé a hlavně co nejtišší.
Teď už mám v hlavě ale tolik recenzí že jsem se v tom pomalu ztratil.
Jinak fotky tak nějak co nejvíc na automatiku, doma děti, občas nějaká ta hospoda a výlety na kole.
Docela důležitý mi přijde aby datovej tok u videa nebyl extrémní jako třeba u CANONu PowerShot SX210 IS i když ten by se mi jinak moc líbil.
Vim že nároky mám v téhle kategorii dost vysoké a je mi jasné že budu muset udělat nějakej kompromis...v tom případě ale klidně na úkor focení.
Díky předem za jakoukoli dobrou rady, díky

Michal
Milan Šurkala (3381)|6.1.2011 16:34
Pokud jde o HD video, opravdu bych vzal Canon SX210 IS, na to se ten fotak opravdu naramne hodi. Jen to bude chtit trochu vetsi kartu. Za dane penize nic lepsiho na HD video neexistuje (ta stabilizace je fakt uzasna).
cz pida (34)|6.1.2011 19:43
Díky za radu, v podstatě jsem to chtěl slyšet :-)
Díky
cz pida (34)|7.1.2011 10:28
AHoj, tak jsem zjistil že ten Canon má kolega a zrovna ho testuju, musim číct že zoomování je fantastický a že motorek není skoro slyšet, strašně mi ale vadí vyskakovací blesk a nevim jestli si na to zvyknu.....proto ještě dotaz...existuje nějaká obdobná alternativa ?..klvalitní video s nehlučným zoomem během natáčení ? Co třeba Panasonic Lumix DMC-TZ8 nebo TZ10 ?
Díky předem za radu.
Milan Šurkala (3381)|7.1.2011 10:52
Panasonic TZ8/TZ10 je asi druhy nejlepsi. Kazdopadne musite pocitat s tim, ze ta stabilizace tam neni az tak ucinna. Nicmene jako fotoaparaty jsou zminene Panasonicy podstatne lepsi. Pak bych rozhodne doporucil jeste Sony HX5, ktery ma dokonce Full HD video a snad jeste lepsi stabilizaci nez ten Canon (jak SX210 IS, tak HX5 maji aktivni optickou stabilizaci specialne pro videosekvence, TZ8/TZ10 ma pro video jen standardni rezim stabilizace)
cz pida (34)|7.1.2011 14:08
Díky za rychlou reakci, jeden z nich určitě koupím.
cz pida (34)|8.1.2011 18:37
Tak výběr jsem snížil na tyto 2 .....CANON PowerShot SX 210 IS a Panasonic Lumix TZ10.
Ten Canon mám doma na vyzkoušení, video je prostě parádní, zoom a stabilizace také, ale na druhou strany fotky v interiéru mě úplně nepřesvědčují a strašně mi vadí vyskakovací blesk, na jeho místě většinou mám prst a tak blesk kolikrát díky mě ani nevyjede a já ho pak musím aktivovat znovu což zabírá zbytečně moc času, jinak jsem s ním ale spokojen. Panasonic mě ale láká jak AVCHD kodekem u videa který by neměl mít takový datový tok (i když teda úplně nechápu že v recenzi se píše 1280×720 SH (AVCHD Lite) - cca 1700 kB/s a na stránkách výrovne stojí AVCHD Lite, GSH, SH: 17Mbps / GH, H:13Mbps / GL, L:9Mbps...kde je chyba ?)a slibuji si od něj kvalitnější fotografie, sice nemá "jen" 12ti násobný zoom a jak jsem se zde od Milana dozvěděl tak ani tak propracovanou stabilizaci, ale to mi nepřijde až tak důležité.
Jde mi samozřejmě hlavně o kvalitní video kde nebude slyšet zoomování (to ale až zas tak není důležité jelikož točím hlavně děti z blízka) ale i možná co nejkvalitnější fotografie....prosím ještě tedy o jednu závěrečnou radu.....pak slibuju že už se nebudu ptát a jeden z nich koupím,
moc díky předem za odpověď.
Michal
Milan Šurkala (3381)|9.1.2011 17:17
1700kB/s je asi 13,6 Mb/s (Mbps), takze to sedi. Pozor na rozdily mezi "bitem" (b) a "bytem (B). Jak jsem uz rikal v jine diskuzi na toto tema, na video je lepsi Canon (byt Panasonic je taky fajn a patri k tomu nejlepsimu), na fotky za Panasonic. Oboji foti v interieru mizerne, rekl bych, ze Canon jeste trochu hure nez Panasonic.
cz pida (34)|9.1.2011 18:32
Jo tak to je pravda, fotky z interiéru jsou nic moc, mám tu takovej kapesní NIKON coolpix s60 a ten v interiéru fotí na můj vkus mnohem lépe, fotky mají syté barvy a i blesk má lepší účinnost, ten Canon má v interiéru všechny fotky neostré resp. zašuměné a při osvětlení za použité blesku lehce do růžova.
Musím říct, že jsem z toho docela zklamán. Videoa stabilní zoom jsou fakt parádní, ale taky jen venku, v interiéru už je to ale také horší, čím horší světelné podmínky tím je to zrnitější, nechci se nikoho dotknout a už vůbec nic nechci hanit, ale když se podívám na video natočené telefonem Samsung S8500 wave tak si troufám říct, že v interiéru je kvalitou srovnatelné (samozřejně ne zoomově atd.). Pro mě tedy nakonec Canon spíš zklamání, bohužel se mi tím ale moc neusnadnilo rozhodování se ačkoli mi zbyl už jen poslední kandidát Panasonic DMC-TZ10, ten si ale bohužel nemůžu nijak vyzkoušet a teď jsem na tom vlastně hůř než na začátku.
Žena měla nějaký kompakt od Panasonicu (označení už nevím), ale fotky byly v interiéru stejně narůžovělé jako tady u toho Canonu...fakt teď už nevím resp. mám strach abych nekoupil něco z čím pak budu nešťastný :-( ...ach jo ..nebyla by nějaká alternativa od Nikonu...co např. Coolpix S8000..vim, je to se mnou hrozný, ale poslední dobou co jsem koupil tak se buď hned rozbilo nebo mělo nějakou skrytou vadu a tak se holt snažím aspoň tady tomu nějak předejít.

Jinak minimálně parametrově mě zaujal v aktualitách Casio EX-ZR100 ten ale není na trhu :-(

Řekněme, kdybych upravil trochu kritéria a chtěl bych foťák okolo 5K, aby fotil pěkně v interiéru a k tomu uměl HD ready video s možností optického zoomu při natáčení nebo alespoň před začátkem natáčení za cenu trochu horší kvality videa a třeba i menšího zoomu....byla by nějaká alternativa ?.........ještě jednou se omlouvám, že tak otravuju resp. moc kecám, ale na druhou stranu od toho fóra jsou :-) Díky předem
Milan Šurkala (3381)|9.1.2011 18:59
Nikon S8000 je na video to nejhorsi, co lze koupit (jedina HD vec na videu je jen to rozliseni, ale kvalita je podprumera, nepodporuje to zoom,...). V interieru foti vsechny kompakty blbe (cena by musela byt skoro dvojnasobna, aby ty fotky byly dobre, ale tam zas casto neni dobre video, at jde o Samsung EX1, Canon S95 a podobne). Je to proste o kompromisech a kompakt, ktery bude mit super HD video a zaroven dobre fotit nejen ve dne, ale i v noci, jednoduse neexistuje. Zejmena to interierove foceni je u vsech kompaktu docela bidne.
cz pida (34)|9.1.2011 19:16
no jo no, nějakej prostě potřebuju a tak buď zkusim ten TZ10 nebo počkám měsíc na ten od Casia, jinak mě už fakt nic nepadá.
jinak ještě jednou díky za odpovědi a hlavně trpělivost se mnou, díky :-)
Viking18 (1)|11.3.2011 14:00
Resim podobry problem. Mam uz asi 6 let SONY DSC-W1 ktery podle me foti velmi dobre, i v interieru. Ale video 640x480 bez zoomu behem nataceni je dnes jiz nedostacujici.
Koupil sem SONY DSC-H55.
Fotky v interieru naprosta tragedie, venku to ujde, ale horsi nez u W1.
Video take zadny zazrak.
Vratil sem ho ve 14 denni lhute.
Cim vic procitam ruzna fora, zjistuji, ze mezi kompakty si co do kvality fotek nepolepsim at koupim cokoliv.
Velky cip W1 s 5 Mpx proste o tridu prekovana dnesnich 10-14 Mpx na malem cipu.
mazda6style (21)|14.3.2011 08:33
[quote=cz pida;8268]no jo no, nějakej prostě potřebuju a tak buď zkusim ten TZ10 nebo počkám měsíc na ten od Casia, jinak mě už fakt nic nepadá.
jinak ještě jednou díky za odpovědi a hlavně trpělivost se mnou, díky :-)[/quote]

jestli ti jde o HD video - tak počkej měsíc na HX9 od SONYHo - vzorový videa na netu jsou fantastický a jsou full HD progressive.
valyhonda (8)|16.3.2011 17:29
Take resim problem,Chci si koupit digitalni fotoaparat,ktery dela dobre videa a samozrejme fotky..Maximalne do 11 tis.Kameru nechci,fotak strcim do kapsy a nezabere misto...
Mohli by jste mi prosim naky doporucit..
Predem moc dekuji
valyhonda (8)|17.3.2011 16:40
[quote=valyhonda;9086]Take resim problem,Chci si koupit digitalni fotoaparat,ktery dela dobre videa a samozrejme fotky..Maximalne do 11 tis.Kameru nechci,fotak strcim do kapsy a nezabere misto...
Mohli by jste mi prosim naky doporucit..
Predem moc dekuji[/quote]

Co treba tento,je dobre video,tak fotky?Nema ho nekdo? Olympus XZ -1
Dekuji za odpovedi
Milan Šurkala (3381)|17.3.2011 20:47
Na video jsou vynikajici kompakty od Sony s Exmor CMOS cipem (a vetsina jinych fotoaparatu majici CMOS cip). Profi kompakty na tom nejsou az tak dobre, ale pokud vim, tal Panasonic LX5 by mohl delat pekne snimky i slusne HD video.
rozumbrada283 (1)|23.11.2012 21:53
[QUOTE=Milan Šurkala;8230]Pokud jde o HD video, opravdu bych vzal Canon SX210 IS, na to se ten fotak opravdu naramne hodi. Jen to bude chtit trochu vetsi kartu. Za dane penize nic lepsiho na HD video neexistuje (ta stabilizace je fakt uzasna).[/QUOTE]

a co třeba kamera Canon Legria HF R 306 nebo kompakt Canon PowerShot SX40 HS,či Sony HX9..který z nich natáčí prosím vás nejkvalitnější video?..má někdo zkušenost?..děkuji ..(ps.také sháním co nejkval.produkt na natáčení videa,především v interiéru(recenze kosmetiky)cenová relace do 9000,-