Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Upřednostňujete kompakty s dotykovým displejem?

Petr S. (328)|27.12.2010 07:52
Upřednostňujete kompakty s dotykovým displejem?
  • Ano, fotoaparát jej musí mít
  • Ne, ale je to skvělý bonus
  • Ne, dotykový displej nevyužiji
Poznámka: Pro hlasování je anketa k dispozici na homepage magazínu Digimanie v pravém sloupci.
Tchutcho (186)|27.12.2010 17:36
No,už jsem to tady tuhle říkal,že mi při slově "kompakt" naskakuje husí kůže,ale na otázku takovou odpovím,že dotykáč není zase tak špatná věc a možná bych ho u zrcadla ocenil.Je to každopádně rychlý,jen ťuknout na display a je to.Jo,není to špatná věc a bral bych to.Kolikrát to docela zdržuje,mačkání čudlíků okolo.Ne,vážně,tohle je dobrý.Apelujte na výrobce zrcadel,ať to tam hned perou,ale ono to bude hnedle o pár litránků dražší,co?Tak nic,ať si to perou radči do těch kompaktů.:hmm
busy (782)|27.12.2010 19:57
[quote=Tchutcho;8119]Apelujte na výrobce zrcadel,ať to tam hned perou,ale ono to bude hnedle o pár litránků dražší,co?Tak nic,ať si to perou radči do těch kompaktů.:hmm[/quote]

Presne, kompakty si nemozu byt dovolit o par litraku drajsie, to by si vsetci (no, vecsina) kupili rovno zrkadlovky :)
stalak (162)|28.12.2010 21:44
Já mám raději "čudliky":),můžu porovnat a mě sedí více.U mého mobilu LG Viewty mám dotykový displej a tím pádem musím ovládat i ten foťák tímto způsobem.Znám ho,fotím s ním už roky,ale přecvaknu se i tak,proto pořád hlídat co mačkám(jestli jsem prstem přesně tam kde chci) a jestli to je dobře.U Kodaku (a mám ho chvilku)už rozlišuji čudliky podle hmatu a vím co jsem potvrdil aniž bych to vizuálně pořád kontroloval.U dotykáče si toto netroufnu.A opatlaný displej také není to správné ořechové když se komponuje jenom podle něho,nestačím leštit a když neleštím tak p.. vidím.;)
Deee-aN (97)|1.1.2011 13:14
Známý má kameru s dotykáčem. Vynikající věc třeba na pláž, když je člověk upatlaný od opalovacího krému :mistake. Vzhledem k tomu, že tam je displej zapuštěný do rámečku, nedá se skoro vyleštit :slug.
Dokud nevynaleznou povrch, co se neupatlá, je to pro mě mrtvá věc :). Fotím sice přes hledáček, ale zapatlaný displej mě štve.
Milan Šurkala (3381)|2.1.2011 23:10
Na dotykovych displejich me stve to, ze se nedaji pouzivat v rukavicich. Ale jinak nejsem proti, pokud je to udelano dobre. Coz napr. ovladat Samsung ST550 s velkym 3,5" AMOLED displejem je naprosta balada :-) Tam se to treba povedlo.
MirecZA (0)|6.1.2011 18:51
Podľa mňa je ideálna kombinácia, ak je možnosť kompakt ovládať aj klasicky, nielen cez dotykový displej, no chápem, že v móde je dotykáč, tak ho výrobca v rámci šetrenia miestom uprednostní - typickým príkladom je T rada od Sony. No mal som možnosť dlhšie používať Sony T90 a ovládanie cez dotykovú obrazovku som si na tomto foťáku obľúbil - výborná citlivosť na dotyk, okamžitá odozva a také zaostrovanie na ľubovoľné miesto v obraze len jedným ťuknutím - super vec! Ak sa mám pri nastavovaní každého parametru preklikávať cez menu (lebo čudlíkov na niektorých kompaktoch je čoraz menej), tak je jednoznačne lepší dotykový displej. Moju odpoveď by som rozdelil do dvoch - pri kompaktoch typu namier a foť by som uprednostnil ovládanie cez dotykový displej, pri "profi" kompaktoch dám prednosť klasike na spôsob Canonu G12 (ak vôbec dotyková obrazovka, tak možno len ako bonus napríklad na rýchly výber zaostrovacieho bodu).