Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Ukládání fotek v serii na CF Canon 7D

Klfree (4)|29.12.2010 14:07
7D jsem si pořídíl po 400D. Mám ale problém s ukládáním fotek na CF. Používám Sandisk Ultra 30MB/s 16GB. Někdy při vyfocení více fotek najednou mě foťák napíše, že je karta nedostupná, že jí mám buď vložit či naformátovat. Není to ale o počtu právě vyfocených fotek v řadě. Stane se to někdy i s 2 v řadě a jednou i při točení videa. Neděje se to ale pořád, tak 1O% focení v serii. Firmware jsem dal poslední.
Díky.

Edit: Karty mám dvě této velikosti, pak 4GB Extreme IV. Dělá to občas u všech.
Milan Šurkala (3381)|29.12.2010 14:44
Je mozne, ze je neco spatneho s kartou. Bylo by dobre zkusit jinou kartu a vyloucit (potvrdit) chybu fotoaparatu,... Stejne tak je mozne vyzkouset tuto kartu jinde a zjistit, zda to dela i v jinem fotoaparatu. Jednoduse receno, je treba lokalizovat problem a podle toho se zachovat.
Klfree (4)|29.12.2010 16:09
[quote=Milan Šurkala;8135]Je mozne, ze je neco spatneho s kartou. Bylo by dobre zkusit jinou kartu a vyloucit (potvrdit) chybu fotoaparatu,... Stejne tak je mozne vyzkouset tuto kartu jinde a zjistit, zda to dela i v jinem fotoaparatu. Jednoduse receno, je treba lokalizovat problem a podle toho se zachovat.[/quote]

Doplnění příspěvku.
Milan Šurkala (3381)|29.12.2010 16:55
Pokud nepomuze formatovani karet ve fotoaparatu (nikoli v pocitaci!), tak to vidim na reklamaci fotoaparatu.
sladek (1)|29.12.2010 19:59
Mam podobnou zkusenost. Pul roku celkem intenzivniho pouziti 7d se mi nic podobneho nestalo. Pouzival jsem karty SanDisk Extreme 16GB a 8GB. Nyni jsem si koupil APACER 32GB a ... problem je tu. Zatim jsem zel nevykoumal, cim je problem zpusoben (s ohledem na dotaz se mi nezda duvodem byt vyrobce). Nicmene restart tela zatim vse ihned vyresil. Je dobre mit prednastavene parametry a tak se k nim po restartu hned dostat. Sam to zatim na reklamaci tela nevidim.
Klfree (4)|29.12.2010 21:38
[quote=sladek;8142]Mam podobnou zkusenost. Pul roku celkem intenzivniho pouziti 7d se mi nic podobneho nestalo. Pouzival jsem karty SanDisk Extreme 16GB a 8GB. Nyni jsem si koupil APACER 32GB a ... problem je tu. Zatim jsem zel nevykoumal, cim je problem zpusoben (s ohledem na dotaz se mi nezda duvodem byt vyrobce). Nicmene restart tela zatim vse ihned vyresil. Je dobre mit prednastavene parametry a tak se k nim po restartu hned dostat. Sam to zatim na reklamaci tela nevidim.[/quote]

Dnes na zimáku opět. Z celkově 500 fotek nafocených, při jedné serii. Restart těla se provede vždy automaticky, chyba č.02.
Popíšu při jaké manipulaci. Mám namáčknuto, zaostřování servo, sleduji hráče. Domáčknu - vyfotím 2-3 fotky, pustím úplně. Hned namáčknu, opět sledování hráče, pár fotek. Pokud se neuloží, tak všechny tyhle fotky jsou pryč.
Říkám, fotím pořád stejně, žádný rozdíl, jen někdy takový problém. Ty sekvence dělám pořád stejně.
Psal jsem dnes do AWH, odpověď přišla, že mám zkusit jinou kartu. Odpověděl jsem, že to není jen na jedné. Zatím nic.
Klfree (4)|29.12.2010 21:39
[quote=Milan Šurkala;8138]Pokud nepomuze formatovani karet ve fotoaparatu (nikoli v pocitaci!), tak to vidim na reklamaci fotoaparatu.[/quote]

Karty vždy formátuji v těle.