Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Víkendová diskuze: Úspěšné novinky?

Petr S. (328)|7.1.2011 17:04
Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


[SIZE="5"]Úspěšné novinky?[/SIZE]



S příchodem nového roku začala obrovská přehlídka novinek výrobců digitální techniky. Myslíte, že novinky uspějí a koupili byste si je? Nebo podle vás po některých zanedlouho neštěkne ani pes? A proč? Pomozte nám odhadnout budoucnost - zapojte se do diskuze!


Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
Milan Šurkala (3381)|7.1.2011 17:26
Jednoznacne nejlepsi zpravou pro me bylo uvedeni Olympus XZ-1. Dost me potesilo i Sony se svym WX10, ale jako na potvoru se nebude do CR dovazet. Osobne se hodne tesim na Samsung WB210 s 21mm ohniskem. Jsem zvedavy na nove EXR od Fuji, ale moc od toho necekam, jinak jsem pochopitelne nastvany, co se to zas objevilo za prisernosti. Pocatecni svetelnost se nam z F2,8 definitivne presunula nekam k F3,1-F3,3, u nejdelsich ohnisek z hroznych F5,9 na prisernych F6,3-F6,5, rozliseni povyskocilo na 16 megapixelu,... No hruza.

Kazdopadne uspeji, neco se kupovat musi :-(
Choakinek (5)|7.1.2011 19:29
Možná si v létě konečně po pár bazarových nákupech dopřeji nový fotoaparát a to tedy, jelikož již budou k mání, buď Olympus XZ-1 anebo Olympus E-PL2 anebo se ještě uvidí. V případě XZ-1 to ovšem i v praxi (v recenzích) bude muset být tak výborný fotoaparát, jak se jeví papírově. Uvidíme, jak to nakonec dopadne.

Jinak celkově jsem z novinek velmi zklamaný. Společnosti, vyrábějící fotoaparáty, se již definitivně ukotvily v trendu, že zaměstnávají celé armády lidí z marketingu, jejichž jedinou funkcí je obelhávat své zákazníky a to mě moc mrzí. Neboť již 14 Mpx kompakty měly reálně sotva 4 Mpx a při papírových 16 Mpx reálná hodnota možná dokonce ještě klesne!!!
vlsladky (21)|8.1.2011 10:44
Markeťáci výtězí nad fotografy a kupovat se bude, ale výběr bude dle marketinkových odd.výrobců. Mnozí plesají nad novým Olympusem XZ1 a zapomínáme , že před sedmi lety se vyráběl typ SP 320 a SP 350 s čipem 1/1,8 a7 popř.8 megapixely a skly se začátkem clony 2,8 a konec nepřesáhl clonové č. 5. Díky tomuto vývoji jsem spíše co se fota týče skeptický i když jsou tací kupující, kteří příjdou kupovat s tím, aby to bylo co nejmenší a mělo to co nejvíc mega. Přeji dobré světlo Láďa.
JonSnih (13)|8.1.2011 12:47
Za největší hrůzu považuju obavu Japonců z čísla 4 (asi jako Microsoftu z třináctky, když se bál použít tak označení pro verzi buildu, šup a byl tu Office 14, tj. 2010). Ale vážně. Zklamalo mě Fuji u kompaktů, kde zazdili nadějný EXR čip již 16 megapixely, představeném v F500 EXR. Zas je chválím za nadějnou X100.

Mě nejvíce potěšil nový PEN E-PL2, protože jsem si brousil zuby na jeho předchůdce. Nakonec na tom třeba i vydělám. E-PL2 napravuje chybičky staršího brášky: má rychlejší závěrku, údajně svižnější AF (tohle by bylo k nezaplacení), dvojnásobné rozlišení displeje (tím člověk nepohrdne), přepracované, ergonomičtější tělo.

Obrazově to zatím vypadá slušně: http://www.dpreview.com/previews/olympusepl2/page6.asp
Galerie od DPreview: http://www.dpreview.com/galleries/reviewsamples/albums/olympus-e-pl2-preview-samples#page=1
chalupník (85)|8.1.2011 12:47
Mne to z technického hlediska fascinuje. Malý kompakt má stejné rozlišení jako zrcadlovka.Můj první měl 3 Mpx, dnes má stejná krabička 16Mpx.Už se těším na recenze-jsem zvědavý, jestli nám dají výrobci důvod ke stížnostem. Je vidět, že se video HD stává standartem a objevuje se full HD. Je zajímavé mít v nabídce Canon PowerShot A800. Pokud je myšlen jako fotoaparát pro děti, tak to bude muset stát tak 1200 Kč. A možná bude fotit líp, než ty vysocemegapixelové.
Ovšem králem inovací jest Fujifilm. Rozdělit jeden model na 24x,26x,28x a
30x zoom, to je tedy fígl.
.
Milan Šurkala (3381)|8.1.2011 13:24
[quote=chalupník;8250]Ovšem králem inovací jest Fujifilm. Rozdělit jeden model na 24x,26x,28x a
30x zoom, to je tedy fígl.
.[/quote]

No ono i jine jeho ultrazoomy jsou hodne vesele. Minuly rok predstavil S1800 a S2500HD (ktera mela navic pouze HDMI). V cervenci totez v podobe S2800HD, jen se 14MPx misto 12. Letos S2950, ktera je S2800 HD s moznosti uploadu na Facebook :-)
Enemim (2)|8.1.2011 21:48
Já prave na tenhle CES čekal, chodim na brigady (sem student) a že si koupim naky ten kompakt, ale naky lepší, no nic řikam si, ted na trhu nic neni, počkam na CES

ONI SE TOTIŽ UMOUDŘÍ A UDELAJÍ MI FOTAK ASPON S 1/1,6" CMOS S F2-2.8 25-175mm a že nechaj 10 mpx což je tak akorat,(kdo potřebuje zbytečne data, což 16mpx fotky z kompaktu jsou) takový ideal pro me...
ptam se tedy
A - při vši te technologii jsou hloupi
B - moje požadavky jsou fyzikalne nemozne (nemyslim...)
C - delaji to naschval :-D

Ano ano marketing, ale 10 tisic za kompakt ( muj limit) neda nikdo kdo tomu zamak nerozumi.... To mužou celou plochu fotaku oblepit tema čipama aby mel dohromady aspon tech 20GPX a do objektivu dat jeden normalni...

Pardon to byl vylev :-D
Tchutcho (186)|9.1.2011 12:56
Přiznám se,že zase takovej maňouš nejsem,abych pořád sledoval,co je na trhu novýho a co výrobci vymejšlej za nový brejkule s foťákama,nicméně tohle všecko je šílenej pokrok,kterej nikdo nezastaví a vlastně je to dobře a já osobně jsem tomu rád.Je moc dobře,že to všecko frčí takhle dopředu a jen ať si pánové lámou hlavy a vymejšlej lepší foťáky s tou nejlepší technikou,ať zkoumaj nový technologie a zdokonalujou fotografickou techniku,tohle všecko je moc dobře.Hlavně ať nevymejšlej,jak zdokonalovat zbraně,nebo nedej Bože nějakou atomovou bombu.To by nám ty nový foťáky byly na .....