Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kompromisní stativ

I.Indigo (9)|18.1.2011 20:20
Potřeboval bych koupit stativ..láká mě focení v noci (město atd.). Hodně cestuju (letadlem) a proto bych potřeboval stativ vhodný i na nošení a přenášení s sebou.
Raději, ale potáhnu těžký a kvalitní něž pírko, které se roztřese při každém vánku.
Vím, že cena je hlavní věc.
Nechci investovat příliš, ale zase nejsem tak bohatý, abych si kupoval levný stativ a potom ho vyhodil.
Tedy hledám kompromis.
Měřím 190 cm ale záda si klidně ohnu.

Fotím s EOS 550D a nějaké těžké teleobjektivy zatím neplánuju.

Cenově bych se rád pohyboval okolo 2500,-Kč ale asi je to málo. Takže můžu jít i výše.

Rád bych si koupil klidně něco i za 5 tis. ale nevím, jestli tolik investovat do stativu. Jak říkám focení přírody a hlavně v focení v noci mě láká + EXPOSURE BLENDING fotografie, ale zkušenosti nemám.


Pochlubte se na čem fotíte vy. Popřípadě zkušenosti.
sumida (15)|22.2.2011 23:13
Myslím, že těch 2500 by mohlo stačit. V této cenové úrovni jsou to značky Velbon a Vanguard. Důležité jsou vlastnosti - nosnost, která by pro jistotu měla být dvojnásobná jako je nejtěžší kombinace tělo+objektiv. Dále plynulost chodu hlavy a hlavně, hák na zavěšení zátěže, která je důležitá když fouká vítr.
Asi by bylo nejlépe si to vše vyzkoušet v obchodě před koupí.

Já paradoxně používám stejný stativ pro kameru i zrcadlovku, je to Velbon CX 586 šitý pro kameu, tedy s hydraulickou hlavou 2D. Pro zrcadlovku neí to ideální, protože nemám možnost fotit na výšku. Ale žiju s tím.
Rico (3)|17.8.2011 14:18
Velice zajimave tema, skoda ze umrelo :)