Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Víkendová diskuze: Nejprodávanější značka Canon?

Petr S. (328)|21.1.2011 11:46
Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


[SIZE="5"]Nejprodávanější značka Canon?[/SIZE]



Canon se stal nejprodávanější značkou nejen kompaktů, ale i digitálních zrcadlovek. Měli jste někdy nebo stále máte fotoaparát od tohoto výrobce? Jaké s nimi máte zkušenosti? Jste ryzí Canonista? Zapojte se do diskuze!


Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
Vacátko (1)|21.1.2011 13:04
Můj první DF byl ultrazoom od Olympusu. Odradil mne postoj výrobce k zákazníkům. (např. předražené paměťové karty). Poté jsem zvolil zrcadlovku od Nikona D80 a nedám na něj dopustit. Dobré fotky jen v technice nejsou. Ke "kanonům" mám respekt.
FiskusCZ (1)|21.1.2011 14:40
Přešel jsem z Minolty A200 na Canon G11 a musím říct, že nový i když kompaktnější canon oproti 5let staré minoltě hodně ztrácí v ergonomii ovládání, kvalita fotografií je cca stejná, canon je malinko rychlejší v ostření, lepší výdž na baterii a výkonnější blesk + lepší automatické funkce.
Menu canonu mi nepřijde zrovna nejlépe řešené - příklad volby scénického režimu kdy je musíte proklikávat jeden po druhém, je naprostá zoufalost :( Výklopný displej má jen dvě polohy fixace (A200 umožňuje fixovat displej prakticky v celém rozsahu), manuální nastavení výkonu blesku jen ve třech krocích, automatika volí iso až do nepoužitelných 800, a spousta dalších detailů které mně osobně nemile překvapily na tomto "nejlepším kompaktu".
Znova bych do kompaktu od Canonu nešel, se zrcadlovkami nemám zkušenosti.
Ratatabum (17)|21.1.2011 15:39
Před půl rokem jsem scháněl nějaký "kvalitní" foťák, nejlépe z řad EVF. Kvalitní DSLR jsou s objektivy drahé a pro mne nejspíš i zbytečné. Navíc jejich přehazování skel a čištění čipu mě od DSLR nakonec odradilo. Bohužel Canon v tomto segmentu (EVF) nenabízí nic... Nakonec jsem zvolil Fujifilm s200exr a jsem nad míru spokojen... škoda ze Canon nebo Nikon nedělají nic podobného... Domnívám se, že mnoho lidí (běžní uživatelé) přechází z kompaktů právě na tyto přístroje. A tím, že Canon nic podobného nemá, přichází o další zákazníky, kteří koupí nějakou Fujinu (S200exr, hs10), panasonica (fz28,38) ...
vlsladky (21)|21.1.2011 15:45
Pro mne bylo rozhodnutí dáno tím ,že jsem již používal kinofilmovou zrcadlovku této značky a veškeré objektivy a příslušenství se dá dále používat na mém digi Eosu. Co se týče kompaktů těch mně prošlo rukama několik a různých značek. Poslední dobou ale mám dojem, že firmám vládnou markeťáci, kteří úkolují vývojáře a to i u Canonu. Tak nám Bůh žehnej lepších zítřků. Jinak dobrou fotku jen z malé části dělá fotonádobíčko natož jeho značka. Foťte a dobré světlo k tomu vám přeje Láďa.
stanjan (1)|21.1.2011 16:34
Se značkou jsem maximálně spokojený. Od Canonu mám už šestý rok tiskárnu a zatím jede bezchybně (a to ji opravdu nemám na koukání). Všude tam kde nechci, nebo nejde tahat zrcadlovku fotím s PowerShotem D10 (hlavně pod vodou a na sjezdovky). Skener používám 4400F a sjíždím na něm stovky stránek (skenuju celé knihy ke studiu). Kameru používám HV30 a zrcadlovku 500D. Pro mě jako normálního uživatele je důležité, že všechno šlape, nikdy jsem nepotřeboval něco reklamovat a s kvalitou fotek, videa, atd. jsem spokojený. Nedělám reklamu, jen kdybych zase něco kupoval tak se dívám už po značce se kterou jsem spokojen, a to je u mě jednoznačně Canon.
Hirogen (33)|21.1.2011 17:24
Před devíti lety jsem nastoupil jako prodejce do prodejny s elektrem. Můj obor je it a digi. Zpočátku jsem prodával kdeco. To jsem po cca dvou letech začal soustředit již jen výhradně na Canon. Jsem člověk, kterému když se něco zalíbí, tak u toho zůstane. V tuto chvíli mám tak úzce navázanou spolupráci s Canonem, že nemám sebemenší důvody měnit. Naopak, privilegia, která jsem si za tu dobu vymohl, nikdo v okruhu 50-100km nemá.
Lidi přímo z vedení CanonCZ jsou velmi vstřícní. Narozdíl od čtyřpísmenné konkurence nepomlouvají konkurenci a jsou schopni uznat, pokud má konkurence něco lepšího. To se mi na nich líbí.
Jinak jsem měl tyto fotoapárty:
A40, A60, A75, A80, A95, S2IS, EOS 350D, EOS 40D - ten mám v současnosti.
plus všechny ostatní modely na vyzkoušení.
Netvrdím, že všechny byly bezproblémové, ale když nějaký problém byl, vždy to servis řešil k naprosté spokojenosti mojí, coby obchodníka i spokojenosti zákazníka.
Mimochodem, CanonCZ mění CCD i po 8mi letech zdarma, pokud šel fotoaparát do Česka přes ně. V rámci prodloužené záruky. Neřeší, jestli na tom nafotil 20.000 fotek. Prostě mu ho vymění. Jednou se stalo, že zákazník přinesl S1IS po 4 letech a oni zrovna nesehnali CCD. V tu dobu končila S3 a začínala S5. Po těch čtyřech letech mu poslali S5IS. CanonCZ to servisu takto odsouhlasil.
Nemám sebemenší důvod se obracet jinam.
Z konkurence si vážím Nikona a Pentaxe. Pokud ale do mě někdo z druhého tábora začne rejt, nenechám si nic líbit.
Hornet74 (1)|21.1.2011 17:46
Proti Canonu nemůžu říct jediné křivé slovo, a to dělám prodejce IT. Doma mám už třetí tiskárnu Canon, manželka dostala na blbnutí a na sport D10, ale když jsem si před časem vybíral zrcadlo, vyhrál to Nikon D50 jen kvůli tomu, že mi sedl líp do ruky a měl pro mne lepší ovládání. Vždy říkám zákazníkům, u zrcadlovky neprohloupíte ani s Nikonem ani s Canonem, vezměte si, co vám líp sedí na ovládání, u kompaktů si vezměte Canon, ale nefoťte na jednoduchou automatiku, hlavně při slabším světle dost prodlužuje časy i s bleskem. Je zvláštní že pokročilá automatika to nedělá.
Neregistrovaný (0)|21.1.2011 18:25
Môj prvy digital bol Canon A60. Mám ho doteraz, ale je pokazený. Začali po displ robit take pásy až prestal zobrazovať uplne. Ale 3 roky vydržal. Mal som už viac značiek ale take fotky v pohybe (šport) už neodfotil žiadny. Teda okrem EOSu čo má syn. Teraz tiež pozeram po nejakom kompakte. Čítam recenzie a čítam :-)!
Milan Šurkala (3381)|21.1.2011 20:51
[quote=Ratatabum;8413] Kvalitní DSLR jsou s objektivy drahé a pro mne nejspíš i zbytečné. Navíc jejich přehazování skel a čištění čipu mě od DSLR nakonec odradilo.[/quote]

Nevim, zda je kompakt az takova vyhra. V posledni dobe je u nich prach na cipu na dennim poradku (on ten objektiv je docela pekny vysavac - nasavac) a vycisteni je diky jejich konstrukci o to slozitejsi.
Hirogen (33)|21.1.2011 20:52
[quote=Neregistrovaný;8419]Canon A60. Mám ho doteraz, ale je pokazený. Začali po displ robit take pásy až prestal zobrazovať uplne. [/quote]

Viz můj příspěvek výše!
Michal Srna (63)|21.1.2011 23:24
Moje první a zatím poslední DSLR je Canon EOS 400D a i po několika letech nemám zatím potřebu měnit. Vím, že technické parametry a funkce jsou již mimo současnou dobu, ale nějak mi jako fotografovi nic zatím neschází a nenutí k upgradu... Stejně více než 50% kvalitní fotografie netvoří Mpx, ale výborné sklo, které jsem si naštěstí pořídil již při nákupu této DSLR a to bude sloužit ještě hodně let. Až stařeček 400D doslouží, budu tedy pokračovat v této značce (nejen kvůli objektivu) :-)
Tchutcho (186)|22.1.2011 09:12
Když se mi dostal do ruky můj první digitální foťák Olympus,věděl jsem,že tohle není zrovna to,co by mne uspokojilo,co by mi sloužilo tak,jak chci.Věděl jsem taky,že kompakt není to co hledám a potřebuju.Toužil jsem po zrcadle.Vyzkoušel jsem pár přístrojů,ale pořád to nebylo ono.Zlom nastal,když mi jednou můj moc dobrý kamarád půjčil 40D.V tu chvíli jsem věděl,že tohle je to,co hledám.Všecko ostatní mi v tu chvíli připadalo,jako obyčejný hračky.Prostě láska na první pohled.Na 40-tku jsem tedy nedosáhl,ale pořídíl jsem si 500D.Jsem moc rád,že jsem si takhle vybral a jsem s ní navýsost spokojenej.Prostě Canon je má srdeční záležitost a neměnil bych ani za nic,teda myslím s jinou značkou.
Neregistrovaný (0)|22.1.2011 09:54
Canon
měl sem A1 velmi slušná mašina, jako kompakt používám povershot 710is, chtěl sem ho vyměnit za G-řadu, ale zatím funguje tak nevidím důvod.
zrcadla mám od Olympusu, takže nevím i když, pošilhával jsem po full framu, ale považuju to za zbytečné vyhazování peněz, když stejně vím, že se vrátím k manualu a filmu.
/OM-4, nebo Leica/
Takže proč.
fotozemek.cz
Neregistrovaný (0)|22.1.2011 10:35
Canon jsem nekolikrat zkousel, a tak jak v oblasti ultrazoomu (S3 vyborny, SX20 tragedie), tak v oblasti DSLR (vice modelu) a vsechny jsem vratil. V cenove kategorii do 20 000 (vc. objektivu) neni schopen konkurovat ani Nikonu, ani Pentaxu, a to v zadnem ohledu (obrazova kvalita, ergonomie, zpracovani/materialy, kvalita setovych objektivu). Nevim, jestli ma tolik navrch ve vyssich tridach, ale mezi utrazoomy/DSLR do 20 000 byl jednoznacne nejhorsi ze vseho, co jsem mel v ruce. Nikdy bych penize do DSLR od Canonu neinvestoval. Ale marketing maji silny, to se musi nechat.
Neregistrovaný (0)|22.1.2011 11:14
Mám od Canonu kompakt i zrcadlovku. S obojím jsem maximálně spokojený. U kompaktů bych při výběru zohlednil i ostatní značky (hlavně Panasonic, možná i Samsung). Trošku mě překvapuje, že kromě P7000 Nikon nemá zajímavý kompakty. Pokud bych kupoval další zrcadlovku, vybíral bych jen od Canonu. Ostatní značky uznávám a respektuju, ale nemám jediný pádný argument, proč zvolit jinou značku.

Co se týče AWH (autorizovaný servis pro Canon), tak i s nima jsem naprosto spokojený. Měl jsem v opravě oba foťáky a oba byly během 3 dnů zpátky opravené.
Milan Šurkala (3381)|22.1.2011 11:57
[quote=Neregistrovaný;8428]Trošku mě překvapuje, že kromě P7000 Nikon nemá zajímavý kompakty. [/quote]

Co se tyce Nikonu, slysel jsem (ale nestudoval jsem, zda je tomu skutecne tak), ze divize kompaktu a zrcadlovek je od sebe dost silne oddelena, coz by vysvetlovalo tak zasadni rozdil ve kvalite zrcadlovek a kompaktu.

Kdybych si vybiral kompakt, je dost mozne, ze bych skoncil prave u Canonu (vybornych modelu ma docela dost), naopak kdybych si vybiral zrcadlovku, asi bych si ve vyberu Canonu nebyl tak jisty, jako vetsina z vas.
Ratatabum (17)|22.1.2011 12:39
[quote=Milan Šurkala;8422]Nevim, zda je kompakt az takova vyhra. V posledni dobe je u nich prach na cipu na dennim poradku (on ten objektiv je docela pekny vysavac - nasavac) a vycisteni je diky jejich konstrukci o to slozitejsi.[/quote]

Tohle mě nikdy ani nenapadlo. Doufám, že s tím nebudou potíže a abych pravdu řekl, tak jsem nikde ani nečetl, že by někdo měl s prachem uvnitř kompaktu problémy. Inu mohu jen doufat, že se to nestane alespoň do doby, než šáhnu po nějakém lepším zrcadlu. Sáhl bych nejspíše po "kanónu", nebo Nikonu. K Nikonu jsem měl odpor, protože neměl CZ menu - teď je situace jiná...
NHKG (58)|22.1.2011 14:33
Mi to, že je Canon nejúspěšnější prodejce zrcadlovek, přijde hodně zvláštní. Vybírám teď zrcadlovku, tak mám přečteno mraky recenzí a Canony v ceně do 20 000Kč mají fotky vždy na úrovni modelu konkurence asi o 3000Kč levnější. Například 550D odpovídá Nikonu D3100. Ovládání mají Canony taky spíše horší. Osobně bych si Canona za současné ceny nekoupil. Ale právě 550D je u nás podle statistik eshopů nejvíce prodávaná zrcadlovka.
Docela by mě zajímalo, co všichni na Canonech vidí, pokud někdo ví o nějaké jejich výhodě, která ospravedlní jejich vyšší cenu, tak by to tady mohl napsat. A větší výběr objektivů to určitě není, na Nikon je jich bazarových skoro stejně a nové má třeba Pentax o dost levnější.
Milan Šurkala (3381)|22.1.2011 14:56
Obrovske mnozstvi lidi se rozhodne pro Canon jen proto, ze jim to doporuci znamy, nebo ze jim znamy nabidne k vypujcce objektivy,... Mnoha lidem se napr. vice libi Nikony nebo nejnovejsi Sony SLT, ale nakonec prave z techto duvodu vezmou Canon. A takto se to siri jako lavina. Nic proti Canonu, jejich zrcadlovky jsou rozhodne dobre.
chalupník (85)|22.1.2011 15:42
Měl jsem kompakt Canon PS A 85. Hodně mě to naštvalo, když asi po 3 letech odešel, to si to u mne Canon rozházel. Ale: Když jsem tímto aparátem něco vyfotil, nechal vytisknout na Canon tiskárně při použití originálních inkoustů a papírů, tak to bylo dokonalé. Kromě toho měl fotoaparát velmi dobrý displej, takže jsem používal i polarizační filtr, bylo to krásně vidět.
Hirogen (33)|22.1.2011 15:57
[quote=NHKG;8435] Například 550D odpovídá Nikonu D3100. [/quote]



Ale jdi ty brepto :-)
D3100 je velmi slušný fotoaparát a proti 550D jej staví Nikon. Ale je dost věcí, ve kterých jej 550D předstihne.

- větší hledáček
- větší displej
- jemnější displej
- předsklopení zrcátka
- HD video při 50sn/s (vysokoobrátková kamera)
- software na přemapování prachu na senzoru již v základní výbavě
- software na slušné zpracování RAWu již v základní výbavě
- Canon možnost ke všem lowendovým DSLR dokoupit bateriový grip, tedy i k 550D
- plná kompatibilita ke VŠEM objektivům v nabídce od toho samého výrobce od roku 1987

Hlavně mi sem nepište takový blbosti, jako že obrazová kvalita je stejná. To pak můžu říct, že 1000D má stejnou obrazovou kvalitu, jako 40D a tudíž nemá cenu si 40D pořizovat...
Těch pár drobností výše může být pro někoho zajímavé, pro někoho ne. Tak si každý může vybrat.
Hirogen (33)|22.1.2011 16:15
[quote=chalupník;8438]asi po 3 letech odešel[/quote]

Viz můj příspěvek výše.

Spoustu lidí ani nenapadne, že existuje nějaký servis, který je schopen a ochoten posoudit opravu. CCD opravují i hodně let po záruce zdarma.

Pokud sis ho objednal ale ze zahraničí a servis řekl "ne, jen za peníze", to je věc jiná. CanonCZ nebude financovat něco, co šlo mimo něj.

Proč Canon opravuje CCD i po záruce zdarma?

Není žádné tajemství, že 2-5MPx CCD v Canon kompaktech jsou od Sony. Ty samé čipy měl i Nikon, Olympus a Panasonic. Ony ty CCD odcházely po čase všem výrobcům. Ale protože je Sony vyrábělo na Canon stepper (nebudu to skloňovat), mají mezi sebou provázanější dohody, a proto si je může Canon dovolit měnit zdarma, aniž by jej to stálo nějaké extrémní výdaje. Narozdíl od ostatních.
Neregistrovaný (0)|22.1.2011 17:24
[quote=Milan Šurkala;8437]Obrovske mnozstvi lidi se rozhodne pro Canon jen proto, ze jim to doporuci znamy, nebo ze jim znamy nabidne k vypujcce objektivy,... Mnoha lidem se napr. vice libi Nikony nebo nejnovejsi Sony SLT, ale nakonec prave z techto duvodu vezmou Canon. A takto se to siri jako lavina. Nic proti Canonu, jejich zrcadlovky jsou rozhodne dobre.[/quote]

Je to vazne tak, uz nekolikrat jsem postaval obchode a slysim, jak nekdo prijde k prodavaci a chce po nem zrcadlovku. On sam se v tom nevyzna, ale nekdo mu rikal, ze Canon je dela nejlepsi. Nevim, kde se ta povest vzala, ale je fakt, ze to tak funguje. Kdybych to nevidel na vlastni oci, neveril bych.

PS: mam sice Nikon, ale proti Canonu nic nemam, povazuju ho za temer stejnou firmu jako Nikon (to jen, aby me nikde nenadal, ze sem zaujatej - nejsem)
Bobo2sk-neprihlaseny (0)|22.1.2011 23:32
[quote=Hirogen;8441]Viz můj příspěvek výše.

Spoustu lidí ani nenapadne, že existuje nějaký servis, který je schopen a ochoten posoudit opravu. CCD opravují i hodně let po záruce zdarma.

Pokud sis ho objednal ale ze zahraničí a servis řekl "ne, jen za peníze", to je věc jiná. CanonCZ nebude financovat něco, co šlo mimo něj.

Proč Canon opravuje CCD i po záruce zdarma?

Není žádné tajemství, že 2-5MPx CCD v Canon kompaktech jsou od Sony. Ty samé čipy měl i Nikon, Olympus a Panasonic. Ony ty CCD odcházely po čase všem výrobcům. Ale protože je Sony vyrábělo na Canon stepper (nebudu to skloňovat), mají mezi sebou provázanější dohody, a proto si je může Canon dovolit měnit zdarma, aniž by jej to stálo nějaké extrémní výdaje. Narozdíl od ostatních.[/quote]

Stoji ich to nesmierne vydaje... kamaratovi dali UPLNE NOVY Ixus,ked mu na jeho starom ixuse odisiel cip!!!
Normalne som lutoval,ze som moju A70 neposlal do servisu o cosi neskor :) Jemu uz nemali dat aky cip (zrejme uz neboli na sklade)

Ad. Canon... zatial som presiel Canon A70, Minolta A2 a teraz Nikon D90 a stale poviem ze kanon ma najkrajsie farby :) Ale nieje to nic svetoborne a nikona som si vybral pretoze kanon nema nic porovnatelne a som viac ako spokojny.
Neregistrovaný (0)|22.1.2011 23:48
Mám 1000D, na vyšší řady nejsou prachy a v mém případě je pár faktorů, které mě vedou k zrcadlu Canon (teda vedly, když jsem ho před 2 rokama kupoval):
- ty základní a levnější řady Nikonu mi vůbec, ale vůbec nesednou do ruky; jakž takž mi do ruky padne D90, ale to už je dražší přístroj; taky nevím, co to u Nikonů je, že když je vypnutý, tak hledáček je podivně tmavý, viděl jsem to snad u všech modelů
- u Pentaxu ty levnější řady mívaly napájení tužkovýma baterkama, to nejsem ochoten akceptovat (nevím, jak teď u těch levnějších modelů)
- u Olympusu by mi trošku vadil menší snímač a tím pádem i menší hledáček, ale jinak nic proti
- Sony ... nevím, nějak jsem mu nevěnoval pozornost. Dneska by mě zajímala A33/55, proč ne.

Jinak jsem asi úplně lama, v pátek jsem se zaregistroval pro toto fórum, obdržel jsem aktivační mail, aktivoval jsem účet, ale za boha se nemůžu přihlásit. Nechal jsem si i přeposlat heslo a pomocí ctrl c - ctrl v, a furt nic, píše to "chybné heslo". Co dělám blbě?
Neregistrovaný (0)|23.1.2011 00:12
[quote=Neregistrovaný;8448].....taky nevím, co to u Nikonů je, že když je vypnutý, tak hledáček je podivně tmavý, viděl jsem to snad u všech modelů....[/quote]

Ses si jistej, ze pri vypnuti? Tohle dela pri vyndani baterky, ale ne pri vypnuti.
www.rudolfnovak.com (0)|23.1.2011 09:14
Canon nie je zla znacka. Preco je najpredavanejsia? Dobry marketing, velke mnozstvo modelov, kopec bazarovych doplnkov, povedomie medzi ludmi a hlavne v kazdom obchode predavaju Canon a Nikon. Skuste najst niekde v klasickych elektrach nieco na Pentax.

Preco sa mi nepaci dvojica Canon/Nikon. Zo vsetkych modelov DSLR, ktore maju, ani 1 nema opticku stabilizaciu v tele! Preco asi? Potom by stacilo kupovat lacnejsie nestabilizovane objektivy (ktore mozu byt aj o to lahsie), viac ludi by kupovalo sklad tretich stran (Sigma, Tamron, ...).

Prave stabilizacia a pomer cena/vykon bol dovod preco som pre par rokmi kupil Pentax K20D. Nelutujem. Nevyhody Pentax: mensi vyber skiel, bleskov v beznych obchodoch a problem so servisovanim (Slovensko - Michalovce, CR - Praha. O kvalite servisu a dobe opravy pomlcim - menil som jeden plastovy cudlik ->2 tyzdne!).

Mam momentalne 2 skla na Pentax. Jedno od Pentaxu a druhe od Tamronu. Pred kupou som si nastudoval pre a proti, recenzie a to presne odporucam kazdemu, co kupuje nejaku znacku. Mam pocit, ze Canon kupuje casto vela ludi preto, ze nepozna nic ine ako Canon a Nikon a jednoducho zvolia jedno z tohoto.

Skoda, ze Pentax nema zatial full-frame, ale zaujimave je, ze z klasicky DSLR znaciek ako jediny ponuka stredoformat. Rozhodne vyberte to, co vam najlepsie sedi. Ak budete kupovat iba jedno sklo a nezalezi vam az tak na kvalite objektivu, tak potom kupite lacny Canon v sete. Ak chcete potom uz velmi kvalitne skla, tak to je tak na vyhru v loterii :)
-- Let the light be with you --
fanab (3)|23.1.2011 10:13
Píšou sem samí odborníci tak tady máte názor jednoho BFU. Já mám od Canonu 710is který jsem kupoval snad před 4 lety. Loni jsem koupil přítelkyni na takové to domácí, rodinné focení Panasonic. Myslel jsem si, že po 4 letech vývoje a po mnoha přečtených recenzích a diskuzích koupím dobře, že šum Panasoniců je už minulostí a že bude mnohem lepší než můj Canon. No šeredně jsem se spletl. Nemůže si k mému Canonu ani přičichnout.
Fotky dělá rozmazané a zašuměné až se stydím. Snad jen má širší ohnisko ale to je tak jediné plus. O možnostech nastavení ani nemluvím. Naštěstí přítelkyně není taky žádný odborník a tak jí to ani nepřijde. Bohužel si nevzpomenu na typ, tak můžu jen napsat, že byl cenově a třídou srovnatelný. Můj příští foťák bude zase Canon!
Milan Šurkala (3381)|23.1.2011 10:22
[quote=fanab;8451]Píšou sem samí odborníci tak tady máte názor jednoho BFU. Já mám od Canonu 710is který jsem kupoval snad před 4 lety. Loni jsem koupil přítelkyni na takové to domácí, rodinné focení Panasonic. Myslel jsem si, že po 4 letech vývoje a po mnoha přečtených recenzích a diskuzích koupím dobře, že šum Panasoniců je už minulostí a že bude mnohem lepší než můj Canon. No šeredně jsem se spletl. Nemůže si k mému Canonu ani přičichnout.
Fotky dělá rozmazané a zašuměné až se stydím. Snad jen má širší ohnisko ale to je tak jediné plus. O možnostech nastavení ani nemluvím. Naštěstí přítelkyně není taky žádný odborník a tak jí to ani nepřijde. Bohužel si nevzpomenu na typ, tak můžu jen napsat, že byl cenově a třídou srovnatelný. Můj příští foťák bude zase Canon![/quote]

No jen abys nebyl prekvapeny, ze novy Canon na tom bude stejne bidne jako Panasonic :-) Prave Panasonic ma totiz zpracovani sumu jedno z nejlepsich, ne-li nejlepsi (spolu s Canonem).
Hirogen (33)|23.1.2011 18:47
[quote=Bobo2sk-neprihlaseny;8447]kamaratovi dali UPLNE NOVY Ixus,ked mu na jeho starom ixuse odisiel cip!!!
[/quote]

Ale vždyť jsem výše psal, že vyměnili i S1 za novou S5.
Ganec (33)|23.1.2011 23:43
Preco je Canon najpredavanejsia znacka ma zaujima uz davno.
Jeden z moznych dovodov moze byt aj takyto:

Typicky Canonista je spociatku spokojny .. mysli si ze ma to najlepsie co existuje (ved vsetci na okoli maju Canon a tvrdia ze su spokojny)
No neskor po par zaberoch zisti ze tie jeho fotky nie su take ako tie v recenziach, tak zatuzi po lepsom objektive.
Tak si kupi vsetkymi ospevovanu pevnu 50-ku, alebo 70-200 F4 (na viac nie su peniaze).
No zisti ze su to specificke objektivy (ze setak je koli stabilizacii pouzitelnejsi), tak zatuzi po objekive so stabilizaciou. Ale pruser .. uz zaplatil dvojnasobok povodnej ceny. Tak po case zacne podvedome presviedcat ostatnych aby si tiez kupili Canon, aby si mohol od nich pozicat objektivy .. a komunita rastie...
piter (146)|24.1.2011 07:56
[quote=Ganec;8458]Preco je Canon najpredavanejsia znacka ma zaujima uz davno.
Jeden z moznych dovodov moze byt aj takyto:

Typicky Canonista je spociatku spokojny .. mysli si ze ma to najlepsie co existuje (ved vsetci na okoli maju Canon a tvrdia ze su spokojny)
No neskor po par zaberoch zisti ze tie jeho fotky nie su take ako tie v recenziach, tak zatuzi po lepsom objektive.
Tak si kupi vsetkymi ospevovanu pevnu 50-ku, alebo 70-200 F4 (na viac nie su peniaze).
No zisti ze su to specificke objektivy (ze setak je koli stabilizacii pouzitelnejsi), tak zatuzi po objekive so stabilizaciou. Ale pruser .. uz zaplatil dvojnasobok povodnej ceny. Tak po case zacne podvedome presviedcat ostatnych aby si tiez kupili Canon, aby si mohol od nich pozicat objektivy .. a komunita rastie...[/quote]

:D :D
a pri akej znacke je to inak alebo lacnejsie s takymi sklami ako si opisal? ale vo vseobecnosti mas recht, canon je taky volkswagen medzi fotakmi. ma dobre masiny za dobre peniaze, ostatni su lepsi, ale drahsi.
Hirogen (33)|24.1.2011 16:05
[quote=piter;8460]:D :D
a pri akej znacke je to inak alebo lacnejsie s takymi sklami ako si opisal? ale vo vseobecnosti mas recht, canon je taky volkswagen medzi fotakmi. ma dobre masiny za dobre peniaze, ostatni su lepsi, ale drahsi.[/quote]

Toto jsou jen hypotézy a teorie. Ve skutečnosti takto fungují všechny dslr firmy, některé ještě mnohem hůře (Sony)

Málokdo ale ví, že Canon investuje ohromné peníze do vývoje (10 procent z obratu - pozor opravdu z obratu, nikoli ze zisku), ročně je mu přiznáno kolem 2500 patentů, že má aktuálně největší počet patentů na optické členy a technologie (pokud na jiném objektivu například vidíte "Aspherical lens", je to patent Canonu atd.). A to se po čase musí někde odrazit.

To, že to opravdu umějí prodat (nepodráží si nižším modelem model vyšší), je jejich obchodní um. Nemají zapotřebí do nejnižšího modelu nacpat všechno z nejvyššího. Taková firma nikdy pořádně nevydělá, neinvestuje poté do vývoje, nebude dlouho na špici, bude se potácet. Možná se to někomu nelíbí, ale takto funguje a bude fungovat obchod.

A to mohu sám ještě říci, že Canon stále není tak agresívní v obchodování, jako některé jiné značky. A že některé věci stále neumí tak dobře prodat. Například legendární Olympus 2100 UZ měl objektiv na vyrobený na zakázku Canonem, kde jim ho Canon prodal a ve smlouvě bylo, že ho 3/4 roku nepoužijí.

Na druhou stranu měl Canon v historii dost chvil, kdy přišel se správnou věcí ve správný čas (namátkou - systém EOS, 300D, 5D ...)

To jsou věci, ketré se některým líbit nemusejí, někteří mohou tvrdit, že to je zmanipulované, ale to je tak asi všechno, co s tím mohou udělat.
Neregistrovaný (0)|25.1.2011 07:58
U Canonu mě příjemně překvapila doživotní záruka na snímač. Zdarma vyměnili (po 6ti letech) a fotí jako nový.
Milan Šurkala (3381)|25.1.2011 10:08
[quote=Neregistrovaný;8470]U Canonu mě příjemně překvapila doživotní záruka na snímač. Zdarma vyměnili (po 6ti letech) a fotí jako nový.[/quote]

Ono slo o to, ze to byla konstrukcne vadna serie, tedy kazdy snimac byl od vyroby spatny. Proto to menili i po zaruce. Kdyby to byla chyba jen jednotlivych kusu, asi by se na to vykaslali.
Ganec (33)|25.1.2011 13:08
[quote=Hirogen;8462]Málokdo ale ví, že Canon investuje ohromné peníze do vývoje[/quote] asi preto, lebo za posledne 3 roky v podstate nic noveho (podstatneho) nezaviedli. (je to vobec este aktualne ze investuju?)
Viem len o hybridnej stabilizacii (ktora je zatial pouzita v 1 objektive a 2 kompaktoch .. a v podstate to iste sa da dosiahnut pri stabilizacii chipu ako to robi Pentax) a technickych demach: 120 MPix senzor, 4K koncept (no zavedenie 4K videa im uz vyfuklo JVC)

[quote=Hirogen;8462]Možná se to někomu nelíbí, ale takto funguje a bude fungovat obchod.[/quote]to je ten pravy dovod .. v podstate ide len o biznis...
Hirogen (33)|25.1.2011 16:13
[quote=Ganec;8474] v podstate ide len o biznis...[/quote]

Snad sis nemyslel, že to je o dobročinnosti? :)

Senzory: ano, byla to vada, ale u Sony (výrobce čipu). Nevím o tom, že kdokoli jiný, by čipy měnil, byť používal stejné.
Ganec (33)|25.1.2011 22:24
[quote=Hirogen] Nevím o tom, že kdokoli jiný, by čipy měnil, byť používal stejné. [/quote]
Mojmu bratrancovi (minuly alebo predminuly rok) vymenili chip v "prastarom" Olympuse (asi C 5050 zoom: 5 megapixlov, objektiv zacinajuci F1.8, z roku 2002 - vtedy stal mozno aj 30000). Asi to pred krizou bolo este bezne.
Rimmerak. (0)|28.1.2011 12:53
[quote=Neregistrovaný;8448]Mám 1000D, na vyšší řady nejsou prachy a v mém případě je pár faktorů, které mě vedou k zrcadlu Canon (teda vedly, když jsem ho před 2 rokama kupoval):
- ty základní a levnější řady Nikonu mi vůbec, ale vůbec nesednou do ruky; jakž takž mi do ruky padne D90, ale to už je dražší přístroj; taky nevím, co to u Nikonů je, že když je vypnutý, tak hledáček je podivně tmavý, viděl jsem to snad u všech modelů
- u Pentaxu ty levnější řady mívaly napájení tužkovýma baterkama, to nejsem ochoten akceptovat (nevím, jak teď u těch levnějších modelů)
- u Olympusu by mi trošku vadil menší snímač a tím pádem i menší hledáček, ale jinak nic proti
- Sony ... nevím, nějak jsem mu nevěnoval pozornost. Dneska by mě zajímala A33/55, proč ne.

Jinak jsem asi úplně lama, v pátek jsem se zaregistroval pro toto fórum, obdržel jsem aktivační mail, aktivoval jsem účet, ale za boha se nemůžu přihlásit. Nechal jsem si i přeposlat heslo a pomocí ctrl c - ctrl v, a furt nic, píše to "chybné heslo". Co dělám blbě?[/quote]

Omezovat se výběrem napájení je docela škoda. Třeba Pentax K-m udělá na 4 nabíjecí tužkovky za 350kč přibližně 1500 fotek... To si myslím, že se dá počítat spíš jako výhoda.
strecha (6)|1.2.2011 03:56
Zatim mam od Canonu pouze podvodni "outdoorovy" fotacek D10. Dal jsem mu prednost hlavne kvuli kvalitnejsi optice oproti periskopovym objektivum. Bohuzel to melo take jednu velkou konstrukcni nevyhodu a tim je absence jakekoliv krytky objektivu...prakticky se vylucuje outdoorove vyuzit. Podtrhuje to navic i plastove telo fotaku, takze na kajak je stejne nutne jej chranit :(
Tyto nedostatky se daji prezit, protoze jsem jej porizoval hlavne kvuli foceni pod vodou. Bohuzel hlavni nedostatky se objevi az po zapnuti fotaku. Ovladani je dost nelogicke a dost nepohodlne. Za nektere veci bych programatorum obcas zprelamal ruce a poslal je do zakladniho kurzu foceni...at vubec poznaji jak vypada fotak. Clovek se vsemozne snazi obejit blbe nastavenou automatiku, ale nekdy je to precejen nad jeho sily. Kvuli absenci RAW souboru je nutne se pod vodou spolehnout na automaticky podvodni rezim (kvuli vyvazeni barev), ale ten je casto nepouzitelny, protoze nastaveni nejkratsiho casu pod vodou na prevracenou hodnotu ohniskove vzdalenosti je uplna blbost. Clovek by se dokazal s presnym vyvazenim stabilizovat i na tu 1/30-1/60 s (pri ISO 80 a F8!!!...rezerva je tam tudiz dost velka!!!), ale takovou dobu na nej nic pod vodou nepocka :( Nezbyva nez cvakat jednu fotku za druhou a ono neco s velkym stestim vyjde :(
Ale aby to zase nevypadalo, ze jsem jenom odpurcem Canon, tak jiz delsi dobu tise zavidim jim jejich teleobjektiv 400/5,6...ma svoji charakteristickou kresbu a na fotce ji prakticky vzdy lze rozpoznat. Asi si ji v budoucnu poridim spolu se starsim 1D mk II. Zatim ale nejsou penize na ziveni dvou systemu :(
Neregistrovaný (0)|2.2.2011 09:09
Já nevím. Jestli to není tím, že mají nejhezčí logo?
Neregistrovaný (0)|4.2.2011 11:18
Moj prvy fotak bol Canon A520. Bol som s nim spokojny, ale ked zacali robit fotaky s IS, tak som hladal novy. Zrovna vtedy bol v predaji A590IS. Jedina podmienka nakupu bola zo strany mojej manzelky, ze stary musim predat. To sa aj podarilo a za celkom dobru cenu.
S A590IS som velmi spokojny, hlavne z IS. IS je asi najlepsia funkcia aku mohli vyrobcovia implementovat. Pouziva DigicIII procesor a bol to skutocny krok vpored.
Canon som si vybral preto, lebo uz som si ja aj manzelka zvykol na ich software Zommbrowser EX. Musim vsak povedat, ze odstranovanie cervenych oci je omnoho lepsie robit priamo vo fotaku.
Rozmyslam o kupe dalsieho (pre mna) Canonu (musi mat aspon Digic4): S95 alebo radsej jeho nastupcu. Co ma vsak odradza je akumulator. AA baterie su super a nabijacku ma uz kadekto, pripadne AA baterie si na dovolenke mozem v case nudze kupit kdekolvek.
O priamej nahrade A590IS zatial neuvazujem, az ked sa pokazi. Vzhladom na to, kolkokrat mojmu krpcovi spadol a stale ziadny problem, tak myslim, ze vydrzal velmi vela.
O A590IS pisali, ze ma velku spotrebu. Tiez som si myslel, ze je to pravda, ale v skutocnosti to bolo nekvalitnymi AA akumulatormi. Az ked som si kupil nabijacku, co nabija kazdu bateriu zvlast, tak som zistil, ze jeden "kvalitny" SANYO 2700mAh akumulator je v prdeli. To iste sa zopakovalo aj s dalsim kupenym SANYO parom. Odvtedy si uz na znacku sanyo nepotrpim.
Rozmyslal som aj nad inymi znackami, ale nechce sa mi menit zauzivane sposoby, t.j. ovladanie a software. Jedinou vynimkou bude pripad, ked sa rozhodnem robit fotky pod vodou, to by som si v sucasnosti vybral Pentax Optio W90 (paci sa mi).
Neregistrovaný (0)|4.2.2011 11:28
D10? Myslim, ze tento fotak urobil Canon len preto, aby mohol povedat, ze robi aj tento typ fotoaparatov. Outdoor-ovy fotak by som vsak odporucal kupit od inej znacky, napr. Pentax, Panasonic, Olumpus, .... Vsak tam ani nejde o super kvalitu fotenia, ale hlavne o odolnost. A aj ta kvalita je coraz lepsia.
busy (782)|5.2.2011 21:26
[quote=Neregistrovaný;8578]Co ma vsak odradza je akumulator. AA baterie su super a nabijacku ma uz kadekto, pripadne AA baterie si na dovolenke mozem v case nudze kupit kdekolvek.[/quote]

Ja by som sa tych Li-Ion baterii rozhodne nebal. Je pravda, ze sa nedaju kupit na kazdom rohu, ale zase su obvykle vykonnejsie - na jednotku hmotnosti dokazu uchovat skoro dvakrat tolko energie ako tuzkove AA NiMH akumulatory. Pred casom som tu v jednej diskusii spisal porovnanie Li-Ion verzus NiMH:
https://www.digimanie.cz/forum/showthread.php/768-aa-baterie-nebo-lithiova-baterie-co-je-celkove-lepsi

[quote=Neregistrovaný;8578]jeden "kvalitny" SANYO 2700mAh akumulator je v prdeli. To iste sa zopakovalo aj s dalsim kupenym SANYO parom. Odvtedy si uz na znacku sanyo nepotrpim.[/quote]

Ale zase napriklad akumulatory Sanyo Eneloop patria medzi najlepsie, ja som si jednu sadu styroch baterii kupil a som s nimi spokojny. Pouzivam ich do specialnej vykonnej LED lampy vlastnej vyroby.

Inak, jeden postreh - u AA akumulatorov obvykle plati - cim vyssia kapacita, tym menej kvalitne, rychlejsie odchadzaju, menej cyklov vydrzia, maju vyssie samovybijanie. Nepripomina vam to situaciu ohladom vztahu kvality fotky a poctu megapixelov v kompakte ? :)
Neregistrovaný (0)|12.2.2011 20:48
[quote=Neregistrovaný;8448]
- u Pentaxu ty levnější řady mívaly napájení tužkovýma baterkama, to nejsem ochoten akceptovat (nevím, jak teď u těch levnějších modelů)
[/quote]
Co já bych za to dal, kdyby se moje zrcadlovky (Canon) daly napájet tužkovkama i bez velkého a těžkého batery gripu!