Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 46

Téma: Víkendová diskuze: Nejprodávanější značka Canon?

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Petr S.
    Registrace
    Nov 2006
    Fotografií
    1

Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:

Nejprodávanější značka Canon?

Canon se stal nejprodávanější značkou nejen kompaktů, ale i digitálních zrcadlovek. Měli jste někdy nebo stále máte fotoaparát od tohoto výrobce? Jaké s nimi máte zkušenosti? Jste ryzí Canonista? Zapojte se do diskuze!

Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Mar 2007

Můj první DF byl ultrazoom od Olympusu. Odradil mne postoj výrobce k zákazníkům. (např. předražené paměťové karty). Poté jsem zvolil zrcadlovku od Nikona D80 a nedám na něj dopustit. Dobré fotky jen v technice nejsou. Ke "kanonům" mám respekt.

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

Přešel jsem z Minolty A200 na Canon G11 a musím říct, že nový i když kompaktnější canon oproti 5let staré minoltě hodně ztrácí v ergonomii ovládání, kvalita fotografií je cca stejná, canon je malinko rychlejší v ostření, lepší výdž na baterii a výkonnější blesk + lepší automatické funkce.
    Menu canonu mi nepřijde zrovna nejlépe řešené - příklad volby scénického režimu kdy je musíte proklikávat jeden po druhém, je naprostá zoufalost Výklopný displej má jen dvě polohy fixace (A200 umožňuje fixovat displej prakticky v celém rozsahu), manuální nastavení výkonu blesku jen ve třech krocích, automatika volí iso až do nepoužitelných 800, a spousta dalších detailů které mně osobně nemile překvapily na tomto "nejlepším kompaktu".
    Znova bych do kompaktu od Canonu nešel, se zrcadlovkami nemám zkušenosti.

Nováček
    Registrace
    Nov 2010
    Fotografií
    11

Před půl rokem jsem scháněl nějaký "kvalitní" foťák, nejlépe z řad EVF. Kvalitní DSLR jsou s objektivy drahé a pro mne nejspíš i zbytečné. Navíc jejich přehazování skel a čištění čipu mě od DSLR nakonec odradilo. Bohužel Canon v tomto segmentu (EVF) nenabízí nic... Nakonec jsem zvolil Fujifilm s200exr a jsem nad míru spokojen... škoda ze Canon nebo Nikon nedělají nic podobného... Domnívám se, že mnoho lidí (běžní uživatelé) přechází z kompaktů právě na tyto přístroje. A tím, že Canon nic podobného nemá, přichází o další zákazníky, kteří koupí nějakou Fujinu (S200exr, hs10), panasonica (fz28,38) ...
    Naposledy upraveno uživatelem Ratatabum: 21-01-2011 v 15:41 Důvod: oprava slovíčka

Nováček
    Registrace
    Dec 2010
    Fotografií
    13

Pro mne bylo rozhodnutí dáno tím ,že jsem již používal kinofilmovou zrcadlovku této značky a veškeré objektivy a příslušenství se dá dále používat na mém digi Eosu. Co se týče kompaktů těch mně prošlo rukama několik a různých značek. Poslední dobou ale mám dojem, že firmám vládnou markeťáci, kteří úkolují vývojáře a to i u Canonu. Tak nám Bůh žehnej lepších zítřků. Jinak dobrou fotku jen z malé části dělá fotonádobíčko natož jeho značka. Foťte a dobré světlo k tomu vám přeje Láďa.

Nováček
    Registrace
    Sep 2009
    Fotografií
    6

Se značkou jsem maximálně spokojený. Od Canonu mám už šestý rok tiskárnu a zatím jede bezchybně (a to ji opravdu nemám na koukání). Všude tam kde nechci, nebo nejde tahat zrcadlovku fotím s PowerShotem D10 (hlavně pod vodou a na sjezdovky). Skener používám 4400F a sjíždím na něm stovky stránek (skenuju celé knihy ke studiu). Kameru používám HV30 a zrcadlovku 500D. Pro mě jako normálního uživatele je důležité, že všechno šlape, nikdy jsem nepotřeboval něco reklamovat a s kvalitou fotek, videa, atd. jsem spokojený. Nedělám reklamu, jen kdybych zase něco kupoval tak se dívám už po značce se kterou jsem spokojen, a to je u mě jednoznačně Canon.

Nováček
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    11

Před devíti lety jsem nastoupil jako prodejce do prodejny s elektrem. Můj obor je it a digi. Zpočátku jsem prodával kdeco. To jsem po cca dvou letech začal soustředit již jen výhradně na Canon. Jsem člověk, kterému když se něco zalíbí, tak u toho zůstane. V tuto chvíli mám tak úzce navázanou spolupráci s Canonem, že nemám sebemenší důvody měnit. Naopak, privilegia, která jsem si za tu dobu vymohl, nikdo v okruhu 50-100km nemá.
    Lidi přímo z vedení CanonCZ jsou velmi vstřícní. Narozdíl od čtyřpísmenné konkurence nepomlouvají konkurenci a jsou schopni uznat, pokud má konkurence něco lepšího. To se mi na nich líbí.
    Jinak jsem měl tyto fotoapárty:
    A40, A60, A75, A80, A95, S2IS, EOS 350D, EOS 40D - ten mám v současnosti.
    plus všechny ostatní modely na vyzkoušení.
    Netvrdím, že všechny byly bezproblémové, ale když nějaký problém byl, vždy to servis řešil k naprosté spokojenosti mojí, coby obchodníka i spokojenosti zákazníka.
    Mimochodem, CanonCZ mění CCD i po 8mi letech zdarma, pokud šel fotoaparát do Česka přes ně. V rámci prodloužené záruky. Neřeší, jestli na tom nafotil 20.000 fotek. Prostě mu ho vymění. Jednou se stalo, že zákazník přinesl S1IS po 4 letech a oni zrovna nesehnali CCD. V tu dobu končila S3 a začínala S5. Po těch čtyřech letech mu poslali S5IS. CanonCZ to servisu takto odsouhlasil.
    Nemám sebemenší důvod se obracet jinam.
    Z konkurence si vážím Nikona a Pentaxe. Pokud ale do mě někdo z druhého tábora začne rejt, nenechám si nic líbit.
    Naposledy upraveno uživatelem Hirogen: 21-01-2011 v 21:01

Nováček
    Registrace
    Aug 2008

Proti Canonu nemůžu říct jediné křivé slovo, a to dělám prodejce IT. Doma mám už třetí tiskárnu Canon, manželka dostala na blbnutí a na sport D10, ale když jsem si před časem vybíral zrcadlo, vyhrál to Nikon D50 jen kvůli tomu, že mi sedl líp do ruky a měl pro mne lepší ovládání. Vždy říkám zákazníkům, u zrcadlovky neprohloupíte ani s Nikonem ani s Canonem, vezměte si, co vám líp sedí na ovládání, u kompaktů si vezměte Canon, ale nefoťte na jednoduchou automatiku, hlavně při slabším světle dost prodlužuje časy i s bleskem. Je zvláštní že pokročilá automatika to nedělá.

Neregistrovaný

Môj prvy digital bol Canon A60. Mám ho doteraz, ale je pokazený. Začali po displ robit take pásy až prestal zobrazovať uplne. Ale 3 roky vydržal. Mal som už viac značiek ale take fotky v pohybe (šport) už neodfotil žiadny. Teda okrem EOSu čo má syn. Teraz tiež pozeram po nejakom kompakte. Čítam recenzie a čítam :-)!

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od Ratatabum Zobrazit příspěvek
    Kvalitní DSLR jsou s objektivy drahé a pro mne nejspíš i zbytečné. Navíc jejich přehazování skel a čištění čipu mě od DSLR nakonec odradilo.
    Nevim, zda je kompakt az takova vyhra. V posledni dobe je u nich prach na cipu na dennim poradku (on ten objektiv je docela pekny vysavac - nasavac) a vycisteni je diky jejich konstrukci o to slozitejsi.

Nováček
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    11

Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    Canon A60. Mám ho doteraz, ale je pokazený. Začali po displ robit take pásy až prestal zobrazovať uplne.
    Viz můj příspěvek výše!

Čestný člen Avatar uživatele Michal Srna
    Registrace
    Jul 2010
    Fotografií
    3

Moje první a zatím poslední DSLR je Canon EOS 400D a i po několika letech nemám zatím potřebu měnit. Vím, že technické parametry a funkce jsou již mimo současnou dobu, ale nějak mi jako fotografovi nic zatím neschází a nenutí k upgradu... Stejně více než 50% kvalitní fotografie netvoří Mpx, ale výborné sklo, které jsem si naštěstí pořídil již při nákupu této DSLR a to bude sloužit ještě hodně let. Až stařeček 400D doslouží, budu tedy pokračovat v této značce (nejen kvůli objektivu) :-)

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Tchutcho
    Registrace
    May 2010
    Fotografií
    1

Když se mi dostal do ruky můj první digitální foťák Olympus,věděl jsem,že tohle není zrovna to,co by mne uspokojilo,co by mi sloužilo tak,jak chci.Věděl jsem taky,že kompakt není to co hledám a potřebuju.Toužil jsem po zrcadle.Vyzkoušel jsem pár přístrojů,ale pořád to nebylo ono.Zlom nastal,když mi jednou můj moc dobrý kamarád půjčil 40D.V tu chvíli jsem věděl,že tohle je to,co hledám.Všecko ostatní mi v tu chvíli připadalo,jako obyčejný hračky.Prostě láska na první pohled.Na 40-tku jsem tedy nedosáhl,ale pořídíl jsem si 500D.Jsem moc rád,že jsem si takhle vybral a jsem s ní navýsost spokojenej.Prostě Canon je má srdeční záležitost a neměnil bych ani za nic,teda myslím s jinou značkou.

Neregistrovaný

Canon
    měl sem A1 velmi slušná mašina, jako kompakt používám povershot 710is, chtěl sem ho vyměnit za G-řadu, ale zatím funguje tak nevidím důvod.
    zrcadla mám od Olympusu, takže nevím i když, pošilhával jsem po full framu, ale považuju to za zbytečné vyhazování peněz, když stejně vím, že se vrátím k manualu a filmu.
    /OM-4, nebo Leica/
    Takže proč.
    fotozemek.cz

Neregistrovaný

Canon jsem nekolikrat zkousel, a tak jak v oblasti ultrazoomu (S3 vyborny, SX20 tragedie), tak v oblasti DSLR (vice modelu) a vsechny jsem vratil. V cenove kategorii do 20 000 (vc. objektivu) neni schopen konkurovat ani Nikonu, ani Pentaxu, a to v zadnem ohledu (obrazova kvalita, ergonomie, zpracovani/materialy, kvalita setovych objektivu). Nevim, jestli ma tolik navrch ve vyssich tridach, ale mezi utrazoomy/DSLR do 20 000 byl jednoznacne nejhorsi ze vseho, co jsem mel v ruce. Nikdy bych penize do DSLR od Canonu neinvestoval. Ale marketing maji silny, to se musi nechat.

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Leica - ano či ne?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 20-09-2014, 15:10
  2. Značka blesků Nissin - zkušenosti? Nebo radši originál?
    Od jonashredblocks v sekci Blesky a osvětlení
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 04-04-2013, 20:42
  3. Víkendová diskuze: Vytoužené Eye-Fi?
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 28-05-2011, 19:01
  4. Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 05-09-2009, 14:44
  5. Víkendová diskuze: Canon slaví - Budete taky?
    Reakcí: 21
    Poslední příspěvek: 18-05-2009, 16:20