Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Digitální zrcadlovky: Který vybrat

Neregistrovaný (0)|22.1.2011 15:58
Tazatel: Mirek

Znění dotazu: Dosluhuje mi můj starý dobrý Panasonic FZ5. Začal jsem koukat po něčem novém, modernějším a lepším. Vybral jsem 4 fotoaparáty a teď nevím který z nich.
Panasonic Lumix GH2
Nikon D5000
Canon 60D
Sony A55
Oproti Canonu, Nikonu a Sony má Panasonic menší čip, čímž by měl mít horší snímky, nevím. Potřeboval bych kvalifikovaně poradit od někoho kdo má již s těmito foťáky nějaké zkušenosti. Děkuji.
NHKG (58)|22.1.2011 16:17
Pokud nenapíšeš co budeš fotit, co od foťáku čekáš a kolik do toho chceš vrazit peněz, tak ti těžko někdo poradí. I ten tvůj výběr je docela zvláštní. Od Nikonu jeden z nejlevnějších modelů a u Canonu už vyšší model a od sony bezzrcadlovku. Taky teď kupuju zrcadlovku a u mě padla volba na Pentax k-r. :)
Pokud ale jsi rozhodnutý, že budeš brát jeden z výše uvedených, tak tady nic neřeš, zajdi do obchodu a všechny si vyzkoušej.
busy (782)|22.1.2011 17:55
[quote=NHKG;8442]od sony bezzrcadlovku.[/quote]

Ale Sony A55 praveze ma zrkadlo ! :)

Kedze si nenapisal svoje konkretne potreby, tak takzo radit.

Predpokladam, ze si zvyknuty na svoj stary FZ5, v takom pripade by som si ja osobne vybral prave Sony A55. Je to celkom novy koncept, "bezzrkadlovka so zrkadlom" ako sa to zvykne nazyvat, a zaujimavy je tym ze ako prvy dokaze plnohodnotne sklbit vsetky vyhody fotenia cez hladacik aj cez displej. Pretoze ak si zvyknuty fotit cez displej, mohol by si byt u pravych zrkadloviek casto sklamany (pomale ostrenie cez liveview a pod.). A ak si zvyknuty fotit cez hladacik, tak A55 ta rozhodne nesklame, a ponukne ti voci pravym zrkadlovkam vela uzitocnych funkcii naviac (zivy histogram v hladaciku, zvecseny nahlad pri manualnom ostreni a pod.). Sony A55 ma standartny bajonet na sony objektivy, a aj ked ponuka objektivov nie je tak siroka ako na Canon/Nikon, je ich na trhu stale dost.

Toto vsetko (az na ten bajonet) ti dokaze ponuknut aj prava "bezzrkadlovka" Lumix GH2, a aj ked je to jeden z najrychlejsie ostriacich fotakov na trhu, predsa len na rozdiel od Sony A55 nema fazove ostriace senzory a ostri klasicky "kompaktovo" na kontrast, preto si myslim ze Sony A55 bude vediet ostrit este rychlejsie, ale samozrejme hodne zalezi aj na objektive (ako rychlo dokaze presuvat opticke cleny pri ostreni).