Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Výber Fotoaparátu DSLR/Superzoom

life28 (2)|25.1.2011 16:49
Ahojte,
chcem si kúpiť fotoaparát, a aj keď nie som profesionálny fotograf, chcem to najlepšie zariadenie, ktoré sa dá zohnať do 350, max 400 € (9500 CZK). Veľmi ma zaujal fotaparát Fuji Finepix HS10, o jeho kvalite fotografií troška pochybujem. Ten ale skoro dostane na trh nástupcu HS20, ktorý vyzerá tiež veľmi dobre. Našiel som aj celkom schopný Canon PowerShot SX1 IS alebo Panasonic Lumix DMC-FZ100.
Moje kritériá sú: Čo najlepšie podanie fotiek, aj pri vyšších ISO; ostrosť; detailnosť; sériové snímanie; HD video;
optimálne kritériá by boli: RAW formát, rychlá uzávierka pre fotenie pohybujúcich sa objektov; manuálny zoom; kvalitné alebo FullHD video (Canon PowerShot SX1 IS), 60fps v HD 720 a vyššie FPS pri nižších rozlíšeniach (Finepix HS10)

Dosť ťažké vybrať vhodný foťák. Dúfam, že mi pomôžete vybrať čo najlepší :)
Milan Šurkala (3381)|25.1.2011 17:18
Mno, tady to bude takove vselijake.
HS10 - trochu horsi ostrost, ale jinak fotky docela rozumne, ma sice Full HD video, ale naprosto neadekvatni objektiv s brutalne sekajicim se chodem, takze na kvalitni Full HD bud zapomen, nebo nezoomuj (pripadne tak do ja nevim 4-6x zoomu, kde je jeste docela plynuly).
Canon SX1 IS - nepovedeny objektiv, co se tyce spatne svetelnosti, brutalni aberace na kazdem kroku a silneho soudkoviteho zkresleni na nejsirsim ohnisku. Sum je prijatelny, Full HD video je vynikajici.
Panasonic FZ100 - Full HD video je naprosto famozni, navic u nej lze ovladat expozici. Horsi je to s fotkami, jeho MOS snimac hodne sumi, a tim hodne myslim opravdu dost. Vyhodou je, ze procesor ten sum zpracovava opravdu vyborne, ale i tak je ten fotak pouzitelny jen na nejnizsi ISO citlivosti. Nutno ale uznat, ze FZ100 ma naprosto spickovy objektiv, pokud nepocitam trochu aberace na nejsirsim ohnisku, v podstate netrpi na zadnou optickou vadu.

Osobne bych si vybral FZ100, ale na vyssi ISO zapomen, pokud to nema byt jeden velky barevny flek. Za dne je to skvely pristroj na foceni i na nataceni videa. Uvazoval bych ve tvem pripade i o Sony HX1, ktery ma super video, slusne sekvencni snimani a fotky tez docela ujdou. Urcite bych mu dal prednost pred Canonem, ale nejsem si uz jist, zda bych jej uprednostnil pred HS10. Me poradi by bylo FZ45 (pokud by stacilo pomale sekvencni snimani a HD video, byt vynikajici) FZ100, HS10 s HX1, SX1.
Mara42 (18)|25.1.2011 18:12
Když to shrneme, chcel bys ideální foťák... kdo ne :)
Kdyby hs20 fotila aspoň jako fz45 (popř. by fungovala korektně funkce slučování - 8 MPx je i pro A4 dostačující), vylepšili by aspoň o něco video (oproti hs10), byl by to pro mě ideální přístroj.
Teď jen otázka, jak to dopadne. Fuji má krásnou marketingovou masáž k tomuto přístroji a kdyby byla půlka pravda, můžem se všichni radovat. To by bylo ale moc růžový.
life28 (2)|26.1.2011 19:58
Takže sa mám viac zamerať na Panasonic FZ45, alebo mám počkať na Finepix HS20, ktorý parametrami vyzerá zatiaľ super? Už som čítal, že by ste dali prednosť FZ45 pred HS10, ale na HS10 ma láka manual zoom, ako aj vychytávky, ale odrázdajú neostré fotografie.
Milan Šurkala (3381)|27.1.2011 00:43
Co se tyce HS20EXR, jsem trochu skepticky, ale uvidime. Myslim, ze bude patrit minimalne do prumeru sve tridy.
Mara42 (18)|28.1.2011 16:13
A ještě další otázka... nevíte někdo náhodou, jaké makro lze dělat s Pentax k-x a setovým 18-55 mm objektivem?