Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kompakty: kompakt kolem 5000,-

Neregistrovaný (0)|27.1.2011 13:36
Tazatel: jarda

Znění dotazu: dobrý den, vím, že takovýchto dotazů tu už padlo spoustu, přesto bych byl rád, kdybych dostal dotaz přesně na svou "míru":) chystám se ke koupi kompaktu, protože bych měl aparát rád neustále po ruce, chtěl bych fotit vždy a všude. tzn. světlo a příšeří, bylo by příjemné, kdyby telefon točil trošku kvalitnější videa a jelikož často navštěvuji festivali i koncerty bylo by fajn, kdyby fotil dobře i dění na jevišti v noci:) vím že moje vysvětlení potřeb bude pro mnohé úsměvné, ale samozřejmě upřesním cokoli co by mé "radiče" napadlo. děkuju vám všem moc jarda
NHKG (58)|27.1.2011 13:56
Četl jsi místní článek? https://www.digimanie.cz/doporucene-fotoaparaty-leden-2011/3692
V článku pan Šurkala doporučuje Sony Cyber-shot W350, tak proč mu nevěřit. Ale doopravdy od foťáku této cenové kategorie nečekej slušné fotky při mizerném světle bez blesku!
Milan Šurkala (3381)|27.1.2011 14:44
Na kvalitni fotky v priseri za 5 tisic radeji zapomen. Na to potrebujes drazsi pristroje, nicmene pokud clovek vi, jak na to, dokaze i s temito kompakty relativne slusne fotografie. Osobne bych se kouknul na kapesni ultrazoomy, viz odkaz, ktery tu dal NHKG, v teto cenove kategorii asi Canon SX120 IS (dobra svetelnost, ale nic moc video), Samsung WB600/WB650 nebo Panasonic TZ8 (nejlepsi video z tet trojice). Vsechno to ale v takovych podminkach bude docela dost sumet.
Enemim (2)|27.1.2011 20:51
sony wx5 - 5500kč , na tu cenu, zpracovaní, technologie, 2,4f na nejširším, video vynikající
,,, (0)|29.1.2011 16:56
tak nakonec jsem zvolil tenhle foťáček podle recenze. myslíte tedy, že je to dobrá volba, respektive doporučil by někdo něco jiného a PROČ? https://www.digimanie.cz/recenze-sony-cyber-shot-wx5-kompaktni-klenot/3509-10 . jo a všem díky moc:)
Milan Šurkala (3381)|29.1.2011 17:28
No, WX5 nabizi spoustu zajimavych technologii, nicmene ja osobne bych si vybral spise WB2000 (ma manualni nastaveni expozice a RAW) nebo Canon IXUS 300 HS (rovnez kvuli tomu, ze se u nej da nastavovat expozice a ma kvalitnejsi a detailnejsi snimky - ale zas mu chybi HDR, Full HD video a jine ptakovinky). Ale to uz zalezi na tom, co clovek pozaduje. Pokud chce automat, skvele Full HD video, HDR, tak zde WX5 odvede vynikajici sluzbu.
.... (0)|29.1.2011 18:01
milane, díky moc za opětovné info, každopádně já jsem opravdu "fotograf", kterej to chce jen zmáčknout:) vím že bych pro takovýho "fotografa" klidně mohl mít ještě foťák o třídu nižší (možná i o dvě:)), ale expozice mi nic neříká (vím že jsem barbar:) a právě video a podobně určitě využiju. a slovo automatika mě uričtě nepohoršuje, spíš se cítím bezpečně, že to ta krabička všechno udělá za mě:) takže ve světle těchto okolností bych tě ještě jednou poprosil, abys mi to posvětil, abych neměl špatný sny. díky moc jarda
Milan Šurkala (3381)|29.1.2011 18:32
Jo, tak jestli jde o foceni s automatikou a co nejlepsi video, je WX5 urcite velmi dobra volba.
..... (0)|29.1.2011 19:20
milane ... díky moc:)