Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Fotoaparáty s EVF: FZ38 alebo 45 ?

Neregistrovaný (0)|27.1.2011 18:25
Tazatel: Martin

Znění dotazu: Dobrý deň

Chcem si kúpiť do leta kompakt , najprv som rozmýšlaľ nad zrkadlom,ale profík zatiaľ nie som a veľké peniaze na objektívy nemám.
Rozhodujem sa teda nad kompaktom okolo tých 300E . Zo super recenzií na digimánii som si našiel dvoch kandidátov Lumix FZ38 alebo FZ45 no neviem sa rozhodnúť ktorý. Som skôč priklonený ku FZ38 kôli nižšej "pixelizácii" a málinko nižšej cene. Takisto autor písal že fotí veľmi slušne , v recenzii o FZ45/FZ100 dokonca že fotí lepšie ako FZ45 (aspoň to som z textu pochopil) .

Som normálny užívateľ , požadujem dobré fotky či už ide o makro,alebo fotenie na najväčšom ohnisku.Cez deň alebo v noci. Takisto použitie v prípade kúpi makropredsádky (páči sa mi Raynox DCR-150) , filtrov . Prípadne pozeratelné video.
Nie som až taký expert aby som videl každý uletený pixel prípadne nejaký nevýrazný šum.


ďakujem za užitočné rady

Fotovýbava, které se dotaz týká: Lumix FZ38 , Lumix FZ45
Milan Šurkala (3381)|27.1.2011 19:46
No, FZ38 ma nizsi sum, to je pravda. Pokud bych si ale ja mel mezi nimi vybrat, beru asi FZ45 (lepsi objektiv - opticky jeste o neco kvalitnejsi, svetelnost zhruba stejna, vetsi rozsah ohnisek, video s manualnim nastavenim, lepsi makro a telemakro).
right13-martin (0)|28.1.2011 17:44
ďakujem za odpoveď vezmem teda FZ45 .

Ešte by ma zaujímalo aký závit na filtre má objektív ? Máme doma ešte filtre a predsádky z čias zrkadloviek 46 a 52mm . Na FZ38 bolo písané že tá 46 sedí. Prípadne,redukcie nie sú ?

Pri každom vypnutí je nutné filter zhodiť,alebo konštrukcia umožnuje ho mať nasadený stále ? (napríklad ochranný UV )


ďakujem
right13-martin (0)|31.1.2011 22:15
Zdravím,ospravedlnujem sa že píšem druhý krát za sebou

Ohľadom toho závitu, v článku píšete že " Najdete zde i závit pro 52mm filtry. " a dole v tabuľke je "Možnost použití předsádek ano, 55mm závit" asi len preklep ,alebo je to rozdiel ?


ešte by som chcel vedieť akú maximálnu kapacitu karty podporuje FZ45 . Chcel by som do toho kúpiť 16GB class 10 kartu od PRETEC , aby nebol problém s rýchlosťami zápisu a čítania. Tak či ju bude podporovať .

Ďakujem.

Martin.
Milan Šurkala (3381)|1.2.2011 00:07
Na FZ38 lze pouzit 46mm filtry primo na objektiv (mohou byt nasazeny trvale), pripadne 55mm filtry, ktere se nasazuji na redukci (na tubus objektivu). Na FZ45 je asi 52mm zavit (alespon podle toho, co pise Panasonic, byt nektere predsadky maji zavit 55mm, vyzaduji ale redukci). Nejlepe se podivat do manualu.