Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Panasonic FX37 vers FX500 vers FX150

norbu (1)|28.11.2008 21:29
Dobrý den, moc poprosím o názory ... potrebuji nahradit Sony DSC-W12 (dosluhuje) a moc se v tom neorientuji ... nicméně zúžil jsem výběr na tři přístroje...

Který z nich?
Primárně bude využíván na zdokumentování vývoje našeho očekávaného přírůstku :)

Jsme laici, potřebuji zachytit pohyb, místnost, vyleta, trochu videa, ovladani i pro analfabeta ... proste rodiny fotak :)

Preferuji FX37 (maly, delsi baterie, nizsi cena)

Nebude mi, ale nekdy chybet moznost zvolit manual nebo polomanual rezim?
Nezlobi dotykovy display? (FX500)

Pripadne ma smysl si priplatit za lepsi chip?
Neosidim se v ostatnich parametrech - zoom apod? (FX150)

Diky za pripadne postrčení
Marek
Milan Šurkala (3381)|28.11.2008 22:53
Tak z výběru bych bral asi FX150. Ale pro vaše potřeby bohatě postačí i FX37. Je z nich nejlevnější a osobně bych skoro 2000 Kč za větší dotykový displej nepřiplácel. Jinak jsou tyto fotoaparáty snad úplně totožné (FX500 a FX37). U FX37 je výborný objektiv s ohniskem 25 mm a 5× zoom, tedy až do 125 mm. FX150 má ale stále širokoúhlých 28 mm, což rozhodně také není špatné. Jen má menší maximální zoom, pouze 100 mm. Mě osobně by u FX37 vadila možnost manuálního nastavení expozice, ale vy to asi potřebovat nebudete.
Co se týče příplatku za větší čip, tak zde pozor. FX37 má 1/2,33" čip s rozlišením 10 megapixelů, FX150 má sice větší 1/1,72" čip, ale s rozlišením 14,7 megapixelů. Oba fotoaparáty jsou na tom tedy s velikostí jednotlivých pixelů skoro stejně mizerně. Pixely jsou malé, bude to šumět, oboje.