Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Nákup Fotáku max do 7 tis. Kč

jeepzik (4)|30.11.2008 11:00
Dobry den,

jsem amatér ve vašem oboru a stále se rozhoduji jaky fotoaparat koupit.
Líbí se mi Panasonic TZ5 či TZ4, ale po přečtení několika recenzí na různých webech si nejsem tak jist jeho kvalitou (ať už se to týká šumu, či videosekvencí)
Mohli byste mi říci výhody a nevýhody TZ5, případně doporučit nějaký jiný fotoaparát? Zamlouvá se mi i Cannon SX110, ale o něm nic moc nevím. (tzn. co se týče kvality snímků, videosekvencí, rychlosti záznamu, čip atd.) Zda je vůbec s TZ5 srovnatelný?

Fotit budu běžné momentky, přírodu, oslavy, nevšední zážitky, stejně tak upředňostnuji i možnost nahrání nějakých videosekvencí. Rád bych abych měl větší optický zoom (proto se mi zamlouvají již výše zmíněné foťáky).

Děkuji za Vaše odpovědi
HimiX (187)|1.12.2008 13:12
Cus,
vychazel sem pouze z papirových hodnot, na žádné, žádné recenze jsem nečetl. Papírově bych bral tu TZ5.
Rozsah 28-280 ti musí stačit, je to ve skutečnosti strašně moc a těch 280 bude i tak neudržitelné a nebude to asi moc dobre kreslit.
V čem ale vítězí nad tebou napsanýma modelama je video. Jako jediný zvlada 1280 x 720, což při dnešní rozířenosti LCD/plazem potěší.
Jak říkám papírově je podle mě nejlepší TZ5, ale chce to určitě ještě mrknout na testy.
Milan Šurkala (3381)|1.12.2008 17:16
Canon SX110 IS má výhodu v manuálních režimech, je to prostě fotoaparát pro toho, kdo si chce trochu hrát a ne jen mačkat spoušť. Samozřejmě pouze v rámci možností. Nevýhodou je rozsah ohnisek, který začíná až na 36 mm, což je obrovská škoda.