Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 3 z 3

Téma: Nákup Fotáku max do 7 tis. Kč

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

Dobry den,

jsem amatér ve vašem oboru a stále se rozhoduji jaky fotoaparat koupit.
    Líbí se mi Panasonic TZ5 či TZ4, ale po přečtení několika recenzí na různých webech si nejsem tak jist jeho kvalitou (ať už se to týká šumu, či videosekvencí)
    Mohli byste mi říci výhody a nevýhody TZ5, případně doporučit nějaký jiný fotoaparát? Zamlouvá se mi i Cannon SX110, ale o něm nic moc nevím. (tzn. co se týče kvality snímků, videosekvencí, rychlosti záznamu, čip atd.) Zda je vůbec s TZ5 srovnatelný?

Fotit budu běžné momentky, přírodu, oslavy, nevšední zážitky, stejně tak upředňostnuji i možnost nahrání nějakých videosekvencí. Rád bych abych měl větší optický zoom (proto se mi zamlouvají již výše zmíněné foťáky).

Děkuji za Vaše odpovědi
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér Avatar uživatele HimiX
    Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    60

Cus,
    vychazel sem pouze z papirových hodnot, na žádné, žádné recenze jsem nečetl. Papírově bych bral tu TZ5.
    Rozsah 28-280 ti musí stačit, je to ve skutečnosti strašně moc a těch 280 bude i tak neudržitelné a nebude to asi moc dobre kreslit.
    V čem ale vítězí nad tebou napsanýma modelama je video. Jako jediný zvlada 1280 x 720, což při dnešní rozířenosti LCD/plazem potěší.
    Jak říkám papírově je podle mě nejlepší TZ5, ale chce to určitě ještě mrknout na testy.

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Canon SX110 IS má výhodu v manuálních režimech, je to prostě fotoaparát pro toho, kdo si chce trochu hrát a ne jen mačkat spoušť. Samozřejmě pouze v rámci možností. Nevýhodou je rozsah ohnisek, který začíná až na 36 mm, což je obrovská škoda.

Podobná témata

1. Nákup na Amazonu (UK)
    Od knedlajz v sekci Volná témata
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 14-11-2015, 17:28
  2. Nakup filtru
    Od Dzany80 v sekci Konvertory, filtry a předsádky
    Reakcí: 40
    Poslední příspěvek: 25-11-2014, 15:15
  3. nákup v mydigitaland
    Od Begy_cz v sekci Objektivy