Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Tamron 90mm a telekonvertor

RadekG (37)|8.2.2011 18:07
Máte prosím někdo zkušenosti s tamronem 90mm a telekonvertorem?
Napadlo mne totiž prodloužit ohnisko telekonvertorem(lacinější než 150mm sigma)
Chtěl bych to na brouky atp., těch 90mm je docela málo.
Takže pokud máte někdo tuhle kombinaci podělte se prosím.
busy (782)|8.2.2011 22:01
Ten Tamron 90mm to je priamo uz makro objektiv ? V kazdom pripade, treba si overit na aku najkratsiu vzdialenost dokaze zaostrit s telekonvertorom. Ak by to nestacilo, mozno pomoze kombinacia telekonvertora + makro kruzkov.
RadekG (37)|9.2.2011 18:42
Ano tamron je už makroobjektiv.
Na jiném foru jsem se dopátral, že telekonvertor my moc rozhodí bokeh.
Budu muset jít někam do obchodu a otestovat si to na vlastním nadobíčku.
Rellik (1136)|9.2.2011 18:51
Nemám zkušenost s tímto objektivem a ani s telekonverotem. mám zkušenost s "WIDE-konvertorem". Měl sem konvertor 0,45x složený ze tří čoček, přičemž se dal rozdělat a část použít jako přídavná makročočka. S tou se fotilo makro skoro úplně samo. Ostření sice bylo jen posunem objektivu blíž nebo dál od předmětu, ale stálo to zato. Měl sem to na sigmě 35-200mm. Kdybys měl zájem můžu ti to sehnat kolem 700,- Nedávno sem to objednával jednomu kolegovi a ten je s tím maximálně spokojený.
Jak to fotí je v příloze. Je to ze vzdálenosti cca 4cm s držením v ruce a ne moc dobrým osvětlením, na stativu by to bylo asi lepší...
makro.jpg
RadekG (37)|9.2.2011 20:21
Tohle mi asi nepomůže, stím budu muset blíž k focenému objetu. Já chci být naopak dál a se zachováním zvětšení 1:1
Rellik (1136)|9.2.2011 21:02
[quote=RadekG;8633]Tohle mi asi nepomůže, stím budu muset blíž k focenému objetu. Já chci být naopak dál a se zachováním zvětšení 1:1[/quote]

Tak to je jiná. Ono to z toho příspěvku nebylo moc jasné o co vlastně jde... Tak to bude chtít asi vyzkoušet přímo v obchodě...
busy (782)|10.2.2011 05:52
[quote=RadekG;8633]Tohle mi asi nepomůže, stím budu muset blíž k focenému objetu. Já chci být naopak dál a se zachováním zvětšení 1:1[/quote]

Ako daleko ? Myslim ze v tomto pripade 90mm bude dost malo, ja by som urcite pohladal nejaky makroobjektiv co ma aspon 200 alebo este lepsie 300 mm. Popripade pouzil nejaky obycajny tele 300+ mm a makropredsadku.