Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kompakt do 8000Kč, pro rodinu

MaTeS.PV (2)|11.2.2011 14:08
Zdravím všechny,
potřeboval bych poradit s výběrem kompaktu pro rodinu. Fotit se bude asi 1:1 jak ve vnitř tak i venku. Doma půjde především o fotky ročního syna a venku syn, skalní lezení a výlety. Nemám kameru, tak že co nejlepší video sekvence bych taky uvítal.
Přečetl jsem toho již spoustu, ale stále se nemohu pro nic rozhodnout. Potřeboval bych tedy něco s dobrou světelností a dostačujícím zoomem. Co je ale dostačující nedokážu sám posoudit.
Můj aktuální fotoaparát, nyní již odchází do věčných lovišť, je Konica Minolta Z3, z niž vychází fotky neskutečně zašuměné a pro fotky v místnosti je absolutně nepoužitelný.
Za všechny názory a připomínky děkuji.
MaTeS.PV (2)|12.2.2011 16:55
Tento článek jsme četl ještě před položením dotazu, ale i tak nejsem schopen se pro některý z fotoaparátů rozhodnout. Nejprve se dočtu že fotoaparáty od Samsungu mají fotky rozmazané, že jsou neschopny ostřit za tmy a na pohybující se objekty.
Líbí se mi Panasonic TZ10, díky jeho objektivu, který je hodnocen velmi dobře a jeho HD videu. Ale odrazuje mne zase světelnost od 3,3. Jak budou vypadat fotky v místnosti s touto světelností?
Je nějaký fotoaparát ve stejné cenové relaci, který by splnil to co TZ10 a měl lepší světelnost??
Milan Šurkala (3381)|12.2.2011 18:07
TZ10 je co do svetelnosti v dane kategorii (kapesnich ultrazoomu) drtive nejsvetelnejsi fotoaparat. Vsechno ostatni je jenom horsi, vyjimkou mozna bude Olympus SZ-10 co do svetelnosti, ale jak znam Olympusy, tuto papirovou vyhodu ani trochu nezuzitkuji v praxi. Chces-li zoom rekneme 10x a vys, nic svetelnejsiho nez TZ10 neexistuje.
Pokud si koupis kompakt se svetelnosti F2,4 nebo lepsi s 5x zoomem (Canon IXUS 300 HS, Samsung WB2000, Sony WX5), pak sice budes mit dobrou svetelnost na nejsirsim ohnisku, ale staci jen trochu zazoomovat a budes na tom vyrazne hur nez s TZ10 - vzdyt maji F5,9 na 120mm, kdezto TZ10 ma F4,9 az na 300mm! Jak budou ty fotky vypadat? V tom clanku jsou odkazy na recenze, staci se podivat na ukazkove fotky, proto tu ty recenze jsou :-)
Co se tyce Samsungu, moc to prekrucujes. Ty fotoaparaty jsou schopny ostrit ve tme, jen to neni tak spolehlive jako napr. u Panasonicu nebo Sony.