Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 36

Téma: Víkendová diskuze: Perspektivní Micro 4/3?

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Petr S.
    Registrace
    Nov 2006
    Fotografií
    1

Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:

Perspektivní Micro 4/3?

Výrobci Sigma a Carl Zeis začínají vidět budoucnost v Micro Four Thirds, a proto začali vyrábět produkty i pro tento systém. Dělají dobře? Neměli by své úsilí zaměřit jinam? Budou přibývat i další výrobci? Zapojte se do diskuze!

Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
    Odpovídat lze po přihlášení

Neregistrovaný

Určitě se jedná o zajímavou oblast pro ty, pro které je zrcadlovka moc velká, těžká, ale nechtějí se omezovat nevyměnitelným objektivem na profi-kompaktech ani kupovat ultrazoom s 16M čipem na 1/2,3".
    Já už jsem "vyrostl" až k zrcadlovce, ale rozhodně bych se malému cvakátku s malým vyměnitelným sklem nebránil jako druhému foťáku.

Neregistrovaný

Určitě se jedná o zajímavou oblast pro ty, pro které je zrcadlovka moc velká, těžká, ale nechtějí se omezovat nevyměnitelným objektivem na profi-kompaktech ani kupovat ultrazoom s 16M čipem na 1/2,3".
    Já už jsem "vyrostl" až k zrcadlovce, ale rozhodně bych se malému cvakátku s malým vyměnitelným sklem nebránil jako druhému foťáku.

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Tento system se mi libi, sam uvazuju o koupi. Ale jeste nejsem pevne rozhodnuty.

OMP

Před třemi týdny jsem si pořídil Olympus E-PL2 na nějaké vážné soudy je možná ještě trochu brzy,ale jsem z něj docela nadšený. Obrazová kvalita srovnatelná se zrcadlovkami ( už jsem tiskl několik testovacích snímků 30x45 ). Použití plánuji na street photo a na výlety kdy nechci tahat celou foto výbavu... Oproti SONY NEX, který jsem původně zvažoval mi výborně sedne do ruky. Přitom není v rukou moc patrný, což se mi právě hodí u street photo (všichni jistě dobře víte jak se lidé tváří když Vás vidí se zrcadlovkou v ruce - natož když ji namíříte jejich směrem). Co mi možná chybí je snad jen ten výklopný display, ale na druhou stranu mě docela překvapilo jak je i na přímém slunci krásně čitelný a to i z hodně ostrých úhlů. Focení do ISO 1600 je naprosto bez problémů, pak sice narůstá šum ale do 3200 je to stále použitelné.
    Dnes jej už "tahám" stále sebou a zrcadlovka odpočívá ve fotobatohu doma.

Nováček
    Registrace
    Sep 2009

...Určitě je perspektivní,ale pokud nový výrobci budou pokračovat v trendu vyrábění skel s velmi špatnou světelností 3.5/5.6 ...tak Micro 4/3 zůstane jen pro dovolenkáře a fotografy fotící při dostatku světla. Pro Micro 4/3 je velmi malý výběr pevných světelných skel a zoomů o světelnosti 2.8.......

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Svetelnejsi objektivy se chystaji. Hovori se o zoomu 12-50mm F2,5-3,3 (puvodne se hovorilo o 12-60mm F2,5-3,3, tak uvidime), dale by se koncem brezna/pocatkem dubna snad konecne mel objektiv objektiv 25mm F1,4. Za chvili tu budeme "mozna" mit i Nikona, ktery udajne chysta podobnou kategorii fotoaparatu s mensim cipem o crop faktoru 2,5. To by mohlo znamenat dalsi zmenseni pri velmi dobre kvalite obrazu.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Tchutcho
    Registrace
    May 2010
    Fotografií
    1

Zdravím všechny přátelé fotografie.Tohle je všecko krásná věc,ale otázka je,kolik to bude stát.Hlavně jestli to bude dostupný "obyčejným" fotografům.Carl Zeis, je bezesporu špička v optice a taky náležitě finančně oceněná.Budíž,ale obávám se právě,že jestli vyběhne nějaká taková novinka od tohoto špičkového produkta,pak to bude taktéž promítnuto na ceně produktu,což je ale taky celkem v dnešní době pochopitelný.Takže?!No a co se týče názorů,že jako zrcadla půjdou do kytek,bo co,že jako kompakty lepčejší,že jako svítá budoucnost těhle krámů a tak dále,tak to jděte bez urážky - do háje.Zajedno je to blbost a za druhý tomu nevěřím a za třetí - mě to uráží

Nováček
    Registrace
    Dec 2010
    Fotografií
    13

Nevím jak jdou prodeje tohoto formátu ve světě, ale náš trh tomuto formátu moc nepřeje a do jisté míry za to může dostupnost a cena příslušenství. A nepřidají li se k Olympusu a Panasonicu další výrobci těl, bude dle mne další cesta tohoto formátu strastiplná.

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

No v Japonsku Micro 4/3 "drti" vsechno, na co prijde. Ono treba i ve velke Britanii tvori tyto kompakty s vymennymi objektivy 25% prodeju vsech pristroju s vymennymi objektivy (75% zbyva na zrcadlovky), pricemz jen Panasonic ma 10% (zbyvajicich 15% pripada na Olympus PEN, Samsung NX a Sony NEX). Takze rekneme, ze jen ve VB ma Micro 4/3 system neco kolem 15% prodeju veskerych fotoaparatu s vymennymi objektivy. To vubec neni spatne.
    Naposledy upraveno uživatelem Milan Šurkala: 19-02-2011 v 14:05

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Apr 2009
    Fotografií
    116

Ja osobne formatu Micro 4/3 velmi fandim. Cipy su uz dostatocne velke na to aby poskytli zrkadlovkovu kvalitu fotiek, ale pritom mensie ako klasicke zrkadlovkove APS-C a pod. takze svetelne objektivy s dlhymi ohniskami pre Micro 4/3 mozu byt ovela mensie a lahsie ako klasicke zrkadlovkove. Velmi rad fotim na dlhe ohniska, na svojom FZ28 mam F3.7 na 400mm, a osobne si neviem dost dobre predstavit, ako by som vsade pobehoval s niekolkokilovym zrkadlovkovym objektivom ktory by tiez mal F3.7 na 400 mm. A to uz ani nepisem o cene toho objektivu ... aj ked ohladom ceny to ani u Micro 4/3 zatial nevyzera moc ruzovo, ale verim ze ked sa rozsiri, aj ta cena sa trosku utrasie.

Snad jedine co mi na Micro 4/3 chyba je fazove ostrenie. Viem ze Lumixy Gx maju klasicke kontrastne ostrenie privedene skoro do dokonalosti a rychlostou predcia mnohe zrkadlovky, ale keby mali aj moznost fazoveho ostrenia, dovolim si tvrdit ze to by predbehli aj profizrkadlovky s profiobjektivmi...

Nováček
    Registrace
    Dec 2010
    Fotografií
    13

Citace Původně odesláno od Milan Šurkala Zobrazit příspěvek
    No v Japonsku Micro 4/3 "drti" vsechno, na co prijde. Ono treba i ve velke Britanii tvori tyto kompakty s vymennymi objektivy 25% prodeju vsech pristroju s vymennymi objektivy (75% zbyva na zrcadlovky), pricemz jen Panasonic ma 10% (zbyvajicich 15% pripada na Olympus PEN, Samsung NX a Sony NEX). Takze rekneme, ze jen ve VB ma Micro 4/3 system neco kolem 15% prodeju veskerych fotoaparatu s vymennymi cipy. To vubec neni spatne.
    Nechci Vás chytat za slovíčko, myslel jste výměnné objektivy. Samsung i Sony mají APS-C čip, micro 4/3 má pouze Leica, Olympus a Panasonic. Nyní jde o to zda další výrobci i když do těchto kompaktů s výměnnými objektivy půjdou nezůstanou u svých dosud používaných čipech APS-C.

Nováček
    Registrace
    Nov 2009
    Fotografií
    3

Na rozdíl od někerých, hlavně těch emotivních diskutérů v tomto tematu to jmenovaní výrobci vidí jinak, tak říkajíc pragmaticky. Cítí že je zde, v nedaleké budoucnosti určitý potenciál na trhu a nechtějí zmeškat příležitost. Myslím, že širší nabídka objektivů formátu Micro 4/3 nebude nikomu škodit, naopak může vést k nižším cenám a tím i zvýšení zájmu o přístroje Micro 4/3. Možná, že je to jedna z cest k renezanci kvalitních a výkonných kompaktů.

M.Šera

Citace Původně odesláno od Tchutcho Zobrazit příspěvek
    Zdravím všechny přátelé fotografie.Tohle je všecko krásná věc,ale otázka je,kolik to bude stát.Hlavně jestli to bude dostupný "obyčejným" fotografům.Carl Zeis, je bezesporu špička v optice a taky náležitě finančně oceněná.Budíž,ale obávám se právě,že jestli vyběhne nějaká taková novinka od tohoto špičkového produkta,pak to bude taktéž promítnuto na ceně produktu,což je ale taky celkem v dnešní době pochopitelný.Takže?!No a co se týče názorů,že jako zrcadla půjdou do kytek,bo co,že jako kompakty lepčejší,že jako svítá budoucnost těhle krámů a tak dále,tak to jděte bez urážky - do háje.Zajedno je to blbost a za druhý tomu nevěřím a za třetí - mě to uráží
    Už řadu let tvrdím, že pravé digitální zrcadlovky jsou slepou větví vývoje. Zatím se 100% vyplnila moje prognóza ohledně výměnných objektivů u EVF přístrojů a začíná se vylepšování ostření. Konec DSLR určitě nebude tak rychlý jako u filmových přístrojů ale je neodvratný.

migel

Dva aspekty mi připadají na (micro) 4/3 velmi zajímavé:
    1. Menší plocha čipu umožňuje zajímavé vlastnosti objektivu - méně skla, větší hloubka ostrosti (např. 20mm má údajně při f1,7 hloubu ostrosti odpovídající f3,4 kinofilmu), snad i jednodušší konstrukce zoomu atd.
    2. Za unikátní považuju kompatibilitu objektivů mezi více výrobci. Vytvoření standardu. Doufám, že ho budou různí výrobci do budoucna dodržovat. To by mohla být obrovská konkurenční výhoda. Jaké s tím máte zkušenosti? Jsou všechna dosavadní těla a objektivy m4/3 mezi sebou navzájem kompatibilní?

Dál by mě zajímalo, jestli senzory Sony jsou v (m)4/3 používané a jak to bude s podporou od Sony do budoucna.

Také by mě zajímalo, jak je to s Pentaxem. Někde jsem četl, že je v 4/3 nějak zapojený, ale na oficiálních stránkách http://www.four-thirds.org/en/contact/group.html není.

Že (m)4/3 znamená lehčí fotoaparáty, než APS-C, je pouze mýtus. Ani to neočekávám. Důvodem, proč bych volil (m)4/3 je, že při srovnatelné kvalitě objektivů s velkou trojkou Nikon/Canon/Pentax budou v (m)4/3 inovativnější a uživatelsky přívětivější fotoaparáty. Např. zcela tichá spoušť :-).

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Oblíbené Micro Four Thirds?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 19-09-2010, 22:21
  2. Víkendová diskuze: Video - ano či ne?
    Reakcí: 18
    Poslední příspěvek: 27-08-2010, 19:03
  3. Víkendová diskuze: Micro Four Thirds vs. Samsung NX
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 28-03-2010, 15:04
  4. Reakcí: 23
    Poslední příspěvek: 28-09-2009, 19:31
  5. Nikon 60mm micro vs Nikon 105MM micro
    Od Burissek v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 3