Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kompakty: Kompakt na deti, co nepostojej

Neregistrovaný (0)|20.2.2011 01:03
Tazatel: Sarka

Znění dotazu: Prosím o radu - co by jste doporučily pro tyto podmínky:
- focení jak v interiéru (většinou ve dne, ale za umělého osvětlení by se take hodilo)
- tak i venku, především ve dne
- většinou pohybujících se dětí (nepostojej v klidu)
- s důrazem na pěkné fotky (jestli bude mit kompakt kvalitini video je mi jedno, panorama taky neresim)
- necitim potrebu si hrat s nastavovanim, ale jednodussi veci prekousnu a pripadne nastuduju, pokud nebude stacit automatika k peknym fotkam
- cena do 7000,-

Vybrala jsem si uz Sony Cyber Shot DSC-HX5, ale pozde jsem si zjistila, ze interier bude asi KO, takze ho asi ani nevybalim a poslu obratem zpet (nebo to ma smysl alespon testnout?).
Nyni mam v merku Canon IXUS 300HS IS, ale nechci zas udelat chybu. Je neco k vzhledem pozadavkum vyse vhodnejsiho?
Moc dik za doporuceni

Fotovýbava, které se dotaz týká: Canon IXUS 300HS IS
busy (782)|20.2.2011 01:55
Obavam sa ze na pohybujuce sa deti v interieri pri umelom osvetleni a bez blesku bude akykolvek kompakt KO ... tu pomoze jedine nejaka zrkadlovka s dobrym svetelnym objektivom.
Milan Šurkala (3381)|20.2.2011 14:12
WX5 je na tohle jakz takz slusny fotak, IXUS 300 HS asi to nejlepsi, co jde za 7000 Kc sehnat. Oboji se ale i tak bude v interierech chovat docela mizerne. WX5 bych urcite vyzkousel, protoze nic moc lepsiho v kompaktech uz za danou cenu neni. IXUS 300 HS bude jen trochu lepsi, pak by lepsi vysledky mely davat profi kompakty jako Samsung EX1, Panasonic LX3/LX5, Olympus XZ-1, Canon S90/S95 (na sirsich ohniscich), ale ani zde necekejte zazraky. Pak uz jen, jak rikal busy, zrcadlovky se svetelnymi objektivy.
chrestysek (2)|20.2.2011 15:59
Děkuji za odpověď, objednala jsem ale Sony HX5, ne WX5. Plati o nem totez (HX5) - ma cenu ho tedy vyzkouset? Neni denni foceni moc na ukor toho, ze umoznuje fotit pekne i vecer (vecer moc fotit venku nebudu)?
Pokud vemu foceni v interieru ve dne (ne za umeleho osvetleni), bude to take mizerne na obou zminovanych kompaktu?

Popravde receno mam doma Panasonic Lumix DMC-FZ7 a moc se mi s nim nedari. Zrcadlovka by pripadala v uvahu pripadne jaka pro amatera s kmitajicima detma?
Děkuji
Milan Šurkala (3381)|20.2.2011 17:52
Aha, pardon, spatne jsem to precetl. HX5 foti zejmena v interieru vyrazne hure nez WX5 (vyrazne horsi svetelnost objektivu na sirokych ohniscich). Ve dne oba Sony foti hure nez Canon, maji totiz silne odsumovani a tim i patlani obrazu. Canon ma vyborne denni snimky (asi nejdetailnejsi, jake muzete u malych kompaktu s 1/2,3" cipem nalezt) a za horsiho svetla potesi jeho vynikajici svetelnost. To plati pro siroka ohniska, naopak po prizoomovani bude na fotky za horsiho svetla lepsi HX5 nez IXUS (multiexpozice, lepsi svetelnost na delsich ohniscich). Jak vidite, za kazdych podminek ma kazdy fotoaparat jine vykony a neni lehke mezi nimi vybrat. HX5 je urcite vynikajici fotoaparat ve sve tride, vyzkousejte a sama uvidite, zda Vam bude vyhovovat.
chrestysek (2)|23.2.2011 00:25
Prosim posledni dotaz: Momentalne vaham mezi Canon S95 a Canon PowerShot G11, cenove skoro stejne. Je posun v kvalite fotek ohledne pozadavku vyse (pohybujici se deti, pripadne deti v interieru ve dne), nebo to nestoji za rec pro laika a ten rozdil je nepatrny? Nekde jste myslim i psal, ze dnes uz by jste G11 nekupoval, nejaka nahrada?

Jinak kamarad ma Canon PowerShot A720 IS. Uz se neprodava. K tomuto fotaku asi momentalne neni nahrada, ze?
Dekuji
Milan Šurkala (3381)|23.2.2011 11:23
S95 by mela byt o trochu lepsi nez IXUS 300 HS diky vetsimu cipu (svetelnost je tam velmi podobna). Otazkou je samozrejme rychlost ostreni a zde Canony az tak nevynikaji, v tom je lepsi napr. Sony. Nahradou G11 je model G12, ty rozdily mezi nimi nejsou dramaticke, jde predevsim o cenovy rozdil. Pokud je maly (rekneme do 1000 Kc) bral bych mozna novejsi model, jinak klidne starsi G11. G11/G12 budou za spatneho svetla hure fotit na sirokych ohniscich (horsi svetelnost), naopak po zazoomovani nebude kvalita klesat tak rychle jako u S95. Samozrejme plati pro foceni bez blesku. Pokud pouzijete blesk, rozdily se stiraji, bohuzel blesk ucinne potlacuje atmosferu, takze je to pak na zvazeni. Pocitate-li v interierech s velkym vyuzitim blesku, pak je temer jedno, jakou svetelnost bude fotak mit, pokud ale chcete zachytit pravou atmosferu bez blesku, pak je dobra svetelnost a kvalitni cip (zpravidla ten vetsi) k nezaplaceni. K vynikajici A720 IS nahrada bohuzel neexistuje.