Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Líbilo se vám CzechPress photo 2008?

HimiX (187)|3.12.2008 11:50
Galerie http://czechpressphoto.cz/cz.php?st=r2008

Musím říct, že mě se mi výsledná nejlepší fotografie libí
Ke každé kategorii mám, ale jisté výhrady, třeba serie portrétů slepých lidí mi nepřišla nijak zajimavá ani obsahově a ani fotograficky, je to pouhé prvoplánové focení na nějakou soutěž. V portrétech ještě nemůžu pochopit druhé místo portrétů mladých baletek, opět na fotografiích nevidím nic tak zajímavého a myslím, že kdyby si sedli do butky na rychlé foto, tak by byl výsledek naprosto stejný.

Dále mi nepřišla nijak skvělá kategorie Lídé o nichž se mluví v čele se sérií kde V. Klaus předává cenu postižené hrdince. Na fotografiích mě zaujala jen kravata pana Klause, která je plná růžových slonů, což mi teda nepřijde vkusné na danou akci.
Stejné fotografie musí mít i stovka ostatních fotografů, kteří tam fotili. V této kategorii mě také nezaujalo čestné uznání za fotografie na kterých je Ludmila Brožová, opět nic zajímavého.

V kategorii nemůžu pochopit cenu čestné uznání za serii: Návštěvníci Modrého prázdna, památníku obětem teroristického útoku z března 2004 na madridském nádraží, únor 2008.
Na fotkách jsou lidi, kteří prostě někam koukají, ti lidé by mohli být v památníku, ale stejně tak si mohli prohlížet světla v ateliérech CT, prostě z fotografií nejde jasně rozeznat co tam dělají, kde jsou, proč tam jsou a co tam je.

Abych jen nekritizoval jsou tu i super fotografie.
Například kategorie reportáž nebo každodenní žovot jsou celé naprosto úžasné ani kategorie sport není špatná, v kategorii PŘÍRODA A ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ jasně vyčnívá druhé místo. Dobrých fotografií je i přes mou kritiku určitě převaha, takže mrknout se tam určitě doporučuji.
dkas (154)|4.12.2008 10:15
Víceméně s tebou souhlasím :) Taky jsem si tam našel pár dobrých kousků :)

Třeba Reportáž - třetí cena. To je jako z filmu Apocalypse Now
HimiX (187)|4.12.2008 11:29
jj, to se mi taky libí, ale možá je to těma ženskejma :-)