Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 65

Téma: Víkendová diskuze: Boj za větší zoom?

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Petr S.
    Registrace
    Nov 2006
    Fotografií
    1

Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:

Boj za větší zoom?

Mnoho fotografů razí názor, že čím větší je hodnota optického zoomu, tím lépe. Je to tak i u vás? Jaké maximální přiblížení obyčejně používáte? A chtěli byste, aby váš fotoaparát uměl víc, nebo je to zbytečné? Zapojte se do diskuze!

Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Apr 2009
    Fotografií
    116

Mam FZ28 ktory ma maximalne ohnisko 486 mm, ale dost casto by som potreboval aj viac (napr. fotim lietadlo na oblohe, srnku na poli, mesiac v splne, zatmenie slnka, telemakro...), kludne by som vyuzil aj 2000 mm. Takze vecsi zoom by som urcite privital. Zase malo vyuzivam siroke ohniska, moj predchadzajuci fotacik mal 36 mm a prakticky nikdy nenastala situacia ze by mi to nestacilo. Takze zase z tohto hladiska nepotrebujem nejak extra velku hodnotu zoomu (jakozto pomer max a min.ohniska), staci aj mensi zoom, ale nech je posadeny na dlsie ohniska.

Napriklad taky Nikon Coolpix P500 s 36× zoomom, keby zacinal na 36 mm, to by bol idealny fotak pre mna

Su sice rozsirene nazory ze cim vecsi zoom tym viac kompromisov a tym horsia kvalita fotiek, ale toto mozno plati o nikone, canone,... Avsak Leica ukazala u svojich objektivoch pouzitych v Panasonicoch FZxx ze ked sa chce, tak to ide - urobit aj velky zoom spickovej kvality a bez vaznejsich kompromisov.

Neregistrovaný

Citace Původně odesláno od busy Zobrazit příspěvek
    Su sice rozsirene nazory ze cim vecsi zoom tym viac kompromisov a tym horsia kvalita fotiek, ale toto mozno plati o nikone, canone,... Avsak Leica ukazala u svojich objektivoch pouzitych v Panasonicoch FZxx ze ked sa chce, tak to ide - urobit aj velky zoom spickovej kvality a bez vaznejsich kompromisov.
    Je rozdiel zoom 18x a 35x
    Panasonic ma zatial najviac 24x

Podla mna vetsine ludi ultrazoom donesie viac komplikacii ako zisku.
    Pre mna univerzal rozsah je 28-200 (eq35). Urcite na nejake veci je kratke 200mm, a dalsi objektiv co budem mat bude sirsi ako 28, ale na bezne fotenie toto je top pre 80% fotiek

Neregistrovaný

Větší zoom? A na co? Používám pevná skla 35mm a 50mm a co nevyfotím tímto, to nemá smysl fotit vůbec... Takže asi tak.

Neregistrovaný

Ja osobne vyhladavam kompromis medzi max. zoomom, hmotnostou, a pociatocnym ohniskom. Tak napr. Samsung WB 600 zacina na 24 mm, ma 15 x zoom, a vzhladom k tomu i kompaktny. Chysta sa novy model, s 18 x zoomom. Ak sa zachova kvalita snimkov, tak preco nie?

Nováček
    Registrace
    Mar 2007

No já mám teď 28-112mm a stále uvažuji, jestli jít radši do profikompaktu s menším zoomem anebo o chlup horší kvalita a vysněný větší zoom...

Neregistrovaný

to je pěkná blbost že stačí jen 35 a 50mm. pevná skla ano, výborná kvalita za dobrou cenu. ale potřebuješ širší ohnisko na krajinky nebo interiéry a pro mě když fotím hodně sport je absolutně nezbytné ohnisko alespoň 200mm s crop faktorem přes 300mm.

pokud jsi reportér potřebuješ pohotové sklo, tedy ultrazoom např. 18-200mm. nejde zde vyloženě o kvalitu, ale o pohotovost. portrétář potřebuje 50-100mm pevné, krajinář něco do 30mm, ten kdo fotí např. fotbal 200-400mm, atd.

pevná sklad jsou za stejnou cenu kvalitnější než zoomy, zoomy jsou zase pohotovější.

Neregistrovaný

Mám aj šestistovku a moc ji nepoužívám, tak 3x-10x do roka. velice těžko sa to dá ,,udržat,,
    jinak běžné záklaďák 28-80mm. sem tam hlavně na cestách 35-300mm.

Ale když možu, volím pevné skla a filmovou mašinu.
    fotozemek.cz

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Apr 2009
    Fotografií
    116

Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    Větší zoom? A na co? Používám pevná skla 35mm a 50mm a co nevyfotím tímto, to nemá smysl fotit vůbec... Takže asi tak.
    Nesuhlasim. To ako keby som ja zacal tvrdit, ze zrkadlovky su zbytocne, pretoze ja pouzivam kompakt, a co sa neda pekne a kvalitne vyfotit kompaktom, to nema zmysel fotit vobec... takze asi tak.

Nováček
    Registrace
    Sep 2010

Citace Původně odesláno od busy Zobrazit příspěvek
    Napriklad taky Nikon Coolpix P500 s 36× zoomom, keby zacinal na 36 mm, to by bol idealny fotak pre mna
    Ja mam podobny nazor .. tiez mi zvycajne netreba sirokouhly zaciatok (a ak, tak si kupim dalsi fotak).
    Ovsem u mna je dalsi problem: fotak musi byt skladny, mal by mat na konci relativne dobru krezbu a svetelnost.
    Taky aj mam: Sony H20 - 10x zoom konciaci na 380 (co ledva maju dnesne 16x zoomy) a koncovu svetelnost F4.4 (to sa uz tie dnesne nechytaju)

Odvtedy sa ziadny podobny fotak neobjavil, az pred mesiacom olympus SZ10: 18x zoom konciaci na 504mm, F4.4 a 38mm hrubka!!!
    Ak by som chcel cosi sirokouhlejsie, tak vo fotaku vie spravit panoramu. Proste idealny fotk pre mna (samozrejme ked by som potreboval tele).

Rimmerak.

Já mám 18-55 a 50-200 (crop 1,5) a třeba za čtyřstovku bych se nebránil. Měsíc v úplňku, ZOO atd využítí poskytne. Ale na druhou stranu, kvůli pár fotkám to nemá cenu kupovat.
    Zoom 30x a podobně u ultazoomů moc neuznávám, kvalita je bídná, čip při vyšší citlivosti šumí až příliš, krátké časy se neudrží. Navíc úbytek kontrastu na takhle velkorozsahovém zoomu je na dlouhém ohnisku velký.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Aug 2010

Co člověk, to názor, a to je logické, protože každý má jiné představy a fotografuje jinak a něco jiného. Na DSLR si ve většině případů dobře vystačím s objektivem 18-105mm, tj. asi 6x zoom, ale na vše se samozřejmě použít nedá. U kompaktů - hlavně tzv. ultrazoomů s EVF, bohužel hraje roli marketing často víc než kvalita.

Neregistrovaný

Já fotím hlavně svou 3letou dcerku, krajinky, momentky .... tedy hlavně lidi. Takže když si udělám statistiku použitých ohniskových vzdáleností za loňský rok, tak nejčastěji (90%) používám 24-40mm (ekv.35mm). Přitom rozsah objektivů které zatím vlastním je od 14-280mm. Dlohé sklo bych využil asi jen na ta letadélka (plánuji 200-600mm). Takže dle mého názoru rozsah 24-128mm bude velké většině fotografů rodinek a dovolených bohatě stačit...

Nováček
    Registrace
    Jan 2011

Záleží na tom, jaké má kdo nároky a co fotí. U kompaktů a UZ mi ohniska přes 300 mm příjdou jako nesmysl. Osobně bych byl spokojený za kombinaci např. Olympus XZ 1 a zrcadlovku s objektivem 70-300 F4-5,6 na kropenatým těle.

Neregistrovaný

No...větší zoom ??? Asi jak pro koho. Já nejčastěji využívám rozsah 28-100 mm. Tenkrát jsem vlastnil i 70-200/2.8 a snímky bych napočítal na jedné ruce jak jich bylo málo (nějak nevyužívám tele skla). Můj nejčastěji používaný obj. byl "20" a potom následoval ještě "24".
    Osobně bych spíše využil objektiv co bude směrem dolů......17-100 mm.

Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Užitečná GPS?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 22-04-2018, 10:35
  2. Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 20-08-2012, 19:23
  3. Galerie: Má se větší (originální) verze fotek otevírat v novém okně?
    Od Karel Polívka v sekci Provoz Digimanie
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 05-02-2012, 18:23
  4. Víkendová diskuze: Zrcadlovka - Ano či ne?
    Reakcí: 72
    Poslední příspěvek: 18-06-2011, 18:49
  5. Víkendová diskuze: Vytoužené Eye-Fi?
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 28-05-2011, 18:01