Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

SD karta najednou v RAW

Loon (15)|15.3.2011 11:14
Ahoj,mám SD kartu a nemohu se do ní dostat... je v RAW,PC mi píše,že není naformátovaná a jestli ji chci naformátovat.Mám ji 5 roků a vše bylo OK,no a teď tohle.Formátování je to poslední co bych si přál,nechci přijít o foto na kartě.Karta byla ve fotáku a ještě večír tam ty fotky byly,ráno to chci dát do PC a nic.Fotak tam nevidí taky nic a chceto též zformátovat.Prosím o radu jak otevřít kartu a nepřijít o fotky.Foťák HP735 a na přiloženém cd žádný program není.Díky moc za odpovědi.
Alf (15)|15.3.2011 17:51
S největší pravděpodobností poškozená FAT tabulka.

Jinak, pro zajímavost. Mně se před nedávnem povedlo obnovit fotky pomocí Acronis True Image Home z CF karty. Řekl jsem si, že před jakýmkoliv laborováním s kartou se pokusím udělat Acronisem její zálohu. Acronis ji naštěstí "viděl", takže záloha se povedla, i když to trvalo hóóódně dlouho (karta je 32 GB). Když jsem pak zálohu otevřel, s údivem jsem zjistil, že jsou v ní téměř všechny fotky (chyběly snad 2-3). Nevím ale, jestli to tak jde vždycky. Mohla to být náhoda a já to znovu zkoušet nebudu.
Loon (15)|16.3.2011 09:33
Naformátovat - RECUVA - a vše bylo zpět.Když byla karta nenaformátovaná,tak Recuva hlásila "nelze načíst data z boot sektoru".
Super,moc děkuju Alf
zdenicka113 (6)|22.3.2012 14:33
Mňa ale ten váš návod nefunguje, ako je to možné?