Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Fotografování koncertů - rady, tipy

marek7 (1)|19.3.2011 18:03
Jaké kdo máte zkušenosti s fotografováním na koncertech? Pište tipy, rady apod.
libb (7)|28.6.2011 10:29
potřebuješ světelný objektiv a tělo, které zvládá vyšší ISO bez šumu.
Hodí se být dohodnutý s pořadatelem, aby tě s tou výbavou vůbec pustili dovnitř a aby ses dostal na lepší místa. Novinářská akreditace je k nezaplacení, pokud máš takovou možnost.
Fotil bych spíš výřez,pokud to okolnosti umožní - fotka celého pódia je na nic.
russianblue (19)|5.7.2011 14:27
no zkusenosti by bylo dost - fakt dost :D

je dobre nezapominat na to, aby fotograf nerusil hudebniky a lidi na koncerte. Ideal je stav, kdy o fotografovi nikdo nevi! Takze spis nez na techniku bych se zameril na spravnou komunikaci s poradatelem /zajit uz na zvukovku/, a spravne pohybovani v prostoru.

hodne zdaru!:thumb
jointick (2)|29.11.2011 18:49
ahoj a jak nejlépe nastavit ultrazoom? :confused:
Milan Šurkala (3381)|29.11.2011 20:56
U kompaktu (tedy i ultrazoomu) obecne vyrazna korekce expozice do minusu (-1 EV minimum, spise tak -1,7 EV) a nastavit nejake ISO, pri kterem to bude hazet casy alespon 1/40 sekundy a kratsi, ma-li to byt aspon trochu pouzitelne. Cim mensi zoom, tim zpravidla lepsi svetelnost, kratsi cas a snazsi udrzeni daneho casu bez roztreseni.
jointick (2)|7.12.2011 09:50
díky, vyzkouším:)
PavlasC (3)|29.2.2016 08:30
Zdravím vás, píšu sice do tématu ke koncertům, ale nechci zakládat zbytečně nové. Chystám se na focení klubové akce (konkrétně zde pro lepší představu - http://www.s-klub.cz/), jak můžete vidět, klub pouze s efektovými světly, nijak osvětlený parket ani pódium. Budu fotit studentskou akci, tudíž velký dav lidí, prosím tedy o rady, jak bych se měl připravit a jak nastavit fotoaparát + blesk. Disponuji širokoúhlým sklem Canon 17-40 F4, tělem EOS 60D, externím bleskem Canon SpeedLite 380EX. Bude velký problém nízká světelnost objektivu, nebo to půjde "nahnat" zvýšením ISO? Jaké časy bych měl při focení používat? Blesk předpokládám nastavím do režimu TTL a automatika mi nastaví sama sílu záblesku, nebo je lepší korigovat výkon manuálně? Hlava by měla být natočená cca. 45° a použít odraznou destičku? Uvítám veškeré vaše rady a doporučení, je to první akce, bude spíše zkušební, jelikož to není nijak dalece zaštítěno, nicméně, byl bych spokojený, kdyby i s touto "horší" výbavou šly udělat slušné snímky. Děkuji za odpovědi :-)
bystřické (54)|29.2.2016 09:19
ahoj,fotil jsem tam jednou koncert ,což bylo světelný peklo,musel jsem hodně přenastavovat,99% fotek bez blesku,nastavení bylo různé,podle toho co se dělo,kapely 1/100 iso 2500,lidi 1/40-60 iso 6400,to vše s objektivem 2,8.
ty můžeš použít blesk,odrazem to nepůjde,protože jsou tam černé stěny,asi bych dal blesk napřímo s rozptylkou a zkoušel,času budeš mít dost
předkapela-4.JPG
PavlasC (3)|29.2.2016 09:31
Díky moc za rady, čekal jsem, že to tam bude světelně nic moc, takže zkusím ten blesk napřímo s difuzérem, snad mě nebude omezovat světelnost skla..