Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Funkce antiprachového systému snímače.

RTeo (65)|7.12.2008 19:42
Vážení majitelé zrcadlovek, kteří využíváte možnosti výměny objektivů. Zajímalo by mě, jaké zkušenosti máte s funkcí antiprachového systému snímače. Je jeho spolehlivost 100%, nebo i přes to občas nějaké to zrníčko prachu ulpí?
dkas (154)|8.12.2008 09:53
[QUOTE=RTeo;687]Vážení majitelé zrcadlovek, kteří využíváte možnosti výměny objektivů. Zajímalo by mě, jaké zkušenosti máte s funkcí antiprachového systému snímače. Je jeho spolehlivost 100%, nebo i přes to občas nějaké to zrníčko prachu ulpí?[/QUOTE]

Hehe, 100%? Ani náhodou :) Nemám teda zkušenosti, jak to chodilo bez antiprachovýho filtru v běžným provozu, ale můj Canon EOS400D má antiprachovej filtr (v podstatě se to oklepe), ale sem tam tam něco uvízne. Sice to časem zmizí (alespoň prozatím), ale i v servisu mi řekli, že bude potřeba to čas od času nechat vyčistit. Takže si při výměně dávám bacha, abych měl tělo foťáku otočený pokud možno dolu, aby mi tam nenapadal sajrajt. Z objektivu se to snáze vysype :)
RTeo (65)|9.12.2008 11:18
[QUOTE=dkas;695]Hehe, 100%? Ani náhodou :) Nemám teda zkušenosti, jak to chodilo bez antiprachovýho filtru v běžným provozu, ale můj Canon EOS400D má antiprachovej filtr (v podstatě se to oklepe), ale sem tam tam něco uvízne. Sice to časem zmizí (alespoň prozatím), ale i v servisu mi řekli, že bude potřeba to čas od času nechat vyčistit. Takže si při výměně dávám bacha, abych měl tělo foťáku otočený pokud možno dolu, aby mi tam nenapadal sajrajt. Z objektivu se to snáze vysype :)[/QUOTE]

Díky za reakci, přesně to jsem chtěl vědět. D80 atiprachový systém nemá, tak jsem chtěl vědět jak velký je rozdíl. Občas musím snímač ofouknout balónkem, ale není to naštěstí moc často :-).
HimiX (187)|9.12.2008 22:48
Mám v podstatě stejný zkušenosti něco to oklepe něco ne, takže pokud někomu prach fakt vadi měl by si koupit ofukovací balónek, ale pro mě kterej fotí s malou hloubkou ostrosti není prach žádný problém.