Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Výběr digitální zrcadlovky SONY vs CANNON

Jakub1 (3)|20.3.2011 20:22
Zdravim,
uvažuji o koupi zrcadlovky a to od znacky Sony nebo Canon (spíse znacku Sony kvuli známosti a Canon jako nahradní variantu). Chtěl bych se dostat na cenu do 15tisic, taková hranice si myslim ze je pro novacka optimálni. Tímto bych se chtěl obrátit na vás zkušenějsí s žádostí o ranu. V zrcadlovkach jsem neznalec, doposud jsem fotil jen kompaktem.

V poslední době celkem sleduju ruzné recenze a fora a celkem jsem tomu propad. Chtěl bych dělat kvalitnejsi a zajimavějsí fotky. Ať uz krajiny, sportů (cyklistika, lyze, snowboard) nebo pomocí fotek dělat z všedních věcí, veci nevšední a zajímavé.

Předem moc děkuji za vaše rady a názory!!
Milan Šurkala (3381)|20.3.2011 20:50
V podstate nemas sanci sehnat spatnou zrcadlovku. Spis by ses mel ridit objektivy, ktere si k ni budes chtit poridit. Osobne bych si asi koupil Sony A33 a 18-55mm objektiv. Nicmene Canon, Nikon i Pentax nabidnou rovnez velmi dobre pristroje (v leccem i lepsi).
Alf (15)|20.3.2011 23:10
[quote=Jakub1;9157]Zdravim,
...(spíse znacku Sony kvuli známosti a Cannon jako nahradní variantu)...![/quote]Zajímavé. Já jsem si až doteď myslel, že ve foťácích je známější (a lepší) spíše Canon (psáno s jedním "n") než SONY.
NHKG (58)|20.3.2011 23:48
Je to spíše naopak, Canony jsou možná dobré, ale drahé, konkurence za stejnou cenu v nižší kategorii nabídne více.
Milan Šurkala (3381)|21.3.2011 00:17
Canon dost tezi ze sveho dobreho jmena a vseobecne rozsirenosti. Neupiram jim jiste kvality, ale mam pri testech moznost fotit se zrcadlovkami Canon, Nikon, Olympus i Sony a kdybych si mel vybirat zrcadlovku pro sebe, Canon by byl asi posledni znacka, u ktere bych se zastavil. Nejsou spatne (to vubec), ale osobne mi moc nevyhovuji. Jenze tohle je hodne individualni. Osobne mi mnohem lépe sedly Nikony nebo Sony, ale to neznamena, ze to tak musi byt u kazdeho. Navic jsem clovek, ktery se v nekterych vecech rad odlisuje a nechce mit to, co vsichni ostatni :-)
Jakub1 (3)|21.3.2011 00:56
[quote=Alf;9160]Zajímavé. Já jsem si až doteď myslel, že ve foťácích je známější (a lepší) spíše Canon (psáno s jedním "n") než SONY.[/quote]

bylo to mysleno ze mám známe v Sony...
NHKG (58)|21.3.2011 06:44
[quote=Jakub1;9163]bylo to mysleno ze mám známe v Sony...[/quote]

Toto trošku nechápu. Máš známé, co vlastní ztcadlovku této firmy, nebo co jsou u Sony zaměstnaní?

Každopádně Sony přestává vyrábět klasické zrcadlovky a přechází na koncept s polopropustným zrcátkem. V tvojí venové kategorii seženeš jenom nejnižší řadu, které bych se být tebou vyhnul a nebo A33 s tím novým konceptem. Je tady i recenze, si ji prostuduj. Ta nová koncepce má spoustu výhod a jedinou nevýhodu v podobě vyššího šumu, obzvláště u modelu A33, který je jako jediný do 15k sehnatelný. Zajímavější je model A55, který má proti A33 pár vychytávek navíc a hlavně lepší čip s menším šumem, ale stojí kolem 19000Kš s DPH.


Recenze: https://www.digimanie.cz/recenze-sony-slt-a33-presvedcivy-revolucionar/3528
Srovnání Low-end A390 a A33: http://snapsort.com/compare/Sony_Alpha_DSLR-A390-vs-Sony_SLT-A33
busy (782)|21.3.2011 06:51
Ja osobne, tiez ako clovek zvyknuty na kompakty, by som si jednoznacne vybral Sony A33 alebo A55, pretoze to su (dufam ze zatial) jedine fotaky ktore spajaju vyhody zrkadloviek a kompaktov (napr. zivy histogram v hladaciku alebo rychle ostrenie pri foteni a natacani videa cez displej).
Jakub1 (3)|21.3.2011 09:56
Jako zamestnance, takze se muzu dostat k lepsi cene...

Jinak moc díky za rady a názory, jeste neco proctu o ty A33, ale vypada zatim nejlip a je horkým kandidátem. :) A55 je sice lepsi, ale to uz je 20K a to se mi zda dost.
SoHard (4)|20.10.2011 13:24
pokud ma nekdo znamy v okoli canon tak kup canon, pokud ma sony tak kup sony. Budes si pak moct vyzkouset i jine objektivy apod.