Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Vyplatí se přechod ze Sony DSC-W30 na WX5?

skyfire (2)|22.3.2011 17:19
Mám Sony DSC-W30 a chci se zeptat jestli bude WX5 fotit lépe. Pročetl jsem si tady toho už hodně a zjistil jsem třeba, že CCD chip je lepší než CMOS. Takže tady bych si přechodem asi pohoršil. Na druhou stranu je můj foťák už snad 4 roky starý a od té doby šly technologie snad kupředu. Každopádně s fotkama z W30 jsem nadmíru spokojen, ale video na WX5 bude úplně jiná kategorie a to mě láká. Kameru nemám a W30 používám místo ni. Taky mi W30 nenabídne wide formát, který by jsem vzhledem k širokoúhlé TV co mám uvítal. Panoramatický režim by jsem taky sem tam používal. Jinak fotím na auto, nikdy jsem si na W30 nehrál s žádným nastavením. Důvod proč chci přejít je, že se mi na W30 pokazilo kolečko na přepínání režimů a přepíná se jen pohým dotykem, někdy i v prostoru kolem něj. Takže chci třeba fotit nebo točím video a najednou se to přeruší a začne se mi na displeji rolovat výběr režimů. Už jsem to s tímto měl jednou v záruční opravě, kdy toto kolečko vyměnili, ale teď to začalo dělat opět, ale už po záruce. Takže otázka mám si to nechat opravit (cenu nevím) nebo jít do WX5? Uvažoval jsem i o Samsung WB2000, ale ten je o 1000,- dražší a musel bych dokoupit druhou baterii a SDHC kartu, kdežto do WX5 můžu použít baterii i kartu z W30. Dík za rady.
Tchutcho (186)|23.3.2011 19:35
Ahoj.No tak jsem si to všecko v rychlosti proběhl.Já se tak nějak ke kompaktům nevyjadřuju,páč mi při slově "kompakt" naskakuje husí kůže.:D Pominu-li všecky parametry a blabla technický záležitosti všech těch krabiček,posoudím jen kvalitu výsledných fotografií.Prošel jsem si na netu fotografie,jak z toho,tak z toho a musím ti říct,že nějakou extra kvalitu a nic světobornýho v tý W30-tce teda nevidím.Ani mne to nějak nepřekvapilo.Klasika,co leze z kompaktu,automatu.Ovšem ta WX5-tka,to už je jiný kafe.Rozdíl a markantní.Pravda je,že jsem měl možná k dispozici fotky,který fotil někdo kdo to třeba fotí jen na automat a pak někdo,kdo to alespoň drobátko přenastaví,jak mu to ten stejnakautomat dovolí,ale už je to znát.Prostě myslím,že jestli jsi tady z otázkou a prosbou o radu,tak já teda radím tu Sony WX5.Jinak ten krám W30,někomu raději naděl.Uděláš někomu začínajícímu radost.;)No a pokud chceš převážně nahrávat video,tak si kup nějakou parádní digikameru,ne?!Ale i ta 5-ka,co jsem koukal,je na video dobrá,dokonce i HD.Jsem se musel smát,co dneska ty kompakty už umí za kravinky:D.Co do toho už nenacpou:DNo,ale na mě zrovna nedej.Pořádně si to rozmysli,abys mi pak nenadával:D.Ne,každopádně tou 5-kou nic nepokazíš a budeš spokojenější,než jsi byl,to se vsaď.;)Přeju dobrý světlo a ať se daří!:)
skyfire (2)|24.3.2011 17:15
OK, dík moc za odpověď. Je mi jasné, že kompakt je kompakt a zrcadlovka je zrcadlovka. Ale já potřebuju fotit momentky, děcka apod. zkrátka zapnout a fotit. Takže nemám čas něco nastavovat a půl hodiny kutit jak by mi ta fotka asi vyšla nejlíp. Taky potřebuju mít foťák neustále k dispozici v kapse a pokud mi natočí i HD video, je to jen plus. Zkrátka když jdem na procházku nebo jsem na zahradě, tak nechci být ověšen zrcadlovkou a kamerou. Za tento komfort jsem ochoten zaplatit kvalitou, která je pro mě u kompaktu dobrá, i když u zrcadlovky by byla určitě lepší.