Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Výběr ultrazoomu Nikon P100, Panasonic F45, F100

neuman.tomas (8)|22.3.2011 20:21
Dobrý den,
hledám kvalitnější fotoaparát pro focení výletů, srazů, akcí, rodiny, oslav. Nechci velký těžká aparát.

Dodnes téměř ke spokojenosti používám panasonic TZ3, kde mě hlavně chybí silnější blesk, možná o něco lepší fotky a méně šumu při pro fotografy špatné světelné podmínky. Hlavně akce v halách, a ve večerních hodinách. Líbí se mi rozsahy zoomu, tj. nerad bych si v rozsahu pohoršil oproti TZ3.

Určitě bych chtěl fotoaparát na SD karty, kdy jsem si kupoval 16GB SDHC do TZ3 a ne extrémní rozměry. Ještě dříve jsem používal foto olympus UZ200 tuším, byl to také ultrazoom, kde byl plus v PASM režimech a větší objektiv i když s 8x zoomem. citlivost ale byla lepší možná i pro ten větší objektiv a přecejen ne malý kompakt ale UZ s el. hledáčkem které také není k zahození

pročítal jsem diskuse a nakonec vybral tři adepty
Nikon P100
Panasonic FZ45
Panasonic FZ100

u nikonu jsem četl že přepaluje snímky, a má větší šum než panasonic FZ100, zde je pro mě zbytečné fullHD video a v recenzích vychází také s větší nákloností na šum než FZ45, který zatím u mě z recenzí a fotek vede

Můžete mi prosím poradit jestli jsem vybral správně?

Cenovka by měla být do 10 tisíc vč. pouzdra a asi i druhé baterky, které se pohybují kolem 500kč a to jen jako rezervu na více fotek
Milan Šurkala (3381)|22.3.2011 21:49
Nikon P100 je dost nepovedeny. Nema ani tak velky sum jako spis velmi silne odsumovani, takze ta fotka nema zadne detaily. FZ100 sumi silene a FZ45 je dnes to nejlepsi, co se da sehnat. Obavam se ale, ze kupovat si ultrazoom na akce v halach a vecernich hodinach je jako kupovat si na rallye slapaci auticko.
neuman.tomas (8)|22.3.2011 22:15
nene špatně jsem to napsal, myslel jsem takové ty drobné akcičky, kdy nebudu chtít nosit velký foťák tak bych nechal na nynější lumix tz3 se kterým jsem plus mínus spokojen, jen mi někdy chybí na dovolenou a na jiné akce trochu více nastavení a lepší fotky
busy (782)|23.3.2011 07:18
Potom by som mozno do vyberu zaradil aj TZ8/TZ10 ktore uz maju aj PASM rezimy. Ale pokial by velkost FZ45 nevadila, jednoznacne by som volil tento. Vecsi a svetelnejsi objektiv zvysuje sance na lepsie fotky pri horsom svetle. Alebo by som skusil zohnat starsi FZ28 alebo FZ38, ktore vdaka nizsiemu poctu megapixelov budu mat lepsie fotky na vyssich ISO.
Mala ukazka fotky z FZ28 pri ISO 3200:
http://tmp.mcmacko.sk/iso3200.jpg
neuman.tomas (8)|23.3.2011 08:00
tak to vypadá že pokrok mezi FZ38 a FZ45 není ve prospěch novějšího FZ45? byl by to pro mě horší výběr pokud bych koupil FZ45? v recenzích píší že má lepší objektiv
Milan Šurkala (3381)|23.3.2011 10:48
[quote=neuman.tomas;9201]tak to vypadá že pokrok mezi FZ38 a FZ45 není ve prospěch novějšího FZ45? byl by to pro mě horší výběr pokud bych koupil FZ45? v recenzích píší že má lepší objektiv[/quote]

Objektiv ale neni vsechno :-) FZ45 ma lepsi objektiv, ale horsi cip. Za normalniho denniho svetla, kdy se jeste vyssi sum u FZ45 neprojevi, dava FZ45 trochu lepsi fotky, naopak za horsiho svetla jde do popredi FZ38.
neuman.tomas (8)|23.3.2011 11:30
takže nakonec mezi FZ45 a FZ 38 bude asi lepší vzhledem k používání zvolit tu FZ38.

Předpokládám že to kvalitou fotek bude znatelnější než nyní používaný panasonic lumix TZ3