Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Metz MB 58 AF-1 DIGITAL pro Pentax / Samsung

komin (48)|8.12.2008 18:33
Vážení přátelé,rád bych Vás požádal o názor na blesk METZ_58...... a vůbec co se focení s bleskem týká,uvažuji o koupi,tak abych byl drobátko"připravenej".Děkuji Petr
dkas (154)|9.12.2008 10:11
Mám blesk originál Canon, zatím myslím spokojenost. Dělá to, co jsem od něj čekal. Metz je myslím braný jako kvalitní alternativa, co jsem akorát slyšel něco nepěkného, tak to bylo o Sigmě, že prý má ty blesky hodně nevyvážený.
Když jsem já vybíral, taky jsem se rozhodoval mezi tímto Metzem a originálem Canon Speedlight 430EX II. Nakonec to vyhrál celkem jednoznačně originál :) Alě ten Metz by špatný rozhodně být neměl...
HimiX (187)|9.12.2008 22:27
Kámoš má tohoto Meztze /teda doufam, ze je to on/ na Pentaxe a je s nim plne spokojen, ja bych ho nebral, jen z proto, ze nema funkci Strobo a fill-in, jinak ale paradni blesk.
komin (48)|10.12.2008 05:44
[QUOTE=HimiX;730]Kámoš má tohoto Meztze /teda doufam, ze je to on/ na Pentaxe a je s nim plne spokojen, ja bych ho nebral, jen z proto, ze nema funkci Strobo a fill-in, jinak ale paradni blesk.[/QUOTE]


no já nevím :-) ale mám pocit že strobo má a to druhé neumím ani vyslovit :-) co to znamená? dík Petr BTW(jen jsem to dopsal a "zagooglil" :-) už to vím :-) vykrývací blesk:-)waw
Směrné číslo ISO 100/21° (105mm) 58
• Směrné číslo ISO 100/21° (50mm) 42
• Automatické motorické zoomování ano
• Vysvícení obrazového pole:
- bez rozptylné destičky od 24 mm
- s rozptylnou destičkou od 18mm
• Sekundární reflektor ano
• TTL režim ano
• E-TTL, i-TTL, D-TTL, P-TTL ano
• 3D multisensor fill-inflash ano
• Synchronizace více blesků v TTL ano
• Nastavitelný reflektor:
- vertikální -7°/+90°
- horizontální 270°
• Modelové světlo ano
• Zvuková indikace ano
• Funkce „Key“ (blokace ovládacích prvků) ano
• Funkce řídícího blesku ano
• Funkce podřízeného blesku SLAVE ano
• Hmotnost bez baterií: 355g
HimiX (187)|10.12.2008 11:49
Tak jsem se to rekl dobre.
Strobo je na to, ze ti do urciteho pomerne kratkeho casu bleskne nekolikrat
priklad treba zde:
http://people.rit.edu/andpph/photofile-misc/strobe-motion-ta-14.jpg
Vlastne se stane to, ze mas fotak "foti" predmet pred tebou se pohybuje a blesk nekolikrat bleskne, pri kazdem blejsknuti ti zmrazi obraz a protoze to udela nekolikrat tak se pak ty zmrazene obrazy prolnou do jedne fotky.
Neni to nijak dulezita funkce, ale je to dalsi kreativni moznost.

Fill-in je zase funkce na prisvetleni.
Fotis napriklad nekoho v protisvetle u blesku bez fill-in musis nastavit miru "blejsknuti", aby se svetlo na postave a v pozadi nejak rozumne vyrovnalo, aby to vypadalo prirozene.
Fill-in ti tohle vsechno udela automaticky.
Viz: http://www.all-things-photography.com/fill-in-flash.html#flash
Opet funkce bez ktere to jde, ale hodi se to.
komin (48)|10.12.2008 18:33
tak teď se v tom drobet neorientuju :-(....přečetl jsem manuál na ten blesk Metz MB 58 AF-1_Digital pro Pentax/Samsung tam tedy je napsáno že to stroboskop má i fill-inflash tak nevím ale třeba čtu špatně.....
HimiX (187)|11.12.2008 15:06
Je :-) nj, on tam ten fill-in je :-)
, ale strobo tam porad nevidim, ale pred chvilkou jsem nevidela ani to fill-in, takze :-)

Kazdopadne Metz je dobra znacka, takze bych se toho nebal.
komin (48)|11.12.2008 18:16
[QUOTE=HimiX;751]Je :-) nj, on tam ten fill-in je :-)
, ale strobo tam porad nevidim, ale pred chvilkou jsem nevidela ani to fill-in, takze :-)

Kazdopadne Metz je dobra znacka, takze bych se toho nebal.[/QUOTE]

Ty jo jednou píšeš jako žena a jednou jako muž i Ty filuto :-)))
HimiX (187)|11.12.2008 23:50
hehehe, nejake haluzove obdobi :-)
komin (48)|12.12.2008 06:00
[QUOTE=HimiX;754]hehehe, nejake haluzove obdobi :-)[/QUOTE]


to samé jsi napsal/a i u volejbal_hokej......... :-) chicht :-)
HimiX (187)|12.12.2008 17:26
Hehehe, tak to je MegaHaluzove obdobi :-) asi je to temi svatky :-)
komin (48)|15.12.2008 19:21
Přátelé ještě pár otázeček co baterky do toho blesku?Jaké?nabíječka jakou?když budu fotit na externí blesk tak se muže vyklopit i interní a použít?to jsou ale blbé otázky že ? .-))vyřeší se ex.bleskem částečně problém focení v těločvičně s použitím "wercajku" který mám?Děkuji přátelé za názor a odpovědi.Petr Metz MB 58 AF-1 DIGITAL pro Pentax / Samsung
HimiX (187)|16.12.2008 10:55
Jestli jde u Pentaxu vyjet i interni blesk ti zjistim /ma ho kamos/, ale nechapu k cemu by to bylo. On pouziva Enlopy /takove bile, skoro jako kdyby to vytvoril apple/ maji mit a udajne opravda maji vlastnost, ze dokazou neuveritelne dlouho jen tak lezet a zustat nabite, ztrata energeie je minimalni. Ja si asi ted taky budu kupovat blesk a to Metz 44 a koupim nabijeci baterky GP, mam je ve fotaku a jsem s nimi naprosto spokojen.

Jestli ti to pomuze v te hale, no tezko rict, z osobni zkusenosti ti to nedokazu rict, ale rekl bych, ze by to, minimalne do urcite vzdalenosti pomoct melo.
dkas (154)|16.12.2008 11:29
Bleskem v hale nemá cenu fotit. Ten blesk ti to stejně neosvětlí, navíc ty sportovce oslníš :) Přidej radši ISO...
komin (48)|16.12.2008 20:11
přátelé dík za reakce.Petr
RTeo (65)|7.1.2009 21:19
[quote=komin;771]Přátelé ještě pár otázeček co baterky do toho blesku?Jaké?nabíječka jakou?když budu fotit na externí blesk tak se muže vyklopit i interní a použít?to jsou ale blbé otázky že ? .-))vyřeší se ex.bleskem částečně problém focení v těločvičně s použitím "wercajku" který mám?Děkuji přátelé za názor a odpovědi.Petr Metz MB 58 AF-1 DIGITAL pro Pentax / Samsung[/quote]
Nazdárek Péťo, doporučuji Aku nové generace s maximálně potlačeným efektem samovybíjení, např: Panasonic Infinium 2100, Sanyo eneloop 2000 nebo Compit Accu-Batterie 2000. Nabíječku nejlépe s pulzním nabíjením řízeným pokud možno pro každou šachtu zvlášť...:idea
komin (48)|8.1.2009 20:59
[QUOTE=RTeo;927]Nazdárek Péťo, doporučuji Aku nové generace s maximálně potlačeným efektem samovybíjení, např: Panasonic Infinium 2100, Sanyo eneloop 2000 nebo Compit Accu-Batterie 2000. Nabíječku nejlépe s pulzním nabíjením řízeným pokud možno pro každou šachtu zvlášť...:idea[/QUOTE]

Děkuji Rendo,vypadá to na ty eneloop podle diskuse na netu jsou dobré.Ahoj
komin (48)|13.1.2009 20:44
Přátelé, tak už je doma blesk :-) mno bude to těžká písemka vzhledem k tomu,že ještě stále bojuji s Pentaxem K20D,inu dal jsem se na vojnu tak uuuurrrrrááá.Ahoj Petr
komin (48)|18.1.2009 10:09
Přátelé,vážně NIKDO nevlastní ex.blesk přeci si tu nebudu kecat sám s kominem? :-)tak já začnu.Netušil jsem jak se foťák s ex.bleskem "zvedne" co prostě udělá dostatek světla (to je mi novina že) no režim SLAVE je to se snad ani slovem popsat nedá,koupí jednoho ex. blesku jsou najednou dva :-)waw ale aby jsem jen nechválil tak jedna věc co mne "drobátko" dostala je váha :-( mám pocit že v mauálu pro ex. blesk by mělo být zdůrazněno něco jako návštěva posilovny cviky na"bicáky" :-)) prostě váha:-( ,,,,
příští měsíc projde ex.blesk "ohněm" mladej maturuje,druhej mladej končí učňák a pak mladej má koncert v takové hospodě no hospodě za mě jsme tomu říkali"špeluňka" či "nevětraná čtyřka":-) teď mi došlo že v manuálu pro blesk je uvedeno že se blesk nesmí používat v blízkosti hořlavých plynů:-))))))) tak snad to nebouchne oni Ti mladí dnes kouří kde co :-)))) Ahoj Petr
HimiX (187)|20.1.2009 10:04
hehehe :-)
Ja jsem si k jeziskovi taky nadelil blesk :-) Metz 48 a musim souhlasit, je to parada, kdo nevidel rozdil mezi stejnou fotkou internim bleskem a externim nepochopi, ale my vime :-)

Gratulu k maturitam a vyucnakum!
komin (48)|20.1.2009 16:59
[QUOTE=HimiX;1030]hehehe :-)
Ja jsem si k jeziskovi taky nadelil blesk :-) Metz 48 a musim souhlasit, je to parada, kdo nevidel rozdil mezi stejnou fotkou internim bleskem a externim nepochopi, ale my vime :-)

Gratulu k maturitam a vyucnakum![/QUOTE]

no já bych byl vopatrnej ke gratulaci,zatím ještě není hotovo.....no hurrrá někdo s ex.bleskem jak ti to fachčí chlape? spokojenost předpokládám:-) Ahoj Petr
HimiX (187)|20.1.2009 20:56
Vis jak, kdyz uz te tam pustej, tak je veeeelkkkakaaaa pravdepodobnost, ze se to da :-)

Blesk naprosto super, jsem spokojen, ale chci jeste jeden :-) abych mohl zacit trochu atelierove :-)
komin (48)|21.1.2009 06:15
[QUOTE=HimiX;1035]Vis jak, kdyz uz te tam pustej, tak je veeeelkkkakaaaa pravdepodobnost, ze se to da :-)

Blesk naprosto super, jsem spokojen, ale chci jeste jeden :-) abych mohl zacit trochu atelierove :-)[/QUOTE]

Ateliérově? a ateliér máš? :-)) 48 se umí odpálit jako MASTER i SLAVE tak proč ještě jeden?málo světla?tak to budou studiová světla :-)))hmm panečku to budou fotečky....
HimiX (187)|22.1.2009 21:44
ne ne, atelier fakt nemam :-(, musim nejak vyrobit.
komin (48)|24.1.2009 07:48
Ahoj HimiX,prosim Tě nikde jsem nevyčetl co je to kolečko pod TTL poradíš? Dík Petr
354.jpg
HimiX (187)|24.1.2009 15:13
ha, jsem ted mimo domov a blesk tady nemam, v nedeli se juknu a dam vedet jestli to neni v navodu nebo tak, kazdopadne si nejak moc neuvedomuju, ze ja bych to tam vubec mel :-)
komin (48)|24.1.2009 18:32
[QUOTE=HimiX;1056]ha, jsem ted mimo domov a blesk tady nemam, v nedeli se juknu a dam vedet jestli to neni v navodu nebo tak, kazdopadne si nejak moc neuvedomuju, ze ja bych to tam vubec mel :-)[/QUOTE]

neříkej,že zase já musím mít něco extra :-(
komin (48)|24.1.2009 20:57
[QUOTE=HimiX;1056]ha, jsem ted mimo domov a blesk tady nemam, v nedeli se juknu a dam vedet jestli to neni v navodu nebo tak, kazdopadne si nejak moc neuvedomuju, ze ja bych to tam vubec mel :-)[/QUOTE]

už je objasněno :-) patří to ke standby režimu
marcelmmx (13)|29.1.2009 21:26
[QUOTE=HimiX;1030]hehehe :-)
Ja jsem si k jeziskovi taky nadelil blesk :-) Metz 48 a musim souhlasit, je to parada, kdo nevidel rozdil mezi stejnou fotkou internim bleskem a externim nepochopi, ale my vime :-)
[/QUOTE]

Nemas nahodou nejake zaujimave linky na stranky, kde by boli porovnania fotografii fotenych internym a externym bleskom? Dik. Prip. zverejni nieco vlastne. Tiez uvazujem o ext. blesku, zhodou okolnosti tiez Metz bud 48 alebo 58 (uvidime, co povie konto v banke :)
HimiX (187)|3.2.2009 10:16
Trochu si me inspiroval a tak jsem to sepsal na svem blogu :-) takže malé srovnání zde: http://himixnote.blogspot.com/2009/01/externi-vs-interni-blesk.html
marcelmmx (13)|3.2.2009 15:05
To HimiX: dakujem za ukazky.
Sam som medzicasom trocha hladal, a ak ma niekto zaujem, zopar prikladov je aj tu:
http://www.avforums.com/forums/digital-photography-gear/858887-sb-400-example-new-nikon-owners.html
Tu je zasa par ukazok kreativneho pouzitia blesku: http://www.galitz.co.il/en/articles/flash.shtml
Cim viac prikladov vidim, tym jednoznacnejsie je moje rozhodnutie ten blesk kupit. Rozdiel je doslova neskutocny a kreativne moznosti su naozaj nevycerpatelne.
komin (48)|23.2.2009 16:52
Přátelé,tak jsem odfotil v pátek maturák a v sobotu rockovej koncert vše ve střízlivém stavu a v neděli jsem měl v plánu fotit kapku/ky je to téma na PFS.............praskla výbojka :-(( tak jsem smutnej :-((( vezu to do servisu AWH Praha asi to nebude na záruku:-( nevím blesk je měsíc starý(koupeno13.01.2009) podám reference co a jak.......... chjo vím že je výbojka spotřební materiál ale měsíc?Ahoj Petr
komin (48)|4.3.2009 05:50
Přátelé tak na záruku to bylo (uf) a blesk je doma opraveno za 3 dny........odzkoušeno tak SNAD to byl poslední problém na METZ_u.Petr
HimiX (187)|10.3.2009 20:37
Jsem rád, že to máš opravený, mimochodem neptal si se jak má +- výbojka vydržet?
komin (48)|11.3.2009 21:51
[QUOTE=HimiX;1454]Jsem rád, že to máš opravený, mimochodem neptal si se jak má +- výbojka vydržet?[/QUOTE]

Ahoj, to víš že jsem se ptal :-) a odpověď? šalamounská :-) doslova řekl: je to spotřební materiál a jako takový má i on svoji dobu "funkčnosti" na moji další otázku zda je běžné že po cca. dvou měsících je výbojka v "čudu" o5 opakoval,že je to spotřební materiál a jako........ :-) tak jsem dal pokoj :-)......nadruhou stranu do třech dnů opraveno + kdybych chtěl tak zdarma pošlou domů (ale jen proto že to bylo v záruce)po záruce taky pošlou ale už za škvarky:-) jinak oprava by stála asi 1500Kč.Ahoj Petr
HimiX (187)|13.3.2009 09:34
Diky za info...
komin (48)|13.3.2009 15:41
[QUOTE=HimiX;1499]Diky za info...[/QUOTE]
nemáš zač.....musíme si pomáhat oni jsou na Nás školení:-) a člověk neví vše.Petr
petpaz (4)|16.3.2009 17:46
Baterky, o kterých píše HimiX, mohu doporučit. Jsou to Sanyo-Eneloop 2000mA. Super výdrž, pokud se nepoužívají i dlouhodobě, není nutné dobíjet. Ještě jedna věc, nezahřívají se, jako některé tužkofky, které doslova pálí v dlani. Mám je v devítistovce SB Nikon a naprostá spokojenost.
DSC_0383.jpg
komin (48)|17.3.2009 19:03
[QUOTE=paškaj;1534]Baterky, o kterých píše HimiX, mohu doporučit. Jsou to Sanyo-Eneloop 2000mA. Super výdrž, pokud se nepoužívají i dlouhodobě, není nutné dobíjet. Ještě jedna věc, nezahřívají se, jako některé tužkofky, které doslova pálí v dlani. Mám je v devítistovce SB Nikon a naprostá spokojenost.[/QUOTE]

Ahoj,mám Panasonic infinium a musím říct že se zahřívají(mám je chvilku nabíjeno cca.5x) tak nevím jestli je to chyba?každopádně pořizuji jestě ENELOOP no a uvidím:-))
petpaz (4)|17.3.2009 22:15
[quote=komin;1540]Ahoj,mám Panasonic infinium a musím říct že se zahřívají(mám je chvilku nabíjeno cca.5x) tak nevím jestli je to chyba?každopádně pořizuji jestě ENELOOP no a uvidím:-))[/quote]

Chyba to není, prostě se přehřívají. Vyzkoušej enelopky a uvidíš. Jsou to NiMH akumulátory s velmi malým samovybíjením při nečinnosti (10% během 6 měsíců, 15% kapacity během 1 roku). To je myslím super. Na Megapixelu pořídíš sadu 4 kusů za 5set. http://www.megapixel.cz/sanyo-eneloop-aa-baterie-2000-mah-4-ks Takže asi tak.
komin (48)|18.3.2009 06:09
[QUOTE=paškaj;1541]Chyba to není, prostě se přehřívají. Vyzkoušej enelopky a uvidíš. Jsou to NiMH akumulátory s velmi malým samovybíjením při nečinnosti (10% během 6 měsíců, 15% kapacity během 1 roku). To je myslím super. Na Megapixelu pořídíš sadu 4 kusů za 5set. http://www.megapixel.cz/sanyo-eneloop-aa-baterie-2000-mah-4-ks Takže asi tak.[/QUOTE]

Dík za reakci,Panas. infinia jsou to samé co eneloop šlo o to zahřívání ......koupím uvidím :-)
coulomb (1)|7.6.2009 13:51
[QUOTE=dkas;778]Bleskem v hale nemá cenu fotit. Ten blesk ti to stejně neosvětlí, navíc ty sportovce oslníš :) Přidej radši ISO...[/QUOTE]

Hrozně mě baví ti, kteří fotí třeba v halách na cca 200m bleskem v kompaktu.
FotoZemek (77)|7.6.2009 15:39
O 58 ti nemůžu nic říct, ale mám 48 pro Olympus (ale to je jedno) a bezproblémová.