Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kompakty: Canon powershot G12 versus Canon powershot S95

Neregistrovaný (0)|5.4.2011 13:25
Tazatel: pedro

Znění dotazu: Dobrý den, váhám mezi dvěmi Canon fotoaparáty G12 a S95. Hodně jsem o nich četl a všude v recenzích vychází lépe G12. Můj dotaz spočívá v tom, který z nich si mám vybrat?Budou fotky z těchto dvou fotoaparátů stejné nebo z G12 lepší a poznám případně tento rozdíl? Jde mi spíše o kvalitu fotek, pokud budu fotit na automat.Předem díky za odpověd a radu.Pedro

Fotovýbava, které se dotaz týká: Canon G12, Canon S95
wayne (15)|5.4.2011 15:16
Uprimne - nic ine ako Olympus XZ-1 by som dnes ako kompakt neriesil. Ma objektiv s brutalnou svetelnostou vzhladom na kompakt, AMOLED viditelny na priamom slnku a kvantum kreativnych ci zabavnych moznosti.

Pokial vyslovene trvas na 1 z 2 tebou uvedenych modelov;

- bral by som S95 ak by som chcel fotoaparat nosit po vreckach (nohavic, kosele, atd),
- G12, ak... vlastne ani neviem ci by som bral G12, ma len ND filter, trosku vacsi snimac, mizerny priehladovy hladacik, ktore je lepsie nemat, a je dost tazky na kompakt - to uz radsej micro 4/3, alebo samsung EX-1, pokial chces otocny displej, ma AMOLED + ma ovela svetelnejsi objektiv, je za pomerne dobru cenu.

Takze to zhrniem:)
- Olympus XZ-1 ak nechces kompromisy
- Canon S95, pokial chces fakt kompaktny fotak
- Samsung EX-1 pokial chces vyklopny displej

Canon je sice masovo najrozsirenejsia znacka, podla mna netreba ale lipnut len na znacke...
Nepřihlášený (0)|5.4.2011 16:03
Nerieste ine znacky, ine modely... o chvilu budete mat v tom zmatok a podla zakona schvalnosti si vyberiete zle. Poznam dobre z praxe G11 (manzelka) aj S95 (dcera), ja robim s EOS 50D. A myslim, ze spravne odhadujem i Vase potreby co sa tyka fotografie. Kupte si S95 a budete spokojny. Urcite nebudete v zlom spominat na tuto moju radu :). Ak budete mat casom vyssie ambicie, prejdete na zrkadlovku, no S95 Vam bude stale dobre sluzit, stavim sa ze ju nepredate, ked tak prejdete na novsi model.
Vela dobrych fotiek :D
Milan Šurkala (3381)|5.4.2011 18:08
[quote=wayne;9346]Uprimne - nic ine ako Olympus XZ-1 by som dnes ako kompakt neriesil. Ma objektiv s brutalnou svetelnostou vzhladom na kompakt, AMOLED viditelny na priamom slnku a kvantum kreativnych ci zabavnych moznosti.

Pokial vyslovene trvas na 1 z 2 tebou uvedenych modelov;

- bral by som S95 ak by som chcel fotoaparat nosit po vreckach (nohavic, kosele, atd),
- G12, ak... vlastne ani neviem ci by som bral G12, ma len ND filter, trosku vacsi snimac, mizerny priehladovy hladacik, ktore je lepsie nemat, a je dost tazky na kompakt - to uz radsej micro 4/3, alebo samsung EX-1, pokial chces otocny displej, ma AMOLED + ma ovela svetelnejsi objektiv, je za pomerne dobru cenu.

Takze to zhrniem:)
- Olympus XZ-1 ak nechces kompromisy
- Canon S95, pokial chces fakt kompaktny fotak
- Samsung EX-1 pokial chces vyklopny displej

Canon je sice masovo najrozsirenejsia znacka, podla mna netreba ale lipnut len na znacke...[/quote]

Co to tu placas za nesmysly??? G12 ma jen ND filtr? G12 ma klasickou irisovou clonu a k tomu NAVIC ND filtr jako bonus, coz je super vec. Muzes se zbavit nadmerne difrakce, pokud chces za dne fotit delsi casy, pripadne kdyz zapojis i plne irisovou clonu, muzes fotit s casy jeste delsimi. Jaky vetsi snimac? Ma tentyz snimac jako S95 - fotky jsou v podstate totozne kvality, o rozdily se staraji jine objektivy. Pruhledovy hledacek je mizerny, to je fakt, furt ale lepsi aspon nejaky nez zadny. G12 ma take otocny displej jako EX1. Vis vubec, co je G12 za fotak? Jinak, v teto kategorii neexistuje spatny pristroj, kazdy ma nejake vyhody i nevyhody a je urcen k necemu trochu jinemu.