Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kompakty: Recenze Nikonu P500

Neregistrovaný (0)|11.4.2011 21:27
Tazatel: Ládínek

Znění dotazu: Velmi se mi líbí Nikon Coolpix P500, původně jsem chtěl Panasonic Lumix FZ100 ale odradila mě Vaše recenze ohledně světelnosti a šumu. Proto očekávám recenzi na nikon jestli na tom bude líp. Připravujete ji v brzké době? Nebo můžete mi poradit. Děkuji Láďa
Milan Šurkala (3381)|12.4.2011 01:05
Co je spatneho na svetelnosti FZ100? Naopak ten fotoaparat ma z ultraoomu jednu z nejlepsich svetelnosti a P500 je na tom urcite mnohem hur. O recenzi P500 se uvazuje, zatim ji ale nemohu slibit.
Neregistrovaný (0)|12.4.2011 16:17
Možná jsem se špatně vyjádřil. Světelnost jsem myslel kombinaci světelnosti objektivu a schopnost snímače. Nikon má sice horší světelnost objektivu ale snímač by to měl lépe zachytit i při horších světelných podmínkách. Jde mi o to který bude lépší při špatných světelných podmínkách (s menším šumem).
Milan Šurkala (3381)|12.4.2011 16:53
Mensi sum se rozhodne nerovna lepsi fotky. Dnes spis naopak vyssi sum = lepsi fotky, protoze vyssi sum znamena absenci agresivniho odsumovani a tedy i zachovani vice detailu. Praci s daty ze snimace maji mizernou oba fotoaparaty, Nikon kvuli agresivnimu odsumovani (ten cip ani zdaleka nesumi tak moc, aby to muselo byt tak prehnane), Panasonic trpi na oboje. Ma priserny sum snimace a velmi agresivni odsumovani (byt o trochu lepsi nez u Nikonu)

EDIT: Jinak receno, FZ100 bude mit mnohem lepsi denni fotografie (lepe odsumuje na nizkych citlivostech, kde P500 hodne patla), naopak za horsiho svetla bude asi o neco lepsi P500, ale tu jsem nezkousel, takze spis jen hadam z toho, co jsem tak zahledl na netu.