Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kompakty: Vyber fotaku

Neregistrovaný (0)|12.4.2011 10:31
Tazatel: Nika

Znění dotazu: Dobry den, chtela bych si poridit nový fotak, za stary rozbity. Rozhodne by to mel byt kompakt, který se da vzít vsude s sebou. Jde mi hlavne o pekne fotky jak venku tak uvnitr objektu a aby fotak barvy moc nezkresloval (nepribarvoval az moc a nebo naopak neubiral). Video nemusi mit nijak senzacni nehledam kameru:).Hledacek by byl vyhodou. Muzete mi prosim poradit, ktere fotaky bych si mela zaradit do uzsiho vyberu, dle vaseho nazoru? Dekuji moc za radu. S pozdravem a pranim hezkeho dne Veronika
NHKG (58)|12.4.2011 12:17
Toto jsi četla? https://www.digimanie.cz/doporucene-fotoaparaty-brezen-2011/3778

Všechny fotoaparáty co jsou ve článku si zařaď do výběru a podle požadované ceny a vlastností si jeden z nich vyber. Pokud by nevadila vyšší cena a váha a menší zoom, tak by požadavkům asi nejvíce odpovídal Canon PowerShot G11/G12.
Neregistrovaný (0)|12.4.2011 13:08
Dik za odpoved. Kdyz jsi zminil G12, koukala jsemi na Nikon P7000 a na Panasonic LX5. Ve fotografovani jsem rozhodne amater a co do obsluhy nevim jestli neni uz G12 narocna na obsluhu a tak. Rozhodne chci do fotaku radsi investovat vice nez mene a zoom nemusi byt take nijak veliky.
busy (782)|12.4.2011 14:13
Dnes uz kazdy fotak ma automaticky rezim, pri ktorom uplne staci fotak len zapnut a mackat spust. Popripade zazoomovat ak treba. Takze strach zo zloziteho ovladania rozhodne nie je na mieste ...
Neregistrovaný (0)|12.4.2011 17:53
Takze byste mi z tech fotaku co jsem jmenovala (Nikon P7000 a Panasonic LX5) doporucili urcite Canon G12?
Milan Šurkala (3381)|12.4.2011 18:17
Ve tride profi kompaktu nelze slapnout vedle. Jde jen o priority (kazdy fotoaparat je dobry v necem jinem).
Neregistrovaný (0)|12.4.2011 21:41
A a je v necem lepsi Nikon a nebo Panasonic? Co do kvality fotek? Nebavim se zde o zoomu.
Milan Šurkala (3381)|12.4.2011 22:18
Prijde mi, ze Nikon lip odsumuje nez Panasonic a zhruba stejne jako Canon (neco mu jde lepe, neco hure). Panasonic se znovu vraci do sve patlajici historie, kdy sice odsumuje kvalitne, ale zanechava takove zvlastni "zbytky" po odsumovani. Nikon ma rovnez kvalitni odsumovani a zbytky jsou trochu prijemnejsi. P7000 ma vynikajici objektiv co do optickych kvalit, ale zase podstatne horsi svetelnost, takze tam, kde LX5 bude volit treba ISO 400, bude Nikon muset jit uz na ISO 800 i vyse. Canon ma v podstate stejnou svetelnost jako P7000 (v rozsahu 28-140mm), ale kvalitativne neni az tak dobry. Neni spatny, ale preci jen jej vice trapi napr. aberace.
Neregistrovaný (0)|12.4.2011 22:46
,,Canon ma v podstate stejnou svetelnost jako P7000 (v rozsahu 28-140mm), ale kvalitativne neni az tak dobry. Neni spatny, ale preci jen jej vice trapi napr. aberace." V této větě mluvíte o horsi kvalite Nikonu nebo Canonu? Ktery z techto fotaku byste si tedy vybral? Panasonic uplne vyskrtavam rozpatlane fotky rozhodne nechci :).
Milan Šurkala (3381)|13.4.2011 00:17
Zakladem vety je Canon (k Nikonu byl jenom prirovnan). Takze Canon vic trpi na aberaci. Panasonic ty fotky nepatla nejak vyrazne, to zas ne, ten rozdil tam neni tak dramaticky. Navic muze proti Canonu a Nikonu volit polovicni vitlivost diky lepsi svetelnost. Jen zbytek po odsumovani neni tak pekny, dela takove trochu nevzhledne hrudky, detaily ale zachovava docela slusne. Ja osobne bych si koupil asi P7000 kvuli zoomu :-) A pokud bych chtel ozelet zoom a vzit nejaky svetelny kompakt, tak LX5. G12 mi prijde sice slusna, ale kdyz uz horsi svetelnost a vetsi rozmery, tak radeji s poradnym zoomem jako u P7000.
Neregistrovaný (0)|13.4.2011 07:57
Ok. Diky moc za cenne rady. Popravde se mi taky u Canonu nelibi reseni rozmisteni ovladani a pak vyklopny displej, neverim ze vydrzi. Nikon a panasonic se mi libi i po strance zpracovani. Asi se rozhodnu mezi temi dvema.
Milan Šurkala (3381)|13.4.2011 10:20
Canony nikdy nemely nejak vyrazne problemy s vydrzi toho kloubu, navic nikdo cloveka nenuti to vyuzivat. Staci to jednou otocit do pracovni polohy a nechat to tak navzdy. Ono se i tak najde par situaci, kdy to clovek vyuzije (osobne to pouzivam u makra).
Neregistrovaný (0)|13.4.2011 12:34
Jeste byh se chtela daji se u Vas canon G12, Panasonic LX5 a Nikon P7000 popripade zapujcit a vyzkouset:)?
Neregistrovaný (0)|13.4.2011 12:35
Opravuji dotaz :). Nevite jestli se daji zminovane fotaky nekde zapujcit a vyzkouset? Dekuji :)
Milan Šurkala (3381)|13.4.2011 15:07
Zalezi na tom, odkud jste. V Praze by to nemel byt problem. Myslim, ze FotoSkoda a Megapixel Vam to dovoli minimalne na vyzkouseni na ulici na vlastni kartu. Muzete se poptat i u jinych prodejcu.
Neregistrovaný (0)|13.4.2011 15:23
Dekuji za info a za rady. Urcite vyuziji vyzkouseni fotaku.