Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kompakt do 130 liber?

selice (1)|12.12.2008 12:00
Dobry den,

vim ze temat s podobnym nadpisem je tu spoustu, nicmene mam specificke pozadavky na kameru co se vzhledu tyce a tak jsem ponekud omezeny.

Shanim kameru pro svou pritelkyni, ktera ve sve podstate "pouze macka spoust" a pouziva kameru vesmes na veceri s kamarady, na party doma, v klubech a obcas venku kdyz jedem nekam na vylet. :)

kamera by mela mit obdelnikovy tvar bez jakychkoliv vystupu.

Premyslel jsem o Sony DSC-150W ale nenasel jsem nikde recenzi a nebo Canon s radou IXUS.
Nutno asi zminit i Dulezitou vlastnosti je opticky zoom alespon 5x.

Mohl by nekdo doporucit popr poradit neco podobneho? Diky predem.
HimiX (187)|12.12.2008 17:47
130liber je asi 4000kc, hledal jsem v nasich cenach a predpokladam, ze to zrejme u vas na obydlenem ostrove :-) mate levnejsi v nasich tedy hledam do 5000,-

Takze jsem ti nasel par kousku, vyradil jsem cvakatka s funcemi A, V a M.
Vzhledem k pozadavkum bych se krome tveho dlouheeeeeehhhhhoooo zomu soustredil na sirsi zacatek.
Tam mi vysel nejlepe
Fuji FinePix J150W
http://www.megapixel.cz/fuji-finepix-j150w
Bohuzel ma jen malej chip takze to bude asi dost sumet a neumi totcit video /nebo to nemaj ve specifikacich/, kazdopadne ale zacatek ma docela dobry se svetelnosti 3.

Nejvic se mi libi
Kodak EasyShare Z1285
http://www.megapixel.cz/kodak-easyshare-z1285#parameters
Na kompakt velkej chip 1/7, takze by to nemuselo az tak sumet.
Rozsah 35-175 mm a zacina na svetelnosti 2.8 coz se bude hodit a hlavne, predpokladam, ze na ruznych vecerich a party a akcich se urcite bude hodit video a to ma tenhel papirove super 1280 x 720 pri 30fps uz se da poustet i na TV.
Ja bych sel urcite do tohoto.
Milan Šurkala (3381)|12.12.2008 23:36
Já bych se podíval hlavně na Fuji F100fd. Má to velmi dobrou kvalitu obrazu (i za šera), 5× zoom, pěkně širokoúhlý a je to maličké a jednoduché. Ideální. Bohužel je to už přes rozpočet :-(
Jinak Sony W150 je určitě docela dobrý fotoaparát, bohužel jako každý kompakt v šeru hodně šumí. Ještě poznámka, není 5x zoom jako 5x zoom ;-) Když porovnáte třeba snímky ze Sony W170 a Olympus FE-370 na maximální ohnisko, budou to dost odlišné výsledky v přiblížení, a to mají oba optický zoom. Takže bych možná hledal i 4× optiku s dlouhým začátkem, vyjde to nastejno :-) Canon PowerShot E1, to je takový dámský fotoaparát. A vejde se do limitu.