Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Canon SX120IS a batérie

miloss1111 (2)|16.4.2011 15:10
Zdravím Vás,
chcel by som sa Vás opýtať, či nemáte skúsenosti s takýmto problémom s týmto foťákom:
Foťák som kúpil pred cca. 2 mesiacmi. Dal som tam úplne nabité batérie, urobil som cca. 20-30 fotiek, potom som foťák vypol a odložil. Po cca. 3-4 týždňoch som chcel foťák zapnúť, ale len preblikol displej, že vymente batérie, spravilo mi to už 2x.
Má sa takto ten Canon chovať?
Tie baterky som skúšal aj Energizer, aj Varta, vždy to boli 2500mAh, plne nabité.
Predtým som mal Sony DSC-H1, tam šiel zapať aj po 3-4mesiacoch nepoužívania.
Je to na reklamáciu, alebo je to typická vlastnosť tohto foťáku, alebo foťákov Canon.
Ďakujem za odpovede.
Miloš
Milan Šurkala (3381)|16.4.2011 17:56
Normalni problem, jsou to NiMH baterky, ty maji velke samovybijeni. Je taky mozne, ze ty baterky uz maji neco za sebou a jejich kapacita se jeste vice snizila. Napr. ja ted do podobneho Canonu dal velmi kvalitni Varty po 9 mesicich nepouzivani, plne nabite a sotva mi vyjel objektiv. Na jeho zasunuti jsem tam uz musel dat alkalicke baterky.
Pokud fotoaparat pouzivate takto malo (jednou do mesice), ladovat do nej obycejne NiMH clanky je nesmysl. Chce to baterie s nizkym samovybijenim, idealne Sanyo Eneloop. Dale to chce kvalitni nabijecku, vseobecne se doporucuje Voltcraft IPC-1L (cca 750 Kc), sam jsem si ji ted koupil a vypada to, ze moje ulezele Varty opet rozhybala k zivotu. Nabiji kazdy clanek zvlast, takze kazdou baterii nabije skutecne doplna (u normalnich nabijecek se nabiji po dvojicich, pokud je tedy dobra baterka ve dvojici s horsim kusem, i ta lepsi se nabije jen do urovne te slabsi a degraduje se tak na jeji uroven)...
miloss1111 (2)|17.4.2011 12:11
Ďakujem za odpoveď,
ale robí to len tento foťák, lebo má aj ten Sony, a tam tie isté baterky vydržia aj 3-4mesiace nepoužívania.
Milan Šurkala (3381)|17.4.2011 13:52
Otazkou je, zda i ted v tom Sony vydrzi ty 3-4 mesice. Ono mi prijde, ze Canony trochu vice zerou i ve vypnutem stavu nez jine znacky, na reklamaci to fakt ale zatim nevidim. Spise bych rekl, ze Canony jsou haklivejsi na aktualni stav baterii (nejen nabiti, ale i obecne opotrebovanost). Ja bych fakt zkusil ty Eneloopy. Mozna to pomuze, mozna ne. Ja to tezko vyzkousim, protoze zadny baterkovy Canon doma nemam a na recenzi ty fotoaparaty nemam tak dlouho (a uz vubec ne nepouzivane), abych to nejak otestoval.